Re: Ovladanie hlasitosti styroch kanalov

sumac: ber toho alpse, to jsou kvalitní paťáky. Osobně se mi regulace pomocí přepínače, kde připínám odpory, pro znižování či zvyšování hlasitosti, vůbec nelíbí.

Re: Ovladanie hlasitosti styroch kanalov

hmm ja som mal prave vzdy pocit, ze krokove prepinace su lepsie prave vdaka velmi presnemu subehu.. k tomu alps-u som nasiel, ze: Synchronisation divergence of-60dB to 0dB within 2dB (aj ked na stranke vyrobcu je v dokumentacii 3dB). to u mna znamena, ze napr. vyskovy reprak mi moze hrat o 2dB (3dB) hlasnejsie ako basak.. nieje to prilis velky rozptyl?

(upravil j_paseka 1. 1. 2011 21:12)

Re: Ovladanie hlasitosti styroch kanalov

Tak to ti nedokážu fundovaně objasnit, jaký vliv budou mít ty decibely na reprodukci. Pravděpodobně hrají roli, ale jestli to bude mít na finální reprodukci zásadní vliv to nevím.
Káždopádně ten alps bude mít jistě průběhy v optimálních hodnotách.

Re: Ovladanie hlasitosti styroch kanalov

takze kupil som ten alps,
dik vsetkym

Re: Ovladanie hlasitosti styroch kanalov

Ostrava dělá i vícenásobný poťáky http://www.es-ostrava.cz/pdf/katalog_cz … 63-169.pdf

Re: Ovladanie hlasitosti styroch kanalov

prave som sa docital v manuale od vyrobcu: http://www.sure-electronics.net/downloa … 1.0_EN.pdf ze doporucuje pouzit 50K potenciometer.. objednal som 10K, bude to problem? mozno by som mohol zmenit objednavku keby bolo treba..

Re: Ovladanie hlasitosti styroch kanalov

mám 4x100k/E zo subehom -1dB od ES ostrava, pokiaľ by nevadil exponencialny priebeh odporovej dráhy. Cena vychádza okolo 16€

Web

Re: Ovladanie hlasitosti styroch kanalov

jozi: dik za ponuku, skoda ze som uz objednal (aj zaplatil) ten 10K ALPS.. moze to byt problem, ked vyrobca doporucuje 50K ? mam to skusit zrusit a vziat radsej tvoj 100K?

Re: Ovladanie hlasitosti styroch kanalov

Jóžine, víš do píči, na co se používá exponenciální poťák ? A nebo si myslíš, že Sumáč staví nějakej židovskej zesik, kde se točí zprava doleva a levou rukou ? Se z vašeho amatérismu po....

Re: Ovladanie hlasitosti styroch kanalov

jj o tychto veciach viem prd.. preto sa pytam.. tak bude ten 10K OK?

Re: Ovladanie hlasitosti styroch kanalov

Bude, Alps je špica...

Re: Ovladanie hlasitosti styroch kanalov

já viem na kde taký potrebujem a preto ich aj mám smile len tak pre nič za nič by som nedával za ne vyše 4tis. kč že jo.

Web

Re: Ovladanie hlasitosti styroch kanalov

Exponenciální čtyřku potřebuješ akorát do přeladitelnýho filtru, nikam jinam se to nehodí...nabízet ho na régl hlasitosti je pěkná trotlovina, ty gumo...

Re: Ovladanie hlasitosti styroch kanalov

áno, majú taký priebeh odporu aký majú,....z prava do lava by ozaj lepšie reguloval. No ale v konečnom dôsledku ja ho nikomu nasilu netlačil. Apropo, nikdy som nemal problém poslať niekomu niečo len na vyskúšanie. Pokiaľ  tú hlasitosť je potrebné iba raz začas nastaviť a potom sa bude ovládať z toho procesora tak neviem prečo by nešla použiť iba táto varianta. Nepopieram že ten potak nie je najlepšie riešenie.

ale chápem to, niekto musí byt, amater, trotl a guma..

Web