Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Návrh, měření, software » Promereni vlastnosti reproduktoru

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [14]

Téma: Promereni vlastnosti reproduktoru

ahoj,
jsem v oboru mereni naprosta "tabula rasa" a situace je takova, ze budu mit tri zrekonstruovane reproduktory p.Husakem a potrebuji je promerit jake maji vlastnosti po zasahu. Takze vyplivaji otazky:
1) merit pred nebo po zahoreni reproduktoru?
2) merit ve vodorovne nebo svisle poloze?
3) ma byt reproduktor volne lozeny/opreny nebo namontovany alespon do desky? Pripadne jakych rozmeru ci z ceho vychazet?
4) jaky prostor je na mereni vhodny, resp. jake vlastnosti by mel dosahovat?
5) jake jsou hardware-ove pozadavky na pocitac? Myslim, ze nejjednodussi bude merit za pomoci pocitace
6) jaky software je zapotrebi k dobrani se co nejlepsich vysledku?
7) idealni mikrofon na mereni?

predem diky za odpovedi. Treba to bude i zajimave zopakovani pravidel nejen pro mne..:-)

MacBook Pro-> Antelope Audio Zodiac DAC/Luxman PD-441 w Nottingham Analogue Ace Space & Sumiko Blue Point/Denon DN-961FA-> DIY tube AMP-> DIY speakers w Fostex FE-206ES-R & Monacor RBT95SQ

(upravil Jurawood 13. 12. 2010 17:45)

Re: Promereni vlastnosti reproduktoru

TSka?
1- po rozehrání a odpočinku, nebo klidně si je změř  před a po, otázka 20 vteřin
2- měnič polož třeba na stůl
3- volně
4- buď budeš vycházet z metody změny Fs pomocí vložení do ozvučnice o známém objemu, nebo přidání hmotnosti na membránu.
    Požadavky na prostor, TICHO.
5 - stačí 286ka + ohmmetr
6 - LIMP
7- Nepotřebuješ, jde ti o Thiele-Small parametry, frekvenčka a zkreslení se měří až v ozvučnici

Re: Promereni vlastnosti reproduktoru

to Jurawood:
add 1) tech 20 vterin je predpokladam cas mereni samotneho... zahoreni trva dele, ne?
add 2) a nemeni se vlastnosti menice jeho polohou, kdyz je navrhovan na fungovani ve svisle poloze?
add 3) OK
add 4) te metode zmeny Fs pomoci... nerozumim ani pridanim hmotnosti na membrane - nekde neco k precteni?
add 5) jestli to chapu, tak staci obycejny mikrofonni vstup + ohmmetr - to uz bude asi sofistikovanejsi masinky. Informace o ni zjistim.
add 6) LIMP? google mi vyhazuje spoustu veci, ale ... Nejake blizsi info?
add 7) neovlivnuje ozvucnice prave frekvencni charakteristiky?

Diky za info

MacBook Pro-> Antelope Audio Zodiac DAC/Luxman PD-441 w Nottingham Analogue Ace Space & Sumiko Blue Point/Denon DN-961FA-> DIY tube AMP-> DIY speakers w Fostex FE-206ES-R & Monacor RBT95SQ

Re: Promereni vlastnosti reproduktoru

20 vteřin jsem myslel průměrování impedanční křivky.
Stáhni si artu tady na webu z Download. Jak by si měřil frekvenčku bez ozvučnice? Přece tam nemůžeš odčítat zadní vlnu, takže minimálně nekonečná deska.

Přčti si to tady
http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=2830
http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=9239
http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=9981

a co se týče měření frekvenčky pochytíš nejví tady
http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=7644

Re: Promereni vlastnosti reproduktoru

tak jsem neco nacetl a zjistil, ze to nebude zabava uplne pro me, navic nemam dostatecne vybaveni a prostory k mereni idealni. Bohuzel ani moc casu...

A tak se chci zeptat zda se najde nekdo v Brne kdo by dokazal promerit repraky??? zhruba tak za tyden by se to hodilo, protoze do te doby doufam vsechny co potrebuju promerit rozehraju...

MacBook Pro-> Antelope Audio Zodiac DAC/Luxman PD-441 w Nottingham Analogue Ace Space & Sumiko Blue Point/Denon DN-961FA-> DIY tube AMP-> DIY speakers w Fostex FE-206ES-R & Monacor RBT95SQ

(upravil millano 16. 2. 2011 8:28)

Re: Promereni vlastnosti reproduktoru

Petr Berka alias CrashPC  nabízí za menší úplatu hotový měřící bastl pro měření TS parametrů, samozřejmě Ti k tomu dá návod co a jak, neboj se toho.

pokud by si chtěl vidět jak ta sada vypadá či kolik stoji, tak jeho inzerát najdeš po přihlášení na sousedním fóru - repromania.net ( sekce diskuze ) v dredu "komerční inzerce".

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: Promereni vlastnosti reproduktoru

Brňáci s mikrofónem už sem nechodí...
Na měření se chystám taky. Jestli nemáš TS tak to kup od CrashPC. Jinak skrs mikrofón můžem spojit síly. Preamp + kaibrace  kapsle, je na tom víc než pár hodin práce. Jestli nevychladneš, můžem spojit síly. Osobně budu do roka a půl měřit:-)

(upravil Jurawood 17. 2. 2011 14:41)

Re: Promereni vlastnosti reproduktoru

ale chodí jsem Brňáci i s mikrofonem wink
Ivane, kdyby si to potřeboval mohli by jsme na to mrknout , napiš kdyžtak maila. Bydlím v Líšni

Re: Promereni vlastnosti reproduktoru

Jurawood: mám problém s mailem, tak píšu sem 30l vnitřní objem viz příspěvek 137
http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=6254&p=6

Re: Promereni vlastnosti reproduktoru

ok, tak až ti to pojede tak se domluvíme..  Měl si to měřené samostatně, pak si vytvořil vyhybku a teď je něco hodně špatně ?
Pokud simulace neodpovídá měření měničů tak jsou 2 možnosti: blbě si to zapojil nebo máš špatný (nepřesný součástky, např.cívky)
A druhá je špatně změřený....

Re: Promereni vlastnosti reproduktoru

Je to jak píšeš, ale změřený to bylo snad dobře. Až zprovozním mail, tak se ozvu...

(upravil Jurawood 3. 3. 2011 12:14)

Re: Promereni vlastnosti reproduktoru

Hanzi tak už si to nějak pořešil? Zajímal by mě celkem výsledek.
Klidně se zase zastav na změření, za to pitíčko jsem ještě dlužníkem smile
Škoda že si to nechtěl otevřít a nebyl čas
ed.. jo a na kolik je počítanej ten br?

(upravil Hanzi 3. 3. 2011 22:22)

Re: Promereni vlastnosti reproduktoru

máš mail... ať to tu nezasíráme

Re: Promereni vlastnosti reproduktoru

ivanb_cko: Chlape už se ozvi !! Máš u mě stále k vyzvednutí repráky.

Příspěvky [14]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Návrh, měření, software » Promereni vlastnosti reproduktoru

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£