Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktory » Oprava protrhlé membrány

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [10]

Téma: Oprava protrhlé membrány

Zdravím,

rád bych se zeptal, jaká je možnost opravy takhle poničené membrány reproduktoru:

http://p_senkerik.sweb.cz/IMAG0176[1].jpg

Zrovna jsem měl rozdělané kombo a neteř mě do něho vjela na plastové motorce předním kolem .
Membrána je trhlá cca 4cm kousek od závěsu do cca 70%rovné membrány, vypuklá část je totálně zmuchlaná a ani vysavačem nechce vyskočit zpět. - viz fotka.

Na internetu jsem našel nějaké postupy ke slepení.
Dále varianty to dát někomu opravit. Ovšem nevím jaká je cca cena za opravu membrány.
Jedná se o repro EMINENCE 10beta..tak jestli se radši nevyplatí koupit nový.


Děkuji za rady.

Re: Oprava protrhlé membrány

Hm, děti. Pro ně jsou reproduktory jako magnet.
Kopulku propíchnout jehlou a zahnutým ocelovým drátkem prosunutým dírkou vytáhnout promáčklinu. Podle potřeby opakovat na různých místech, kombinovat s vysavačem.
Trhliny i dírky po jehle zalepit herkulesem.

Re: Oprava protrhlé membrány

Pokiaľ má reprák vrtaný magnet, tak aj tadiaľ to drôtom pôjde...

Web

Re: Oprava protrhlé membrány

Ja by som to neprepichoval a skúsil to odrezať žiletkou alebo nejakym riedidlom rozpustiť lepidlo. Ked to nejde vysávačom a ani nemá vrtaný magnet tak bude výsledok pri troche šikovnosti o dosť lepší než pri prepichovaní ihlou.

Re: Oprava protrhlé membrány

Tak bohužel jestli je magnet vrtaný či ne, to nevím, to jsem laik.

Ale jak jsem psal je to Eminence 10" beta.

K té trhlině v membráně, je vhodné to třeba zespodu podložit např vrstvou papírového kapesníčku? A celé pak přetřít herkulesem s vodou? Jako by pokus o laminát?

Trošku si říkám,jestli pak nebude problém, že repro není vyvážené....
Hraji na to na basu, 2x10" a na koncertech do toho jde i 250W a frekvence 30Hz (mám octaver)

Re: Oprava protrhlé membrány

Repro má vrtaný magnet překrytý kovovým pletivem, ale jakkoli dobře se ti to podaří slepit, bude to stejně slyšet. Oprava takhle zničeného reproduktoru nemá smysl, zvlášť při ceně nového.

(upravil KocuR 3. 1. 2011 18:55)

Re: Oprava protrhlé membrány

p_petak: podobne ako si písal som opravoval jeden 15", ten mal ale membránu z možno 4x hrubšej vrstvy papiera:
http://picasaweb.google.com/tomkocur/Au … 4753822674
a klikni sa o obrázok ďalej pre výsledok

Tam bola ale výhoda práve v tej hrúbke membrány, nemusel som tam lepiť nič ďalšie, len som po vrstvách odtrhával kusy papiera zo zadnej strany membrány a potom ich krížom cez trhlinu veľmi zriedeným duvilaxom po naložení vo vode nalepil nazad. A držalo to aj hranie z 1200W zosíka.
Tvoj problém bude ale v tom, že tá membrána je tenšia a "kapesníček" ti to asi neudrží.

Kopulku som opravoval tiež, repro malo odvrtaný magnet, ale samozrejme tam bola mriežka cez ktorú sa kopulka vytlačiť proste nedala. Tak som ju musel odrezať, narovnať (a robiť s ňou čachre machre keďže ostala dosť pokrčená) a potom prilepiť nazad. Lenže prišla o svoju pevnosť a stopy po pokrčení stále vidno...
http://picasaweb.google.com/tomkocur/Au … 0004749330
Fotka predtým je kopulka po ozdravnej kúre

(upravil p_petak 3. 1. 2011 20:15)

Re: Oprava protrhlé membrány

Tak podařilo s emě ho docela lehce slepit.
Membrána byla trhlá jaok by zešikma po vrstvě papíru. Takže stačilo natřít trhlou plošku a drželo.
Z důvodu větší kvality jsem udělal záplatu z papírového kapesníčku, kterým jsme překryl kompletně trhlinu z druhé strany. Potíral jsem štetečkem rozředěný herkules s vodou a pokaždé se voda pěkně vcucla do membrány i kapesníčku.l Po cca 5vrstvě již vytvořila opravdu pevný spoj.

Mile mě překvapilo jak je herkules pružný i po zaschnutí, tak jsem lehce ředěným přetřel i trhlinku ze přední strany. Papír se pěkn spojil a působí to velmi pěvně a přitom pružně.
Vyzkouším na aparátu, až mě zaschne bedna.

Ohledně kopulky, stačili mikro dírka jehlou a zahnutý drátek viz nápověda v příspěvcích nahoře. Stačilo pak lehce zvedat a vysavač udělal svoje (průmyslový vysavač cca 2400W)
Dírku jsem rovněž zakápl herkules.


Přidávám fotky, bohužel kvalita je z mobilu+použitý led osvit způsobil, že se lepená část hoodně leskne. V reálu to nejde tak moc vidět.
Repro by mělo být stejně shcované za nějakým děrovaným plechem, ještě nevím jaký přesně....je toho tolik.
Ale paradoxně kombo bez ochrany repráků přežije asi 5koncertů včetně převozů a apak stačí nechat bednu v pokojíku a neteř vyvede svoje.

http://p_senkerik.sweb.cz/IMAG0184.jpg
http://p_senkerik.sweb.cz/IMAG0185.jpg

Re: Oprava protrhlé membrány

Řešil jsem teď něco podobnýho s proraženou membránou u malýho 1W repráku-klasická sedmice.
Natřel jsem to postupně několika vrstvami bezbarvýho laku.Lak se krásně vsákne do papíru a spoj je po zaschnutí dostatečně pevný a pružný.

Re: Oprava protrhlé membrány

Dave Davies při nahrávání You Realy Got Me úmyslně rozřezal žiletkou membránu repra a pak to spojit špendlíkem. Mohl si to díky neteři taky vyzkoušet.

Příspěvky [10]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktory » Oprava protrhlé membrány

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£