(upravil Power of Bass 21. 2. 2011 23:08)

Re: ARN-150-05/8 + DT-99

Takže volba padla na DT-80 , DT-25n použiji jinde, vechno už mám,repra ,kable, konektory ,civky ,pro kondíky jdu zitra.
Jen přístup stolaře me už druhy tyden pije krev,to jsem tam přitom nebyl za ním poprve kvuli materialu na bedny,tentokrat se asi zalekl toho frezovani do plastu... roll

Re: ARN-150-05/8 + DT-99

Plast nieje problem frezovat, skor sa asi obava toho frezovania nad urovnou celnej dosky kvoli nerovnemu celu vyskaca...

(upravil Power of Bass 23. 6. 2013 23:01)

Re: ARN-150-05/8 + DT-99

Tak jsem si trochu hrál , snad jsem se nedopustil,nějaké konstukční chyby. PCB cca 10x15cm. rezistory přijodu jiné,ty jeste nemám koupene, kapacity jsou vesmes skladane,jedna -pred vyskacem dosazena seriovym zapojenim..

http://s19.postimg.cc/6q25lyyun/2132_img_5002.jpg

(upravil Power of Bass 11. 2. 2012 16:55)

Re: ARN-150-05/8 + DT-99

tak ani po roce to nehraje mad jaké překvapení... chybí budky ,dosavadní náklady 1850kč, "stolařina " mi za 1000kč k tomu přišla drahá,no asi mi nic jiného nezbyde...
Potřeboval bych ale pomoct, bylo to chválene,že to hraje ,ale dneska jsem repra vysvobodil ze zajetí kartonu a z 10tky OSB ztřískal provizorní budku,zítra asi zrobím druhou.. průser je že to (sice zatím bez BR) hraje dost naho*no..  at uz repra volne na posteli, v krabici nebo v tom OSB (ktere jinak nevibruje a je v ni tlumeni) všechno hraje stejně.. chybí výšky především .. nevím co mlže být špatně znova jsem kontroloval výhybku a nic.. něco přehlížím.. hmm
zesilovač mám Denon PMA980R a 3p na sloupech s 8"Usherem a monacor 102kep na stredech se stejnou vyškou (DT25n resp. DT-80) ,ktere mam stale provizorne na vyhybce z ARS350-50 to hraje dobre,vyšky nechybí (neopak prebyvaji dost vysi stredy kere tlumim eq ve foobaru) + zaply loudnes bez neho to zni na prd vsecko...

http://s19.postimg.cc/4a4xlv65r/2132_arn_dt_vyhybka.jpg

Výhybka je konstruovana dělícími čarami vyškrabaných na kuprex 10*15cm,deska i s 1.5mH cívkou nastojato projde otvorem pro ARNko  ! smile
Vadi snad ty kondiky v serii? (150n+1u v serii za rezistorem co jde na +vyšek) ? ..
Nebo přijde výškáč přepolovat? Mám vyhybku podle Friska, tedy lehce odlišnou od Tondovy.
Tondova verze:                                                                       Friskova verze:
Schéma: 12/18dB, soufázově + na +                                          dle shcema zapojeni zachovani polarit + na + všude
bas: 1.5mH/0.59ohm, 6.8uF (paralelně)                                         bass: 1.5mh/0.5, 6u3 paralelně
výška: 18ohm, 2.2uF, 0.33mH/0.35ohm (paralelně), 8.2uF               výška: 1u8, (15R , 0.9mh/0.4 paralelně), 18R ,0.85u (mám složeno seriově 1u+150n)   

Mít tak měření abych si to zjistil sám,kde je chyba..  roll

- tak jsem se nasral a přepoloval vyškáč a náznak vyšek už tam je,ale ani s loudnessem (a vyplym EQ)  žádná sláva (trochu lepš když na zesu vytočím Treble na max... standardně mám ale vše v "neutralní poloze") .. basy takovy divny trochu "hučák" (uvidime co udělá dodělání BR,který tam patří, objem je možná trochu jiný cca 12l ,tlumenije tak v pulce prostoru..) Je fakt ,že je to náchylnější na polohu posluchače ,ale ani v tom "nejspravnejsim miste" mi to neprijde dobre, a to dokazu ocenit i přednes cca 15let stareho mono radiokazetaku od sony s cca 4" sirokopasmem co máme v kuchyni big_smile ...

