Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 3)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač Denon PMA 520

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 47]

Re: Zesilovač Denon PMA 520

reeb napsal:

Zdá se mi to nebo máš opravdu místo blokovacích 100n kondenzátorů 100p červené Wima? Jde o C21, 22,23,26,27

Tak jsem je vymontoval a znovu změřil a mají od 98do 101 nF tak asi jde doopravdy o kopie.

(upravil j_paseka 14. 1. 2011 17:08)

Re: Zesilovač Denon PMA 520

Tak moment, jestli jsi naměřil hodnotu od 98 do 101 nF, tak je to v pořádku. Kapacitu multimetrem nezměříš nikdy úplně přesně, to co jsi naměřil je v pořádku. Pokud ty hodnoty jsou opravdu nF.

Re: Zesilovač Denon PMA 520

sinclair napsal:

Vendako, jsi ZATÍM neskutečný pitomec a spraví to snad jen čas a další zkušenosti s podobnými obchody, jako jsou GES, GME, TME a další.
Nezlob se na mě, ale naprat do blokování napájecích cest místo 100 nanofaradů 100 pikofaradů dokáže jen blbec a jen blbec se ještě zeptá, jestli je to špatně a optá se "no a co?" Navíc to máš udělaný jako prase, drátové propojky nakřivo, ty nejlevnější niklovaný patice na šváby, piána na přepínání paralelních kapacit nikde...

Kondenzátory jsou +- 100nF dle změření,drátové propojky křivé ,myslym že nejsou,

patice jsou niklované ,jiné mi nabízely pozlacené ,ale OI jsou také niklované.Zlato a nikl by se neměly mícht.Stejné ke stejnému.


Piana zatim nejsou protože je neměly.Je tam zatim napevno 220pF.

(upravil sinclair 14. 1. 2011 17:27)

Re: Zesilovač Denon PMA 520

Je to naprostá blbost, ty bachraté červené kondenzátory jsou WIMA FKP2 a dělají se max. do 4.700pF, větší jsem neviděl. Vyházej to tam odsud do řiti a dej tam třeba i 150nF, když 100nF v těch tvých krámech nemají...Nechápu, jak to může mít tvar FKP2-ek, být na tom napsáno 100/100, což na těchto FKPčkách  běžně značí 100pF/100V...
A těch kondenzátorů např. 3n3 sis koupil aspoň patnáct, abys z nich vybral přesné kapacity a do páru? Na čem to měříš?
A hodnotu 1,06uF jsi udělal jak?
Bez přesného a zkalibrovaného RLC můstku, který měří aspoň na 0,5% se s takovým Actidampem jdi vysrat.
Vývody IO jsou takřka vždy pocínované, nikdy niklované, nešlo by to pájet, anebo špatně.

Web

Re: Zesilovač Denon PMA 520

sinclair napsal:

Kondenzátory WIMA z GESu, GME kromě toho, že jsou neskutečně předražené, nejsou originály. Originál WIMA na napětí 100V se totiž při napětí cca 65V neprostřelí, jak se to několikrát stalo v začátcích vývoje v Aldaxu. Proto od té doby bereme už jenom Roederstein, který se dá nad 500ks objednat i ve 2% toleranci, což ani u originální /a drahé/ Wimy rozhodně nelze. Několikrát jsem byl nucen Wimu vzít, šlo vesměs o hodnoty 2,2uF a vyšší a všechny kusy do jednoho ani nedosahovaly jmenovité hodnoty.
Operační zesilovače z GME nebo GESu, ale i TME jsou vesměs také čínské pajcy, stejně jako např. výkonové IO nebo drahé elektrolyty s vyšší kapacitou.

Pokud to dobře chápu tak tyto firmy si nechjí udělat napodobeniny a pak je prodávájí jako originály .A to si výrobci nechají líbit?

Po větnamských obchodnících taky jdou.

Je šance objednat tyto součástky na předzesilovač v originální kvalitě tady v ČR.

I p.Dudek píše v textu o koupi součástek (tlumivky) u f.GM nebo KTE.
Je pravda že v roce 1994, možná tedy že v té době se jednalo o originál.

Re: Zesilovač Denon PMA 520

Tohle není pravda...kolik je Ti proboha let???

Web

Re: Zesilovač Denon PMA 520

reeb napsal:

Tak modrých Niponů mi "pár" prošlo rukama ale hádat se nebudu..podle fotky vypadají důvěryhodně. Barvu může zkreslovat fotka. U GM je kopie polovodičů téměř jistá, resp. vypadají podobně jako orig. vevnitř je ale něco jiného.. GES,TME je to jak kdy, jak co.. Raděj nakupovat jinde.

Je pravda že mě trošku zarazila dokumentace a realita .V dokumentaci má OI  NE5534 uprostřed značku a realita má na straně tečku.

Re: Zesilovač Denon PMA 520

Máš aspoň opravené všecky chyby, které v tom Actidampu v AR94 jsou?

Web

Re: Zesilovač Denon PMA 520

Kvalitní součástky mají u EZK, AME, Denkl, RS, Martin Lhotsky, ECOM. Co vím.

A snad u nás v Officiál electronics (ve Zlíně), kde nejčastěji nakupuji.

