Re: dostatek/nedostatek moderátorů

mně slovenština nevadí od doby, co mám kabelovku a STV a markízu smile chyby v ní ale nepoznám. jinak si nemyslím, že by bylo zapotření dalších moderátorů, tohle fórum funguje s ohledem na další různá fóra perfektně....

michal dělá "svou práci" s citem, velice dobře.

Re: dostatek/nedostatek moderátorů

Blackridere, je v tom dost velkej rozdíl. Moje generace totiž rostla v československém státu. Tudíž polovina čítanek a učebnic literatury byla zcela automaticky v češtině, polovina slovenská, tak to šlo celou základní i střední školu, takže my máme slovenštinu doslova v krvi a je to náš druhý jazyk. Kdežto Tvoje generace tu angličtinu ani zdaleka takhle zažranou nemá a vysadit Tě na londýnském nádraží, neřekneš si zfleku ani o zpáteční lístek, nebo tiket na hajzl smile

Web

Re: dostatek/nedostatek moderátorů

Vždyť se slovenština vyučovala normálně a psaly se i diktáty ve slovenštině...

(upravil BlackRider 16. 8. 2007 9:46)

Re: dostatek/nedostatek moderátorů

Sinclair> Moje generace má od 4. třídy ZŠ volitelný min. 2 jazyky (němčinu a angličtinu). Plus další 4 roky na střední. Takže mě tam vysadit, tak se domluvím. V Chorvatsku jsem se taky domluvil... smile A navíc mě anglina baví. wink

Web

Re: dostatek/nedostatek moderátorů

ja nedavno videl dokument o jizni casti slovenska, kde bylo 1mil obyvatel, ktery slovensky neumel, byli to madari, ve skolach se vyucuje madarsky, bo slovensky umi malokdo, napisy v obchodech jsou dvojjazycne, ale slovenčina je az na druhom mieste. Ja na to cumel jak na banan. Mit tu u nas polaky kteri by chteli vse polske a nerozumeli cesky at si tahnou za hranice. To zrovna muzou tu hranici posunout (mysleno ty madary).

Web

Re: dostatek/nedostatek moderátorů

Pozor kamaráde my je tu máme a znam dost rádoby poláku co by nás nejraději hnali za Ostravici oni jen zkrátka ještě nedostali přiležitost a momentálně je nemá kdo ve vládě vyslechnout a těch dvoj jazyčných napisu se ještě dočkáme uvidíš.

Re: dostatek/nedostatek moderátorů

No bych je hnal svinským krokem !!!

Re: dostatek/nedostatek moderátorů

břeťo: Nestras. Ale jak ja byl v polsku v tesine tak taky, da se platit i ceskyma. U nas este slovenske grose a zlote nejsou nastesti. Ale je pravda ze my tam nebydlime, jen chodime nakupovat.A delat jim jejich ekonomiku lepsi.

Web

Re: dostatek/nedostatek moderátorů

jean: nemam ich rad ... ale papriku maju skvelu

Re: dostatek/nedostatek moderátorů

2Mike: Dvojjazyčné nápisy na obchodech u nás běžně byly a není to zase tak dávno, a teď se snad chystají dvojjazyčné názvy obcí.

Re: dostatek/nedostatek moderátorů

pibi: No to vim ale pak se nejak od toho upustilo, ale je to mimo tema big_smile

Web

Re: dostatek/nedostatek moderátorů

Pokut bi kdokoli z vás našel svůj přízpěvek v podobném stavu, máte na víběr to buď opravyt, nebo nechat červené.

Občas mě něco praští do očí tak, že už to fakt musím nějak opravit. Chápu překlepy, chápu sem/tam chybku a beru diakritiku z objektivních důvodů (máme v práci NB pouze s EN a JP klávesnicemi), ale příspěvek plný hrubek typu "jsem si jystej" nechápu.

Re: dostatek/nedostatek moderátorů

blé, maďari za Dunaj, najlepšie až do Stredozemného mora..  slovenskí maďari majú špecifikum, totiž neroprvajú ANi slovensky ani maďarsky, každé slovo, veta v inom jazyku, a všetci svorne volia SMK smile
2Sinclair
ohľadom AJ, to je dnes na vysokej a strednej škole tak do človeka tlačené, že v tm svojom odbore to vie častokrát lepšie povedať ako originál američan/angličan.....

Web

Re: dostatek/nedostatek moderátorů

OT nj, cabajskí maĎari sa nerátajú big_smile

Web