Re: ARN-150-05/8 + DT-99

Mno já ti nevím, je to už nějákou dobu, co jsme ve škole sčítali kondíky, možná ze sebe dělám blbečka, ale at počítám jak chci, tak 1u a 150n mi v serii dají tak 0,13u uui A to už by mohlo nadělat slušnou paseku s citlivostí, zkus vyměnit ten malej kondík za propojku a nechat tam jen 1u. A každopádně dodělej aspoň ten basreflex...

(upravil Power of Bass 20. 2. 2012 21:51)

Re: ARN-150-05/8 + DT-99

a sakryš .. jdu spálit své maturitní vysvědčení !!! roll co já jsem to za kkta.. že se paralelně kapacity sčítají,vím, ale myslet si ,že se seriově budou odečítat (1-0,15 by mi dalo potřebnych 0,85u), když se sčítají převrácené hodnoty,tedy výsledek je vždy menší než nejnižší hodnota jednotlivé součástky,stejně jako při paralelním řazení rezistorů... chjo..základy mad roll ...
- přitom stačí hodit to do guglu na wiki... ale sem si byl tak střašně jistý ,že vím co dělám,že sem to neřešil .. lol , btw taky jsem to sem dával,když jsme to dělal a NIKDO na to neupozornil !! hmm
http://cs.wikipedia.org/wiki/Kondenz%C3%A1tor ... ještěže je to tak jednoduchá vyhybka a mám to na kuprexu dělícíma čarama.. no páráda snad to bude jediný error.... zítra to vyoperuju a dám vědět smile

Re: ARN-150-05/8 + DT-99

takže trochu se zpožděním...  je poznat rozdíl,ještě bych rád v sobotu vyřešil budky z osb pro obě repra stejné a správné rozměry včetně BR.. při poslechu na "direct" se na to už dalo zvyknout, pochopitelně jisté "vady na kráse" byly patrné,neméně zatížené porovnáváním s "velkým 3p"... smile

(upravil little 17. 3. 2012 20:48)

Re: ARN-150-05/8 + DT-99

Ahoj, jsem rád, že ses rozhodnul pro tuhle kombinaci reproduktorů, hraje to moc příjemně a po několika úpravách a odladěný výhybce od ing. Michala Taubra fakt moc dobrý zvuk. Jestli chceš, hodím Ti sem výhybku i komletní projekt, tenkrát jsem je dělal jako závěrečnou maturitní práci a učitelé z toho byly tehdá nadšený. Můžu sem poslat i změřený TS parametry upravenýho ARN 150-03/8 a řeknu vám že oproti originálu to hraje jako kráva. smile

Re: ARN-150-05/8 + DT-99

Power of Bass : ako ti to hraje traz, skus hodit nejaky pokec
little: ak by sa dalo, rad by som videl komplet projekt ktory spominas, chceem si to porovnat, pripadne doladit tie moje bednicky smile

Re: ARN-150-05/8 + DT-99

Takže chlapi, konečně na tom stolař začal dělat,způli je hotovo, vyškáč jsem si dovolil nefrezovat,ale posunout "na dotek", šířku jsme změnil na 200mm přičemž jsem uměrně nechal zvětšit zkosení hran.
volba padla na dýhu,nakonec jsem sehnal indickou jablon, čela chci do černého laku,zítra tam jdu,jsem sám zvědav a snad s ekonečně dočkám a podaří se dílo dotáhnout k dokonalemu vysledku.

