Téma: 2,5KW zesík

Ahoj
Tak si brouzdám po netu a objevím tohle http://www.electronics-lab.com/projects … lifier.jpg (2,5KW do 2 ohmů)
Uvažuju o jeho stavbě, použil bych ho do subwooferu s Beymou 18G550
Mohl by se někdo znalý zeslilovačů (třeba sinclair) podívat na jeho schéma a pokusit se zhodnotit jeho konstrukci, případně odhadnout jestli by hrál dobře?Prostě jestli stojí za to ho stavět?
Mě akorát zarazil výkon trafa, který se mi zdá poněkud malý na 2,5KW.

Děkuji za odpovědi

Re: 2,5KW zesík

Heleme se... pěknej zabíják... doslova, kdyby to bylo aspoň oddělené od sítě. No ani nemusím být nějaký guru abych poznal že to je celé na prd.

(upravil lotrpotr 31. 7. 2007 9:10)

Re: 2,5KW zesík

Víš Sejny, v prvé řadě si musíš uvědomit že 2,5KW není už žádná prdel a nějaké galvanické oddělení u takového peklostroje je uplně buřt. To že se tam sníží napětí principem autotransformátoru je snad jediná možnost jak napájení něčeho takového provéct, protože trafo 3,5KW bys asi těžko sháněl a když tak by ses nedoplatil, o meniči ani nemluvě. Je to nebezpečné, ale to 600W tráfko je tam kouzelné smile

Re: 2,5KW zesík

Víš Lotře nic si nepotřebuju uvědomovat, to je jasná věc. Akceptovat by se to dalo snad v aktivním subu, kde není žádný přístup k repráku, nebo je koš alespoň řádně uzeměn, totéž čelní síto na bedně. Právě proto, že to není žádná prdel by to mělo být udělané pořádně. Cože bych těžko sháněl? Snad si ho nechám vyrobit ne? smile To je nakonec nutné i do tohodle monstra, ještě jsem nikde neviděl běžně takové trafo.

Re: 2,5KW zesík

Jej promiň vyrobit 3,5KW trafo to je uplně v pohodě, to ti dneská udělá každy, sorry moje chyba.

Re: 2,5KW zesík

Tříkilowatový toroidní trafo bude stát tak do 7-8 tisíc a bude vážit třicet kilo.... je i v nabídce Troniku....Chtěl bych ovšem vidět reprák, kterej to vyzáří, obávám se, že Beyma to nebude... smile

Re: 2,5KW zesík

Ruce pryč od tohoto zesilovače. V zapojení chybí jakákoliv proudová pojistka. Při zapnutí by vylítávaly pojistky, výstupní tranzistory mají Uce menší, než je napájecí, při zátěži 2ohm nepracují v SOAR,...

Re: 2,5KW zesík

Musím trochu odporovat. Ono těch koncáků je tam hafo, a ne ledajakých. A to trafo? Je to autotrafo,takže 600W sloupek by to měl dát. Jiná věc je samotný zesilovač. Schází fůra věcí,které dělají zes. ,tak jak má být. Zajímalo by mě jak by to bylo stabilní. Tam bych váhal. Jinak jištění je na vstupu sítě.Mnoho zesilovačů to tak řeší. pak je to ovšem darda!, když něco odejde. Ještě jsem pro jistotu přepočítal zběžně trafo a sedí to.

Re: 2,5KW zesík

Autotransformátor se počítá pouze na rozdílový výkon, nikoli průchozí.
Jinak mám udělaný od p. Kyprého 6kW toroid na takovou Aldaxovskou hračku s TO3kama smile, není to problém vyrobit. To se posadí dvě 3kW jádra nad sebe, slepí se a ovinou...

Web

Re: 2,5KW zesík

Že by high-end svářečka smile

(upravil sinclair 1. 8. 2007 10:17)

Re: 2,5KW zesík

Ano, s výkonovou charkou 10Hz-100kHz smile
Stabilita bude u toho 2,5kW stroje problém, celý vstup ani rozkmiťák není ničím drženej na uzdě. Jištění je vcelku standardní, pojistky na sekundární stranu se od určité výkonové hranice už nedávají, ani SPD400-600 je nemá. Absenci protizkratovky /či hrubé SOA ochrany/ vidím jako zásadní problém.
Jinak typický internetový zapojení, o kterých si myslím svý.

Web

Re: 2,5KW zesík

No a uchladit takové monstrum v AB nebo B třídě je podle mě celkem oříšek.........

Web

Re: 2,5KW zesík

Sinclair: Se 6kW toroidem máš ten SpeakerDeflorator ?

Re: 2,5KW zesík

Yo smile

Web

Re: 2,5KW zesík

No ty kráso. Až to budeš v Luhačovicích testovat, dej mi vědět, já si na Praze-západ otevřu okno a udělám poslechovej test smile

Web

Re: 2,5KW zesík

No o ultrazvukovém dělu jsem slyšel, ale toto smile

(upravil sinclair 3. 8. 2007 9:38)

Re: 2,5KW zesík

To je sériově nevyrobitelná hračka pro zjšťování možností tranzistorů MJ21195/21196 v TO3. smile
Můžu Vás ujistit, že z toho jde hrůza už jen při pohledu na milivoltmetr, co ukazuje 140V RMS/4R a vedle v kýblu syčí deset litrů vody:-)
Výše uvedená srágorka je proti tomuhle dětská hračka.

Web

Re: 2,5KW zesík

Ten Sinclair je fakt divnej, radši si i rychlovarnou konvici uplácá na koleně, než aby ji koupil hotovou wink

Re: 2,5KW zesík

reprak kterej by byl vhodnej na ten zesilovač je třeba tendle ten , važí 40kg a ma RMS 5KW  max 10kw http://tuning.sbazar.cz/ground-zero-gzp … 44785.html cena 20 000kč ptal sem se na ten inzerat

Re: 2,5KW zesík

Pěkně naprd, na takové příkony když už tak něco takového

http://www.aes.org/sections/pnw/pnwreca … 012_9w.jpg

Web