Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Ostatní technika » Tranzistory pro AKAI GX620

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [10]

Téma: Tranzistory pro AKAI GX620

Zdravím odborníky přes zesilovače a ostatní analog.
Několik let vlastním kotoučák AKAI GX620. Za poslední dobu se mi dosti zhoršil šum (zejména výstřelový) v lineární části záznamových zesilovačů. Výměnu vazebních kondenzátorů samozřejmě provedu, ale jak znám akaie téhle řady, působí tyhle problémy nejčastěji tranzistory...původní osazení je 2SC458 a 2SC945. Co místo nich? BC550C? BC551C? Pak je druhá otázka, kde nejlépe sehnat kvalitní tranzistory s jasným původem. O vyku.veniny z kšeftů jako GME atd. samozřejmě zájem nemám. GX620 sice není špičkovej magnetofon, ale přece jen je to dost slušnej stroj na to, aby dostal to, co tam má být.

Re: Tranzistory pro AKAI GX620

BCčka s rodokmenem mají např. v SEMIC TRADE.

Co se šumu týče, nejsem fundovaný na to dát kloudnou radu.

Web

Re: Tranzistory pro AKAI GX620

2SC945 a podobně se dají sehnat pořád slušně kvalitní. Co je výhodnější šumově se pozná leda v konkrétním zapojení, taky by tam mohly sednout trandy MPSA a podobně. Chce to taky vybírat a měřit.

Web

Re: Tranzistory pro AKAI GX620

Tranzistory 2SA733/2SC945, případně 2SA1015/2SC1815 nelze nic pokazit, jsou to tranzistory /zvláště ten druhý pár/, které poměrně neznatelně šumí.

Web

Re: Tranzistory pro AKAI GX620

Děkuji. Samozřejmě bych jich koupil víc a z nich bych vybral ty s nejmenším šumem. Pak už je jen otázka, kde nejlépe tyhle 2SC945 nebo 2SC1815 sehnat. U nás na Slovensku je prodává třeba Farnell...můžu se na něj spolehnout?

Re: Tranzistory pro AKAI GX620

Teď jsem zjistil, že farnell má jen 2SC1815-Y. Já bych potřeboval s větší betou...teda typ "GR"...takže ten Farnell můžu rovnou vyloučit.

(upravil sinclair 14. 12. 2010 14:31)

Re: Tranzistory pro AKAI GX620

Zkus AME nebo NEDIS, případně na Slovensku AVELMAK. Nějaké mám i já, používám je na servis, ale z hlavy Ti nepovím, jaký mají suffix. Vím jen, že jsou to originály Toshiba, páč byly dost drahé /myslím 8Kč-ks/.

Web

Re: Tranzistory pro AKAI GX620

Nedis u nás tyhle trandy nemá, tak jsem psal na Avelmak dotaz, jaký zesilovací činitel ty 2SC1815 mají. Zda se jedná o "0", "Y", "GR" nebo "BL". A taky jestli garantují původ těch tranzistorů.
Pokud bych to nikde nesehnal, byl by možný prodej od Tebe (cenu respektuji)? S tím šumovým číslem to až tak ošemetné není, dělá to paseku až za mikrofonním předzesilovačem - tedy vlastně až za linkovým vstupem, kde je citlivost nějakých 100mV, takže tam by teoreticky nemusela být nutnost až takového pečlivého vybírání. Ty moje původní ale už asi budou úplně v háji, protože magnetofon začíná mít problém i s přemodulovatelností...už vybuzení na jmenovitých "0dB" začíná doprovázet slyšitelné zkreslení. Na osciloskopu pak je vidět totální bordel a taky ty výstřelový šumy. Vazební kondy jsou OK.

(upravil sinclair 17. 12. 2010 10:03)

Re: Tranzistory pro AKAI GX620

http://www.nejelektro.cz/obrazek-vyrobk … c-2sd.html

2SC1815 s příponou Y, tedy se střední betou mají v AME.
2SC945 s příponou P jsou také v AME.

Obávám se, že u těchto malých obyčejných tranzistorů si nepůjde moc vybírat. Z mých vlastních zkušeností poměrně velmi málo šumí BC550C, akorát bys musel zkřížit nohy, protože BC mají bázi uprostřed, kdežto japonci na kraji vpravo.

Podívám se v dílně, co to tam vlastně mám. Možná, že najdu i 2SC458, mám matný pocit, že jsem je tam někam založil, páč kvůli svým 30V se mi nikam nehodily.

Web

Re: Tranzistory pro AKAI GX620

Z AVELMAKU mi napsali, že ten 2SC1815 sice nemají specifikován, ale že pokud vezmu alespoň 100ks, tak mi dodají ty s příponou GR a udělají mi cenu 0,03€ za kus...Tak jsem je zkusil objednat, mělo by to přijít z kraje příštího týdne.
Ty BC550C jsem taky uvažoval jako alternativu, o jiném pořadí vývodů samozřejmě vím...osobně by mi to nějak moc nevadilo, ale raději bych tam dal 2SC.
Jj 2SC458 mají Uce jenom 30V, ale v magnetofonu s napájením 22V to stačí.

Příspěvky [10]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Ostatní technika » Tranzistory pro AKAI GX620

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£