Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 14 z 16)

Audioweb.cz » Reproduktory » Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

  Stránky: ««« 1 ... 12 13 14 15 16 »»»

RSS

Příspěvky [261 až 280 z 303]

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Už jsem tu toho napsal víc, než dost a opět víc, než by bylo zdrávo.

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Abych nebyl jen za škarohlída

dawsoo napsal:

ne aktiv 100% ne,jsem již "bohužel" podstatně dál,nemyslím si že aktiv je kvalitou lepší nebo lacinější nebo jakkoliv výhodnější v podobném kvalitativním provedení...

Až dneska mi secvaklo, že miniDSP by šlo použít na leccos, včetně tohoto. Umožňuje to plně digitální zpracování, destička co má na vstupu/výstupu I2S, takže si s tím člověk může dělat co chce. Připojit rovnou na zdroj, výstup na svoje dacany a zesilovače, což se samozřejmě prodraží, ale plně digitální zpracování má spoustu výhod a člověk ušetří za mungdorfy a podobný kompulznosti big_smile

(upravil mechanik 14. 10. 2013 18:43)

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

tiež ide o to aký to zanesie jitter oproti napriamo... a tiež kvalitný prevodník neni práve lacný, casea... a takto by musel kupovať rovno 2, tiež si niečo prečítaj o digitalnej regulácií... analogová je jasne bezstratová, teda ked to prepočítava bity nemusí to byť zlé... To je zase na dalšiu dlhú diskusiu

tiež neviem ako by dostal z kvalitnej zvukovky alebo nejakeho samostatne funkčného prehrávača I2S von... a tie USB vecičky môžu mať zase iné problemy ktoré sa musia riešiť

(upravil Zorg 14. 10. 2013 18:55)

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

jak myslíš jitter oproti napřímo?
nejsem hw-rář ani s tím nemám uživatelský zkušenosti, ale píšou 28/56b processing. ono, co si myslíš, že se jiného dělo s tím wavem (flacem), než ho někdo uložil na hdd smile
samozřejmě, víc převodníků, zesů, ale to je vlastnost aktivu, budou předpokládám stejně cestou dyi wink

A jak to dostaneš ze zvukovky do DACu? wink

(upravil mechanik 14. 10. 2013 19:22)

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Bežne to ide do dacu z S/PDIF a potom cez I2S... Ked sa konvertuje do flac na HDD tak je to o chybách pri čítaní o ničom inom... Jitter je v ps nie? Ale ja niesom žiaden odborník na DACy. Vážnejšie sa tomu plánujem začať venovať najskôr na jar, no dosť možné že až o rok... Pred tým by som rád dokončil predzosilovač a zosilovač, soft start, ochrany, indikátor limitacie, nízkošumový zdroj, DO a klasické ovládanie tlačitkami na prednom panely cez uPC... Niečo už mám a niečo ešte nie smile A samozrejme budky... s povrchovkou sa to zase natiahlo ale rád by som sa niečomu venoval aj v zime medzi inými vecami...

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

však říkám, připojený to může být úplně stejně jako zvukovka->dac. prostě jen mezi kompa a DAC(y) přibude další plně digitální krabička smile a (slepě) věřím tomu, že na processingu není co zkazit, že neojebali algoritmy apod., a výsledek teda bude stejně záviset na D/A převodu a zesílení za tím smile
chyby při čtení z hdd to už dneska snad ne, já nemyslel konverzi do flacu. ale vůbec od nahrání hudby až po uložení výsledku na nějaké médium. taky to bylo proháněný lecčims. digitálně; sw.

(upravil mechanik 19. 10. 2013 14:36)

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Píšeš že DSP má vstup a výstup I2S a že je možné to pripojiť medzi zvukovku a DAC (HiFi komponent). Iba že medzi zvukovkou a DAC (HiFi komponent) je S/PDIF. Až v DAC (HiFi komponent) sa S/PDIF prevádza na I2S pomocou receiveru. S tým I2S potom pracuje už samotný DAC.