Re: ARN-150-05/8 + DT-99

Tak je to doma !!!  To co jsem nechtěl a 3roky čekal vpodstatě kvůli stolařině,stejně me to nakonec ty prachy stálo.. a není to ještě 100%...  nestihly se nalakovat čelní desky.. ale provizorně jsem to oživil a ikdyž mne to v jistých parametrech ohromovalo, v jiných co se zvuku týče se potýkám s věcmi co mi vyloženě VADÍ ..
víc jindy,musím nabrat sílu s enad tím zamyslet a znova všecko zkontrolovat jestli něco nemám špatně...

Re: ARN-150-05/8 + DT-99

foto by nebylo?jsem zvědavý jak se na  Valašsku robí reprobedny.

(upravil Power of Bass 26. 12. 2013 18:04)

Re: ARN-150-05/8 + DT-99

no zatím není moc co fotit smile až to bude,tak bych to snad i dal i do projektů,ale zatím nemám nalakované čelní desky a ikdyž jsem to jinak už vpodstatě zkompletoval,smontoval,osadil,hraju na nich.. tak čelní desku mám zatím v surovém stavu, olepenou širokou (maskovací) páskou big_smile - drží to.. pak to přijde pochopitelně přilepit,ale až nalakované,aby se mi nezasrala dýha.
a nejsem si jist zda bych měl já být nějakym reprezantativnim vzorkem big_smile idkyž jsme to nechaval dělat profika,tak.. má to mouchy,takové ty mušky na kráse kere perfekcionalisotvi nedovolí mít z toho 100%dobry pocit a zatím jsem si,bohužel, ani uplně nezvyk na to jak to hraje..

ten rozdíl hodnot mezi Tondovou verzí a Friskovou (myslím tím hodnoty součástek,zvukově nemám Tondovu verzi fyzicky realizovanou abych mohl porovnat),u basové větve mi přijde malý, výšky jsou ale dost rozdílné,je to tím,že Frisko má dělení 12/12 a Tonda 12/18? (v Tondově verzi je na výškách třetinová hodnota indukčnosti,ale 10x větší kapacita)..


třeba aspon takhle (dělal jsem na tom dost sám,takže třeba ta šmouha kolem BR je od toho jak mi to "ojel" vykružovák když jsem dělal zafrezování... ale je to zadní strana, hrany sem si taky lepil sám,ani snad tolik nebije do očí,že to je mahagon(pochybělo).. (zbytek je indicka jablon a čelo snad bude černý-matný- lak)...
(to byl zas porod sem vlozit funkcni odkaz big_smile). Terminály mám pro lepší zapojení kablů přivedených zespod obráceně než na fotce..

Re: ARN-150-05/8 + DT-99

jo,máš to parádní,na první pokus se to povedlo,jak ti to hraje?je to príma zvuk?

(upravil Power of Bass 26. 12. 2013 20:45)

Re: ARN-150-05/8 + DT-99

Těžko říct,bohužel to nebylo to co jsem čekal,nerad bych vynášel nějaké přehnané soudy. Basy,výšky (stejné vyškače jsem měl ve "velkem 3p" střidavě s DT25n),prostor.. ale někde mezi je něco špatně,takové zastřené,upatlané,nevím.. některá hudba na to není tolik náchylná (když není nosná složka melodie-vokal nebo cokoli v "kritickem pasmu".
Do bytu snad dobré, uměly by poškozovat sousedské vztahy ,ale v baráku těžce trpí srovnáním s "velkým 3p" (kevlar: 8" Ushery + sph 102kep + dt25n-dřív ty dt-80tky),které ač provizorně (už několik let) na vyhybce z ARS350-50 (fd 450/3k ,12/12/18dB) (a bez povrchovky a BR -zatím uzavřenka dokud se to všecko nezměři atd.),výšky mám uřvanější (neodladěné,nahoře citlive 102jky ) ,ale ty spodky,ty to všecko přerazí.... a stědy jsou čistší (asi jako když bych to slyšel přes zed,takovy rozdil)..
a ikdyž bych si odmyslel "sílu spodků" (a to že mají vliv na celé pásmo co hrají, tedy asi do tech 500,takže kytary atd, načemž si celkem zakládám), tak výšky "nahoře" dobré, ale to zastřené pásmo "někde mezi" mi celý ten vjem silně kazí...

snad jsem to popsal trochu srozumitelně,fakt blbě se mi to takhle popisuje,zvlášt když nemam nejake extra zkusenosti..

