Téma: sablona na hornu frezu

Zdravim, viem ze sa to tu uz niekde preberalo, ale zaujimalo by ma kde sa da kupit alebo akym sposobom sa da vyrobit nejaka sablona na frezovanie malych priemerov na zapustenie reproduktorov. Dik na rady alebo odkazy.

Re: sablona na hornu frezu

ved uz to tu bolo, sakra, kde ste zohnali take nieco?

Re: sablona na hornu frezu

No osobne si šablóny vyrábam. Buď to frézou alebo el. lupienkovou pilkou. Oko materiál sa mi osvedčil Komatex (to je lachčené PVC) pripadne preglejka. Potom obrúsiš detaili a môžeš spustiť sériovú výrobu smile

Web

(upravil Brehowicz 3. 8. 2007 11:17)

Re: sablona na hornu frezu

http://marosz.net/brehowicz/sablona.jpg




Takže šablonu uděláš z 4-6mm plexi,plexi proto že prusvitné a je přas něho vidět al jde to i zjineho mat. o velikosti -+15*-+30cm.Frezu přišroubuješ k jednomu konci toho plexi šroubky,zespodu frezy jsou na to otvory s M-zavitem,po přišroubovani na nejnižši otačky a položeni celku na desku spustiš frezu dolu aby odvrtala to plexi a maš diru na frezovani.Od středu tohoto otvoru si udělš rysovaci jehlou dvě čary na obr. jsou to ty modre a ty ti pak budou sloužit jako vodici čary na odvrtani novych čepovych otvoru.Na jedne z těch čar si označíš díru ktera bude čepem při frezovani vzdalenost spočítáš tak  aby vnější okraj frezeru a střed toho bodu co označiš odpovídál poloměru otvoru co potřebuješ,po označeni do toho bodu odvrtáš dirkua do te dirky dej šrobek ktery bude složit jako čep kružitka,takže teď už stačí jen navrtat do desky kterou chceš odfrezovat dirku pro ten čep a frezovat.Snad to z toho obr. a popisu pochopíš.S timhle udělaš zapuštěni repra i přesny otvor.

Re: sablona na hornu frezu

Brehowicz: Nemas nejake realne foto?

Re: sablona na hornu frezu

prosim ta, ten odkaz ti vobec nefunguje. mozes to hodit este raz ? dik

Re: sablona na hornu frezu

Pro ty co se jim obr.neobjevuje nebo je necely tak tu je    http://leteckaposta.cz/374081393    a s těma fotkama to bude těžší digital nemam sem delší dobu na marodce.

Re: sablona na hornu frezu

to je sice pekne, co si nakreslil na tom obrazku. lenze co ak mas polomer taky, ze sa sa ti skryje pod listu hornej frezy? ako potom budes frezonat? co ak mas polomer dajme tomu cca 3-5 cm?

Re: sablona na hornu frezu

Boha jeho tak tu frézu kua odkrutim urobím otvor pre čep tam kadě je treba frezu zpatky naskrutkujem a frezujem,prave preto je ta šablona dobra lebo zňou idě frezovať otvory povedzme od troch centimetrou až po čojaviem tolko ak velku tu šablonu urobím,samozrejme že čep musi byť urobeny zo šruba čo sa da zapustiť jasné? smile napsal by som aj čosi peprne ale mam u vás na Slovensku zopáà dobrých kamarátou tak si toto odpustím smile

Re: sablona na hornu frezu

Jo, to je dobry napad, presne tam smeruju ja. matku zespodu poresis tak, ze kolem otvoru pro sroub kruzitka trosku odfreujes, je to dobry zpusob.

Re: sablona na hornu frezu

Matka tam není vubec potřeba pokud udělaš otvor pro ten šroubek uděláš o pul mm menší takže ho v podstatě do plexi vešroubuješ a drží sam no a pokud je ten šroubek v mistě zrovna pod frezou tak nahoru ti ho nepusti kluzna deska samotne frezy.

Re: sablona na hornu frezu

to je taky fakt.

Re: sablona na hornu frezu

ale musi existovat nejake origo sablona na take frezovanie co?

Re: sablona na hornu frezu

ja to snáď začnem vyrábať. sfotené to nemám, ale príde mi to ako primitívna vec. zajtra, ak nezabudnem, dam foto. alebo sa zozbierajte, ja vám tie pravítka narobím. osobne.

Re: sablona na hornu frezu

Je to práce na 5min smile.

Web

Re: sablona na hornu frezu

tu je origo sablona, nieco z Made in USA, lebn kto vie co to stoji
http://img388.imageshack.us/my.php?imag … na1zo6.jpg

Re: sablona na hornu frezu

Jofi
ty si fakt expert v hľadaní...
http://www.soundlabsgroup.com.au/c/Jasp … +Jigs.html

Re: sablona na hornu frezu

Jofi-tak ja už nevim jak ti pomoct tak když ti nestači šablony se kterou dělame u nas v dilně a co ja vím tak i u dalšich dvou kamaradech se stolarnama a je zadara no tak to v tom připadě fakt někde plať a kupuj nějakou origo,to sem eště nežral toto.

Re: sablona na hornu frezu

Brehowicz: nee, nechcem platit za nejaku origo, ved aj ja mam urobenu taku podomacky, len ma zaujimalo ci sa nieco take da vobec kupit a ci existuje, samozrejme niesom blby platit za nieco co si dokazem urobit doma.

Re: sablona na hornu frezu

No preto lebo už ma braly mory smile