Inak tie moje príspevky k DPS boli skôr z pohladu vážnych hifistov... Som si vedomí toho že v študiu sa dnes už robia úpravy len kým je signál v digitalnej podobe. To si chcel asi napísať hore... No bolo to napísané tak stručne že som si pod tým predstavil ripovanie originál CD do FLACu...

Ked to nejako nezhorší jitter ktorý aj ked sa to nezdá je na zvuku poznať dosť... a ked to 16bit záznam prepočít na 24bit alebo 32bit tak to nemusí byť vôbec zlé.

Možno som "hluchoň" ale momentálne nemám doriešenú reguláciu hlasitosti a používam digitálnu v PC. Počujem vo zvuku rôzne veci ale povedal by som že toto nie. Ale nejako prísne som to vôbec neporovnával...
Aj keby analog bol lepší tak sú tam zase uplne iné problemy ktoré to robia minnimálne nejednoznačným. Presluchy a šum v prípade vysokých impedancií. V prípade nízkych impedancií zase velká zátaž pre výstup napríklad zvukovky... A tiež nenulová výstupná impedancia... Takže idealne to chce dať pred aj za potenciometer buffer tým sa zase dostaneme k nekonečnému riešeniu skreslenia a šumu aktívnych prvkoch, kvalite napájacieho zdroja a podobne... Aj ked pri jednotkovom zisku to nebude vážne...

No pochybujem že sa DSP vo velkom rozšíri. Ludia sú zvyknutý na to že im stačí 1 DAC, jeden zosilovač a reprobedne s pasívnou výhybkou. Je to tak zaužívané a tiež ide bez problemov meniť a kombinovať jednotlivé celky. Rovnako tak nikdy DVD audio a SACD vo velkom nenastúpi na miesto klasického záznamu 44,1khz 16bit.

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Myslím že dawsoo sem už nenapíše ani slovo .....

(upravil KarelXth 22. 10. 2013 14:42)

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

15"-18" B&C reproduktorů mi taky prošly rukama desítky, už kdysi když Crash psal o těch pazvucích, jsem to ověřoval a dal jsem si obzvlášť záležet. Výsledek je ten, že to je opravdu jenom proudění vzduchu skrz šasi (žádný závěsy ani spider). A nepovedlo se mi žádným signálem a žádnou úrovní (v rámci Xmax) dosáhnout toho, aby bylo rušení slyšet i zepředu, byť bez ozvučnice. Šance, že to někdo uslyší s reproduktorem namontovaným v boxu při "domácí úrovni" je naprosto absurdní. A pokud se s tím zvučí, výchylky jsou podstatně větší, s tím nutně i proudění vzduchu košem, ale zároveň i úroveň SPL, takže opět to zůstává hluboko hluboko pod prahem. To, že si stoupnete před basovku při plnym kotli a slyšíte něco divnýho, je už zkreslující ucho a ne chlazení. Pokud je slyšet pazvuk z domácí bedny, je to jednoznačně defektní kus, kterej se měl reklamovat. No jo, na základě chybných předpokladů se dochází k chybným závěrům, kluci:-).

Mimochodem to video na youtube mě opravdu pobavilo. Za prvé, při takový výchylce free-air je drtivá většina toho zvuku způsobená svištěním vzduchu kolem okraje koše, za druhý ten reprák má vrchlík přilepenej nějakým sajrajtem, z toho jasně plyne, že se v něm šťoural nějakej tydýt, protože B&C dává ke kitům i originální lepidlo (černý). Crashi, obvykle jsme spolu ve spoustě věcí tak nějak souhlasili, ale tohle je pro mě opravdu nepochopitelný...

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

4 chybné kusy bez zjavnej závady, to sú teda veci... Skreslujúce ucho ked som to nahrával mikrofonom. "plný kotel" pri výkone 100W -6db (teda 25W). 15"-18" ked pri tom píšem špecialne o menších priemeroch hlavne 10". K čomu je taký príspevok dobrý.

