Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 15 z 16)

Audioweb.cz » Reproduktory » Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

  Stránky: ««« 1 ... 13 14 15 16 »»»

RSS

Příspěvky [281 až 300 z 303]

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Crashpc: RCF má větší centrální chladicí otvor, proto je o ligu dál v šustivosti chlazení, skvělé, taky nezapomeň na další důležitej provozní parametr, ve kterym je taky RCF o ligu dál - paprskovitost koše (RCF má 8, B&C trapných 6).

Já končím (nevěděl bych kde začít) a možná na delší dobu vynechám i celej audioweb, protože to evidentně má nějaký neblahý účinky na mozkový buňky. Nebo ti někdo ukradl identitu a nejsi to ty.

Sbohem:-)

(upravil MaBat 23. 10. 2013 14:19)

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Musel jsi vědět, co tě čeká, a přesto jsi do toho šel. Dobře ti tak lol
Byl to sice jen chvilkový záchvěv normality, ale i tak, díky za něj.

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Trapnější OT už to být nemůže. Co asi uslyším na osmipaprskovém koši lepšího....
Jinak některé dobře dělané modely samo RCF doporučuje i na monitoring, a myslím že i právě proto, že je takovéhle věci prostě zajímají. Že to nepotřebuješ neznamená, že jsou všichni ostatní kreténi, a ano, jdi si odpočinout. Pořád jsem nečetl jediný slušný fakt.

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Dobře, nedá mi to. Crashi, nikoho jsem kreténem nenazval, to sis doplnil sám. Tvoje fakta jsou o dost horší, to video už se probralo, pak motáš dohromady vibrující mříže a hudrání malýho bassreflexu s šumem reproduktoru, viz. příspěvek 273. Snad mříž na nějaký nespecifikovaný 15" basovce nesouvisí s chlazením reproduktoru. Paprskama na koši jsem ti chtěl přiblížit tu absurdnost.
   Základem je to, že děláš s reproduktorem něco, co s ním dělat nemáš (opět viz. 273) a dostáváš ho do situace, která se nevyskytuje při korektním použití doma ani v PA a důsledky prezentuješ jako chybu výrobců. Říkám to jako člověk, kterej (abych použil tvoje slova) má služební Ferrari a Porsche na pravidelný ježdění po okruhu a dalších několik modelů obou firem na to ježdění do trafiky. Navíc jsem hodně těch modelů viděl i zevnitř a věř mi, že se žádný "ligový rozdíly" nekonají. Jestli předpokládáš, že čím větší díra s menší rychlostí proudění, tím lepší chlazení, tak si přečti třeba příslušnou kapitolu v Dickasonově LDC. Prostě ty repráky každej dělá trochu jinak, a u B&C zřejmě pazvuky neřešili ne proto, že by to chtěli odfláknout, ale protože to není třeba řešit. A pokud vím, ani do studiových subů se nepere výkon pod Fb.

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Do čeho pletu všechno? Bavil jsem se se zorgem, a bavil jsem se s ním o tom, jestli mi zkreslují usi wink .
Nikde jsem netvrdil o tom, že by měli horší chlazení. Vím, jaké to má souvislosti...

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Ach jo big_smile. Zorgu drž se:-)

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Se tu hádaj kvuli videu nějakýho šaška,co neumí pořádně vyměnit membránu u repra.To vypadá,že snad i lepil magnet.

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Správa pre Dawsa!!!

Čauko Dawsoo pred pár rokmi som sa rozhodoval že vymením svoj TIW 250 za niečo lepšie a tak som založil toto vlákno. Poradil si mi SS 26W hliník. Aj po rokoch čo hrá u mňa doma  musím povedať že to bola super voľba veľká vďaka!!

No ale prišiel čas ako my Pistole napísal a červík zahlodal!  Odkedy som vymenil 26W tak som ďalej repro neriešil
no kamoš ma dnes upozornil na tvoj príspevok o32W a tak začínam zvažovať či nevymením tu 26W.
Po 5 rokoch nečinnosti ma to celkom začalo nahlodávať!?
Vedel by si my ak môžeš trochu podrobnejšie popísať zvukové rozdieli medzi 32W a 26W poprípade v akej litráži
ho máš a aké ďalšie meniče s ním používaš?? 

PS: Tá cenovka 500E je hodne deprimujúca nemáš pod posteľou nejaké dva volné kusy za nejakú ľudskú cenu?? big_smile
       Já nechápem kam ty na tie drahé meniče chodíš?? big_smile

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Stug:
Ahoj já sem vůbec nelezu ale dnes jsem narazil na tenhle starej příspěvek a mohu ti říci jen krátce toto.... S hifi a bastlením jsem definitivně skončil tak jak jsem si naplánoval.Můj cíl je splněn tak není důvod se dál v tom bastlířským hnoji hrabat a řešit kraviny.... Pro mě bylo DIY na úrovni vždy jen prostředkem a nikoliv cílem. 