Re: Zesilovač Denon PMA 520

sinclair: Multimetr mám VOLTCRAFT M-3650B je sice starší, ale mně do teť  stačil.
Kapacitu měří ve třech rozsazích 20uM , 200nF ,  2000pF .Na rozsahu 200nF všech 10ks kondenzátorů ukazuje hodnotu +-100nF

Hodnotu 1,06 jsem složil ze dvouch 1uF + 68
Hodnotu 3k3 jsem koupil 4ks a vybral ty nejpodobnější. I ostatní do jsem vybíral ze 4ks.
Přesný RLC můstek nemám, udělal jsem to z toho co mám a co jsem sehnal.

Mam opraveno R32 a R 33 prohozeno mezi sebou  a C 28 otočená polarita

j_paseka: Na stránky Martina Lhotského jsem se díval a položky 2SK170 nemá ani výrobce ani odkud pocházejí proto jsem je nevzal.
U GES mají výrobce TOSHIBA i dokumentaci tak jsem usuzoval že se jedná o originál.
Jak normální smrtelník má poznat že ho podvádí?

Re: Zesilovač Denon PMA 520

Blbě smile My jsme tady holt zaměření nejenom na funkčnost ale i spolehlivost a vzhled. No a k tomu patří dát si pozor na kvalitu součástek a výrobce. Netřeba z toho dělat kovbojku. Šlo by to trochu líp. Já bych třeba vyházel patice, pokud neplánuješ zkoušet jiné OZ. 

nějaká fota jsou zde:

http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=6491&p=1

Web

Re: Zesilovač Denon PMA 520

reeb: Mam připravené ještě  OI na pokusi proto patice.
Zeptám se asi hloupě co by šlo líp, kromě patic.
Děkuji

(upravil sinclair 14. 1. 2011 19:48)

Re: Zesilovač Denon PMA 520

Pozlacené precizní patice ty trubko.
Celý předzesilovač je optimalizován pro NE5534 a spousta lidí je tu pravděpodobně chytřejších, než Sýkora a Dudek, když se snaží tam cpát něco jiného naprosto bez efektu, jediným efektem jsou vyhozené peníze a vlastní pocit "že tam mám operáky za stovku kus"... A v servech a  aktivním tlumení LF411 bohatě stačí, tam není třeba cpát nějaké AD či OP skvosty za stokoruny. Patice tam máš naprosto na hovno, akorát tyhle laciné niklované budou časem zdrojem poruch, Hitano je za dva roky v prdeli taky. Tos to vymňouk, experte.

Web

Re: Zesilovač Denon PMA 520

sinclair: OOOOOOOO

(upravil sinclair 14. 1. 2011 19:53)

Re: Zesilovač Denon PMA 520

Tím zbytečným citováním si akorát koleduješ o banán, ty multimetrovej experte. Většina laciných multimetrů měří kapacity s přesností kolem 10%, to je tedy pro výběr kapacit opravdu vhodný přístroj..

Web

(upravil j_paseka 14. 1. 2011 19:54)

Re: Zesilovač Denon PMA 520

Nepoužívej příliš citace, cituješ-li příspěvek před svým, to je tak na okraj. Až to uvidí Antonio - admin webu, tak tě bude peskovat nebo ti dá rovnou ban.
A vidím že už jsi byl upozorněn, tak ještě raz.

Jinak, nevím čemu se divíš, patice se dělají snad ve třech provedeních. První je to co jsi použil v tom Actidampu, druhá je ta lepší tzv. "precizní" kulaté kontakty pro nohy IO, no a poslední je Sinclairem zmiňovaná. Lepší varianta než precizní patice není, jak ses ptal. Vlastně je, co do kontaktu, zápájet IO rovnou do DPS, ale je to prasárna a komplikuje se jeho výměna.

Jinak už nad tím nešpekuluj, vyměň ty blokovací kondy, pokud jsi tak ještě neučinil. Pro klid duše můžeš vyměnit i ty patice za lepší (viz. můj text výše). A příště nakupuj v kvalitních obchodech.

Re: Zesilovač Denon PMA 520

Paseko, proč je zapájení IO rovnou do desky prasárna? Ty snad nemáš pumpu, abys ho v případě výměny snadno vypájel? V čem je to komplikované?

Web

Re: Zesilovač Denon PMA 520

Vendaka: Poslechni j_paseku a sinclaira, porušuješ pravidla. Toto je poslední varování a zároveň poslední oprava.

Web

Re: Zesilovač Denon PMA 520

Tak prasárna to snad ani není, jen je ta výměna komplikovanější. Jasné, tam kde nějakého švába zapájím a vím, že ho nebudu měnit, tak to udělám. Ale většinou dávám patice, precizní. A nadruhou sranu mě se to líbí víc s tou paticí.

Jasné pumpu používám, bezva věc. Pamatuji se, jak jsem součástky dříve vyndával opakovaným nahříváním jednotlivých noh za neustálého tažení součástky ven z desky. Strašná práce, a ty opálené prsty. smile

Re: Zesilovač Denon PMA 520

Doma jsem našel 100nF /63V keramiky, mužu je použít na pozice C 21,22,23,26,27 nebo taky nejsou vhodné?
Testovat jsem chtěl OA6.Určitě jsem nechtěl p. Dudka přechytračit je jsem to chtěl jen  zjistit jak se změní zvuk.Odsaju a přepájim na pevno.
Citace jsem používal na přesné reagování.Děkuji za opravu.

Příspěvky [21 až 40 z 47]

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač Denon PMA 520

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£