Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Návrh, měření, software » Opět jeden začátečník-Problém s LSP LABem

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [13]

(upravil Anti 11. 12. 2010 13:34)

Téma: Opět jeden začátečník-Problém s LSP LABem

Začal jsem s pokusy o měření,bohužel  prozatím nepříliš úspěšně.Podařilo se mi něco naměřit v HOLMu,ale v LSPLABu jsem se dostal,i když jsem se pokoušel postupovat podle pokynů na checkových stránkách,jen k loopback měření.Respektive jsem to dokázal zprovoznit,ale už loopback měření ukazuje nesmysly a po každém měření jiné hodnoty.Přitom v HOLMu byl loopback bez problémů.
Už mě nenapadá co dělám špatně.Každé měření za stejných podmínek dává jiné výsledky,impulska vypadá jak zasmičkovaná a frekvenčka vykazuje nesmyslné propady.
Pokud je někdo ochoten pomoci,budu mu povděčen....
Tak jsem kapánek pokročil.Looback v pořádku,ale při vlastním měření opět vždy pokaždé jiná křivka.Nejspíš mi do toho něco leze,nebo mám špatně nastavenou úroveň.V HOLMu mi lezou uvěřitelné křivky,ale zas mám problém s exportem dat,nevím jestli dokáže nějaký soft na návrh vyhybky pracovat s txt. souborem,poradíte?

Re: Opět jeden začátečník-Problém s LSP LABem

Použij HOLMImpulse a Xover, viz http://audioweb.cz/viewtopic.php?pid=196097#p196097

Re: Opět jeden začátečník-Problém s LSP LABem

Nech tu ke stáhnutí uložené měřené soubory LLP - impulsky.

Web

(upravil Anti 11. 12. 2010 18:16)

Re: Opět jeden začátečník-Problém s LSP LABem

Frekvenčky jsem do Xoveru dostal a teď se ho snažím zprovoznit.Jednou už to počítalo a pak to spadlo.Teď mi píše network inactive,někde mám ve schematu problém.
Zkusím dodat ty impulsky.
www.ulozto.cz/6915684/tb1-llp  www.ulozto.cz/6915685/tb2-llp  www.ulozto.cz/6915686/ap-llp .První je měření číslo jedna.Druhý je totéž repro na druhý pokus,stejné podmínky.Třetí je jiné repro,u kterého byly tři měření za sebou stejné.

Re: Opět jeden začátečník-Problém s LSP LABem

Nepoužíváš dvojkanál (bez něj to v LABu nelze). Buď máš DEMO verzi, nebo máš prostě nastavený malý počet bodů vyhodnocení FFT - máš tam tři body na oktávu, dej maximum - 192. Chce to plnou verzi, správně nastavený počet bodů a dvojkanál.

Web

Re: Opět jeden začátečník-Problém s LSP LABem

Díky,problém bude v tom nedodělaným dvojkanále-nenašel jsem v šuplíku referenční 10W odpor.Body na oktávu jsem nastavoval,po loobacku to spadlo na 100.Zajímavé je,že pro ten středobas to vykreslí frekvenčku vždy stejně,ale u toho šíra vylezlo pokaždé něco jiného.

(upravil check 11. 12. 2010 19:50)

Re: Opět jeden začátečník-Problém s LSP LABem

Dej tam nějaký blízký odpor. Pro měření mikrofonem není ten odpor vůbec zapojen. Používá se při měření impedance, akorát do nastavení Arta-Limp napíšeš tu svoji hodnotu odporu.
"Měří ti to něco jiného", protože ti při jednokanálu skáče časová osa jak chce a pokaždě děláš FFT z trochu jiných dat.

Web

Re: Opět jeden začátečník-Problém s LSP LABem

Ad #5..  PROC se tohle musím dočíst až poté tu ze sebe udělám uplného pitomce... roll

Re: Opět jeden začátečník-Problém s LSP LABem

Poradil jsem HOLMImpulse, především proto, že
1) je s tím podle všech dosavadních zkušeností bezproblémová a přesná práce, 2) používá kvalitní algoritmy, 3) je zadarmo.

Chápu ale, že i tak se najdou lidi, kterým tohle nestačí smile

Re: Opět jeden začátečník-Problém s LSP LABem

HOLMI je fajn,intuitivní,lehko se s ním dělá.Sedl mi lépe než LSP.Jediný problém pro mě je že neumí frd a zma.Pokud se mi podaří rozchodit uspokojivě tvůj Xover tak LSP potřebovat nebudu.Bohužel mi Xover padal a nějak nechtěl fungovat.

Re: Opět jeden začátečník-Problém s LSP LABem

frd a zma je jen txt s jinou koncovkou. Prejmenuj a fungujes - pokud ti tedy nestaci txt.

(upravil MaBat 13. 12. 2010 23:03)

Re: Opět jeden začátečník-Problém s LSP LABem

Na impedanční cháry je tu Limp (v rámci balíku Arta), pro export ZMA souboru stačí i demo verze. "FRD", stejně jako TXT, je obyčejný textový soubor, který ti vyexportuje i Holm - např. postupem, který jsem výše popsal, jen si to nepojmenuješ jako TXT, ale jako FRD, jsou to jen přípony a nezáleží na nich. Jde o obsah a ten je stejný. Čím simuluješ, nijak dál nesouvisí s tím, čím měříš. Co vím, tak všechno to umí načíst tenhle základní formát textového souboru, tj. co řádek, to trojice čísel "frekvence[Hz] SPL[dB] fáze[deg]". Nevím z hlavy, jestli na něčem bazíruje třeba LspCAD (oddělení čísel mezerou, čárkou, apod.), ale i z Holmu jdou bezpečně vyexportovat soubory, které to normálně načte. Je třeba si dát pozor akorát na hlavičky (typicky prvních pár řádků s doprovodným textem), které můžou některému programu vadit (při exportu z Holmu jdou vypnout). To vše se dá ale případně dodatečně ručně zeditovat, popř. pohodlně přeformátovat třeba v Excelu. Všechno to jsou rutinní věci, se kterými se asi každej, kdo už to dělá dýl, potkal.

Aby Xover nepadal, je třeba jen postupovat smysluplně (nepřipojovat měnič, aniž bys mu definoval všechna data, apod.). Mně se nikdy moc nedařilo to donutit spadnout... blbuvzdornost nebyla a ani nemohla být prioritou - na to čas opravdu nebyl. Nějak to funguje a i pokud by to mělo čas od času spadnout, tím, že to ukazuje všechny poláry naráz, to IMHO nakonec ušetří práce víc než dost. Holt si to častejc ukládej(te), než bude update smile

- Apropos, impedanční cháru umí změřit poměrně jednoduše i HOLMImpulse, jen ne sám od sebe na jedno kliknutí. Osobně ale taky používám Limp, je to rychlý a přehledný.

(upravil Anti 20. 12. 2010 12:17)

Re: Opět jeden začátečník-Problém s LSP LABem

Tak už jsem se do toho trochu dostal.Podařilo se mi v podstatě téměř vše.V LspLabu už naměřím a v Xoveru odsimuluju.Teď jsem se pustil do impendančky v Limpu.A mám tam jeden problém.Generátor v Limpu generuje signál jen pro jeden kanál,takže nelze kalibrovat.Jinde mi fungují oba kanále,nevíte čím to?

Příspěvky [13]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Návrh, měření, software » Opět jeden začátečník-Problém s LSP LABem

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£