Už jen hraju a poslouchám, protože mam konečně dotaženej celej řetězcec do finálu a své bezvýhradní spokojenosti. Ve 4p bednách mi hraje právě 32W v 83l + 2x 12 Passive Radiator laděným na 17Hz (Br by byl horší a nevešel by se do té bedny) . Oproti 26W je to něco jakobys vše dotáhl do maxima... ta 26W jen jemně naznačuje tak 15-20% toho co ta 32W umí v plný parádě. Jedinnou nevýhodou je že když postavíš bednu z takovýhle kategorie měničů,tak začneš mít vážný ale opravdu vážný problémy s přesným laděním,jakostí komponent ve vyhýbkách a hlavně kvalitou železa co máš zapojený předtím (zdroj signálu a zesilovače) ,protože to rozlišení a nízký zkreslení z toho dělá naprosto nemilosrdnou záležitost. Vím moc dobře o čem mluvím a pár zasvěcených co takové řešení slyšelo na jedné nejmenované akci kde to stálo právě díky nevhodnému krmení za prd a pak u mě na mém vypiplaném železe doma to komentovalo jednou krátkou větou "ty vole to není možný to je uplně jinde a uplně ve všem cos s tím dělal?"... No nedělal jsem s tím pak samože nic, dnes už umím naladit vše na první dobrou,ale ukázalo mi to jak moc jsou podobná ultimátní řešení náchylná na kombinaci s neadekvátním zbytkem řetězce smile

Takže tak pokud chceš jít opravdu až na max tak ani Audiotechnology či jakákoli jiná 12 ti nenabídne to co tenhle zabiják. On umí vše je rychlej jak prase a zároveň jde do sklepa.... netušil jsem že to jde a opravdu to tak je .... bedna s naprostou lehkostí zahraje kopák v plné hlasitosti a velikosti a stejně tak dobře největší píšťalu varhan a když je třeba tak klidně i oboje zároveň bez jakýhokoliv slití či zahuhlání známýho z různých obyč oblíbených řešení (Eton,Visaton,Peerless a x dalších) . Navíc mu stačí menší objem než tý desítce! Bedny krmím čtyřma stereo výkonnějšíma koncákama zvukové a parametrové kvality cca podobné jako halcro DM-68 tzn THD pod 0,0005% a SR nad 220v/us co reprák to kanál zesíku samože dual mono a vyhýbka je samozřejmě všude výhradně pasivní (komplet z vysokých Mundorf komponent). Píšu to proto aby tě ani jen nenapadlo to kombinovat s nějakým průměrným hnojem= to bys vše co to dokáže jednoduše zabil a defakto vyhodil prachy zbytečně.

Není co dodávat...

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Dawsoo nekecá, měl jsem možnost si to u něj v klidu poslechnout a musím jako majitel 12" AT uznat, že to je paráda a ve finále lepší jak ty AT. Jde to parádně dolů, zároveň super dynamické a se špičkovým rozlišením při jakékoliv hlasitosti.

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Alexej, aký máš k tomu AT koncák?

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

A jaka je to verze AT? Poly nebo sandwitch?

ruzne DIY repro

Web

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

U Dawsa jsem byl před několika měsíci a musím přiznat, že jeho bedny jsou dokonalé a ztratil jsem naději, že něco podobného lze v průměrných amatérských podmínkách za dostupnou cenu postavit. Alexej to již popsal, já bych zdůraznil, že při tom všem nejsou obludně velké a co mám rád - umí plnohodnotně zahrát jak potichu, tak při koncertní hlasitosti při maximální čistotě. Špičková reprosoustava, která se může poměřovat s profiprodukty s cenovkami se šesti nulami.

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

32W je úžasná věc, takhle se chová máloco.

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Môžem potvrdiť, SS 32W4878 nemá konkurenciu. Zhodou okolností mám doma aj 12 palcové SB Acousticsy, sú dobré ale na SS nemajú. SS má len jednu chybu - cenu.

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

v čom si ich porovnával oproti SB Acoustics?

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Vo všetkom čo sa dá doma zmerať.

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Nemohol by si sem umiestniť nejake grafy k meraniam THD? Alebo je to z nejakeho dôvodu tajné? Rád by som sa na to pozrel a určite by som nebol jediný.

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Keď to bude hotové, tak potom z toho niečo pustím von.

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Pre Dawsoo:

Veľmi pekne sa ti chcem poďakovať za tvoju odpoveď na moju otázku.
Bola plne uspokojivá.
Prajem všetko dobré a ostávam s priateľským pozdravom.

Příspěvky [281 až 300 z 303]

  Stránky: ««« 1 ... 13 14 15 16 »»»

Audioweb.cz » Reproduktory » Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£