Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Oprava: Kenwood KR-A4080 ľavý kanál robí šarapatu

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [8]

Téma: Oprava: Kenwood KR-A4080 ľavý kanál robí šarapatu

Čaute, chcel som sa spýtať či by ste mi vedel poradiť lebo som v koncoch. Prikladám aj servisný manuál. Prosím kuknite.
Koncový zosilňovač aj všetky vstupy idú v pohode, okrem VIDEO/LD. Totiž, keď niečo pripojím do VIDEO/LD tak ľavý kanál tohoto vstupu hrá permanente. Nezáleží na tom, aký vstup je zvolený. Takisto aj pri Tuneri, pri tuneri pre zmenu ľavý kanál nejde nikdy, ide veľmi veľmi slabo. Keď ľavý kanál VIDEO/LD vstupu skratnem na zem, tak sa hlasitosť trocha zvýši.
Mal som to rozobraté. Podľa servísného manuálu som si našiel, kde sú prepínače vstupov a takisto som podľa tabuľky skontroloval, na ktorých pinoch toho ktorého obvodu má byť aká úroveň L/H pri zvolenom vstupe. Všetko sedí, problém však pretrváva. Ten integráč ktorý prepína tie vstupy ktorých sa to týka je klasická 4052. Vedeli by ste mi poradiť? Myslíte že sa niečo porieši výmenou integráčov ktoré prepínajú vstupy?
http://uloz.zradlo.com/subory/Kenwood-K … %20rec.pdf

(upravil Cripple 15. 12. 2010 1:45)

Re: Oprava: Kenwood KR-A4080 ľavý kanál robí šarapatu

Podobny problem aj u mna. AKurat KR-A4060.
Stale lezie spotvoreny zvuk, input neprepina vobec, zrejme riadiaca cast v prdeli

Nemas nahodou serv. materialy aj ku 4060?

OK Nasiel som niekde na nete

Re: Oprava: Kenwood KR-A4080 ľavý kanál robí šarapatu

No, práve že mne riadiaca časť posiela korektné signály. Ako som študoval ako je to zapojené, fakt to vyzerá len na tú 4052.

Re: Oprava: Kenwood KR-A4080 ľavý kanál robí šarapatu

Tak ji vyměň a uvidíš, je to šváb za pár kaček...

Web

Re: Oprava: Kenwood KR-A4080 ľavý kanál robí šarapatu

Oukej, dneska poobede sa do toho pustím. Nejako mi tam nevyhovujú korekcie, ten zosík vôbec nehrá basy, a keď pridám, je to nejaké zvláštne, ako by to na príliš vysokej frekvencií pridávalo. Má to ale TAPE2 return, asi si okopčím korekcie z TW44, tam mi vyhovovali celkom.

Re: Oprava: Kenwood KR-A4080 ľavý kanál robí šarapatu

TW44 má korekce ve zpětný vazbě koncovýho stupně, to bych radši moc nekopíroval smile

Pokud to "nehraje basy", obávám se, že není v pořádku impulsní odezva (česky řečeno to zakmitává). Zrovna se seru s jedním grundigem, symptomy jsou stejný.

Web

(upravil vapno92 16. 12. 2010 0:26)

Re: Oprava: Kenwood KR-A4080 ľavý kanál robí šarapatu

Takto. Aby som to upresnil. Basy to hrá, keď riadne pridám, ale bol som na TW zvyknutý na troška predunené. Keď si to spravím v ekvalizéri PC tak to ide, ale to nieje zrovna "košér". BTW, vymenil som obvod. Problém ustal. Objavil sa ďalší. Prístroj sa odmieta zapnúť keď je vložený modul tunera. Ten je na konektore a pri oprave som ho vytiahol von. Po vrátení na miesto už nefunguje.
EDIT: Tak možno príliš panikárim ... smile Problém bol len v tom, že kolíček ktorý k tuneru privádzal +12V nemal kontakt s vnútrom dutinky. Takže celkom úspešne skončená oprava.

Re: Oprava: Kenwood KR-A4080 ľavý kanál robí šarapatu

BTW k tým basom a tak. Skúšal som pripojiť TW44 k tomu Kenwoodu. Loop out som zapojil do vstupu Transiwatta, sluchátkový výstup TW som napojil na vstup Tape decku, pomocou indikátora vybudenia nastavil vhodnú výstupnú úroveň a následne som to pripojil do toho Loop in na Kenwoode. Rozdiel diametrálny, keď teraz počas posluchu vypnem a zapnem LOOP, je to riadny rozdiel...

Příspěvky [8]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Oprava: Kenwood KR-A4080 ľavý kanál robí šarapatu

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£