Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Jaký gramofon?

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 33]

Téma: Jaký gramofon?

Ahoj kluci. Máma by chtěla nějaký gramofon na přehrávání svých starých desek a pohádek pro mýho malýho, ale vůbec se v těchhle věcech neorientuju, takže bych byl vděčný za nějaký typy starších i nových "použitelných" gramců, nebo rady po čem se mám pídit, na co se prodejců ptát a tak... Rozpočet je maximálně (!!!) 4K, víc dát nelze... Jo a dají se ještě dneska sehnat gramce co přehrají desky rychlostí 78 ot.? Nemyslím ovšem muzejní kousky...

Re: Jaký gramofon?

Když to napíšu hodně vulgárně, tak jdi po jakýkoliv Tesle NC4xx, 5xx s magnetodynamickou přenoskou. Pro daný účel nešlápneš vedle. Dá se sehnat leccos ve velmi dobrém stavu a do 1000 Kč.

Se 78 ot/min je problém, nejde jen o otáčky ale i o tvar a velikost snímacího hrotu - jde o zcela jiný systém než obyč. vinyly. Čili to chce spíš nějakej starej "muzejní" kus a kupu štěstí na zachovalej snímací hrot...

Web

Re: Jaký gramofon?

Opamp opravím Ťa.  Aj dnes sa vyrábajú a dodávajú prenosky pre šelak - 78 rpm. V ponuke ich má napr. Ortofon. A tuším že existujú len snímacie hroty, takže nie je potreba meniť celú prenoskovú vložku.  Druhou otázkou budú korekcie, nakoľko tie sú odlišné od RIAA. Ale v prípade snahy sa dá riešiť aj to.

Re: Jaký gramofon?

No ale i kdybych si koupil tu přenosku, tak mi bude na nic, páč nový gramce neumí rychlost 78, ne?

Re: Jaký gramofon?

napadlo me pouzit nejakej DJ gramec, kterej tech 78 umi, ale jak jsem udelal kratkej pruzkum trhu, cenove se do toho bohuzel nevlezes hmm

Re: Jaký gramofon?

tak koupit starší

Web

Re: Jaký gramofon?

to Mathes. Pokiaľ by si zohnal niektorý starší belt drive a chcel ho naozaj prevádzkovať na 78 rpm, tak sa to dá vyriešiť jednoducho - vysústružiť si novú remenicu s potrebným priemerom a hotovo.

Re: Jaký gramofon?

Jenže ono to není JEN na 78 ot., ale TAKY... A jak se zdá, to je právě problém. Zkusím shánět starší DJ gramofon, ale moc velkou šanci tomu nedávám... V nejhorším zkusím nějakou tu Teslu, jak psal Opamp a malý si bude muset nechat zajít chuť na starý pohádky...

Re: Jaký gramofon?

Ahojte,
prepáčte, že obnovujem túto staršie tému, ale zdalo sa mi zbytočné zakladať novú.
takže rozhodol som sa, že si kúpim aj ja gramofón, na počúvanie ako starých tak aj nových hudobných platní,
každopádne chcem nový/záruka, náhradné diely atd./
nechcem však do toho investovať viac ako 6000sk, tak som trochu hľadal po internete a našiel niečo na stránke:
http://www.audioexpert.sk/gramofony/
reciever na ktorý to chcem pripojiť má PHONO vstup, takže predpokladám, že gramofón nemusí mať integrovaný predzosilňovač, čo síce neviem či je výhoda alebo nie
z tej stránky sa mi celkom pozdával tento Technics http://www.audioexpert.sk/gramofony/tec … l-bd20de-k
ale keďže sa v tom vôbec neorientujem, rád by som Vás poprosil o radu, ktorý /ak vôbec niektorý/ si z nich vybrať

ďakujem

(upravil ondra Ch 16. 2. 2008 16:28)

Re: Jaký gramofon?

U starších NC4xx bacha na popraskané talíře a subtalíře, je to dost častá závada a se sehnáním náhradních je problém. Jsou vyrobeny z nějaké slitiny zinku, která časem popraská a talíř se prohne.

Web

Re: Jaký gramofon?

Měl bych doma na prodej Unitru ve velice dobrám stavu, ale má ruské nápisy. Domluvíme se mailem?

Re: Jaký gramofon?

Zdravím, taky bych chtěl gramofon za rozumnou cenu, na aukru se vyskytuje spousta starších kousků z Tesly ale vůbec se v tom nevyznám. Mohli byste mi poradit?
Co třeba tohle http://www.aukro.cz/item375730666_gramo … c_300.html ?

Re: Jaký gramofon?

Ahoj, vyskúšaj tento. Ja ho mám doma a nebudeš určite ľutovať. Je cenovo dostupný a je naozaj super. Som s ním spokojná.

http://www.supernakup.sk/porovnanie-cie … rt620.html

Re: Jaký gramofon?

No, ono záleží taky na tom, k jakýmu účelu ten gramec má sloužit a jaké jsou požadavky na kvalitu smile

Web

Re: Jaký gramofon?

Ahojte, tiež by som si chcel kúpiť nejaký gramec na stará 78rpm platne aj na nové 33/45. Našiel som teraz v akcii nejaký ELTA 2758, ale nikde som naň nenašiel recenziu.

Čo sa týka toho Hyundai, naozaj prehráva bez problémov 78rpm? Má na to extra ihlu alebo prenosku? Vďaka

Re: Jaký gramofon?

Tak už som si zohnal HYUNDAI RT 910, prehráva všetko a má výborný zvuk smile

(upravil voltik 11. 9. 2011 12:03)

Re: Jaký gramofon?

chudáci šelakové desky.

Ani za boha bych tuto sračku nekoupil.
Má s těmito "vintage" sračkami bližší zkušenosti ?

Web

Re: Jaký gramofon?

Obávam sa že ti nerozumiem.

(upravil pslava 11. 9. 2011 17:07)

Re: Jaký gramofon?

Tak třeba porozumíš takhle...
"Všechny tyhle dobový napodobeniny jsou čínský sračky..."
Podle mě většinou stejné sráčské plastové gramce, co se strkaly do čínských a thaiwanských věží v devadesátých letech...

Re: Jaký gramofon?

To má jeden hrot společný jak pro šelaky, tak pro LP? Jestli jo, tak teda potěš. To musí být soustruh jak prase. Jinak já bych takový ,,retro" hnus nechtěl ani zadarmo. Za ty prachy koupit radši novou přenosku pro šelaky a používat normální gramofon. Řemenička na motorek se dá vyrobit z ledasčeho a není potřeba soustruh.

Web

Příspěvky [1 až 20 z 33]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Jaký gramofon?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£