- takovou nepříjemnou špičku jsem ted ve vokalu jednoho songu vysledoval kolem 1k(-2k)...
- tak jsem to z prdele ve foobaru mezi 880hz-2,5k zatlumil (jinak eq vyply,jen loudness na zesu bez ktereho je to mrtve jak na maly,tak velkych bednach..) a ejhle změna,lepší... možná nebude marné dodělat ten rlc článek ktery jsem ve vyhybce vynechal...

Benazi - asi budu potřebovat 2x 7,234mH cívku..  smile (do te RLC kompenzace,nevím z jakého drátu,stejně tam je 20R v serii,nebo jeslti i ferit..)

Re: ARN-150-05/8 + DT-99

0,71mm drát mám.

Re: ARN-150-05/8 + DT-99

ještě nemotej, třeba to bude jinak.. nejlíp kdyby to bylo ke komu vzít,porovnat na jiném železe,změřit,zkušeně navrhnout potřebnou upravu... přemýšlím,předělat to podle Tondy,nebo až nebude mít banán,Little tu kdysi sliboval totožný dobře hrající projekt...

(upravil Power of Bass 16. 1. 2014 0:10)

Re: ARN-150-05/8 + DT-99

Tak si říkám,jinde ve výhybce sem to na basech neviděl... je OK,že cívka přes kterou jde signál na basy (1,5mH) má k sobě paralelně kondík (330n) (který ji tak "zkratuje"?),pak to jde přes 6,3uF (který mám složený z paralelních 1u5+4u7,svitky TC 205-207,z vyměřených kusů aby měly těch 6u3) na + . at uz na tu vyhybku cumim jakkoli od schematu jsem dalsi chybu (krom toho blbeho scitani kondu na 0,85u u vyskove sekce - ted je slozeny ze 4 paralelnich kondiku,jejichz hodnotu jako celku sem pred znovuosazenim a upravou desky vyhybky měřil smile )  neudelal...
jaký tam má mít vyznam a doakazal by někdo odsimulovat a posoudit vliv chybějícího RLC clenu? proste mi to prijde dost jednoduche na to aby tam bylo neoc spatne,i tak to muze byt nejaka blbost a nea ne na to prijit co, kdyby mi to měl kdo zmeřit bylo by ot nejlepší... no zatím mam bedny zas rozebrane,pristi tyden by mely byt uz nalakovane,ale nechtel sem to zalepovat dokud budu muset "sahat dovnitr" hmm ..

Frisko snad neva,že to tu zveřejním .. smile

(upravil Power of Bass 18. 1. 2014 12:46)

Re: ARN-150-05/8 + DT-99

poradí někdo? sry zapomněl jsem sem dát tu vyhybku.

https://i.postimg.cc/k6NkXdBF/vyhybka.jpg

zdroj: http://powerofbass.rajce.idnes.cz/Audio … yhybka.jpg

Re: ARN-150-05/8 + DT-99

Ten kond 0,33uF//k basové tlumivce má asi potlačit nějaký hrb na harakteristice basáku (někde nad středama)...

Nepovažuji to za šťastné řešení, je to vlastně kond paralelně k výstupu zesilovače ( přes ten další podstatně větší kond za ním se tak uzavře obvod). Takhle to "testuje" stabilitu zesíku  (na 100k-200kHz) smile Já osobně kondík na výstupu čehokoli (hradla, operáku apod.) opravdu nemusím...  Pokud by měl v sérii cca 2R, tak je to vlastně další "Bušerot" a bylo by to celkem OK... Někdo chtěl asi ušetřit další cívku do LC(R)...