(upravil KarelXth 22. 10. 2013 15:30)

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Mechaniku to nepatřilo tobě, s tím uchem u basovky a plným kotlem jsem měl na mysli tohle:

Crashpc napsal:

Takhle v PA používají reproduktory naopak skoro všichni. Membrány jsou "spotřebka". Musí to hrát, vydělávat, a když se k těm bednám příjde blízko, a nalepí se ucho, tak půlka z nich má jasně slyšitelné provozní ruchy od všeho možného.

Mechanik: Tak jsi asi největší smolař pod sluncem:-). S průměrem to nemůže mít nic společnýho. Příspěvek není dobrej evidentně k ničemu, kdo má nějaký bísíčka doma a může si na vlastní uši zažít, o čem se tu vlastně bavíme a kdy může v reálnym provozu nastat taková situace, tak ví jak se věci mají. A kdo ne, tomu to může bejt jedno.

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

o priemere som už tiež písal... a čo realne môže nastať som sem už dával, dokonca som ponúkol porovnanie s SB29 o ktoré vôbec nikto nestojí, čím by sa uplne vylúčilo skreslenie pri nahrávaní, čo je ale aj tak kravina big_smile no na koniec debata je volná

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

KarelXth: Prej zkreslující ucho big_smile  Jak můžeš klasifikovat moje uši? Taky netvrdím, že jsi úplně hluchej. Když na demu PD hrálo osm kusů EAW BH horen, a z předních laviček to shazovalo ne úplně prázdné kelímky od piva/limo, tak nikde nic nezkreslovalo. A někdo mi pak bude tvrdit, že když si poslechnu jednu jednopatnáctkovou bednu, a slyším jasně ramplování neuchycené mříže nebo prdění bassreflexu, že jsem snad taky hluchej. Ufff.
A dále viz mechanik - plný výkon, když jsem to pro srandu porovnával s TVM (ARN 312), a ARN bylo tišší (nemohlo tam jít přes 200W, jinak by logicky uhořelo), tak jsem zase hluchej...
Nu dobrá, tak to dělá pouze ventilace. Budiž, je to možné. Ale dělá to opravdu hlučně. Při normálním poslechu audia na vyšší poslechové úrovni to samozřejmě ticho je, ale tak člověk po tom občas chce něco víc, Přikotlí ekvalizérem i pod laděním bassreflexu, a jestli z toho má lézt "studiová" kvalita, tak před tím úplně oči zavřít nelze. Pokud někdo Ferrari používá na cestu od baráku k trafice a zpět, tak asi nebude mít ty samé problémy jako na okruhu...

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

No jasně, s uchem na repráku v xmaxu mi řekni, že ti nezkresluje bubínek. Na PD demu při zacpanejch uších byl zvuk zřetelnější. Ale tak jasně že věci jako mříž nebo doprasenej bassreflex slyšíš. Nevím, u Basstla jsem slyšel na max. pár desítek W 15PS100 a už to byl takovej kotel, že nevím, kdo normální by to dokázal dlouhodobě poslouchat bez újmy...a žádný popisovaný problémy, to samý moje 18PS100.
Mechaniku, takže si těch nebohejch PSek pouštěl 25W sin 50Hz mimo bednu? Hm...

Není moc vyloženě špatnejch repráků, jen existuje strašná spousta lidí, co je neumí správně použít lol

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Jen malý upřesnění.
Já mám v bednách 15TBX100. wink

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Já myslel, že v rpmkách je PSko smile

(upravil mechanik 22. 10. 2013 21:11)

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

v reprobedni samozrejme, myslel som si že je to z toho príspevku s nahrávkou jasné a ked som skúšal volne tak tiež len v rámci Xmax, si o mne myslíš že som nejake hovedo čo pretažuje reproduktor, ten sa už ide utrhnúť a divím sa že to vtedy divne hrá smile

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Zorg napsal:

Já myslel, že v rpmkách je PSko smile

Ano, ostatní tam mají PSko. smile
Já mám Basstl verzi- 15TBX100, 150litrů na basech a střeďák 10PLB76. smile

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Ty prostě musíš mít všechno extra smile

(upravil Crashpc 22. 10. 2013 21:50)

Re: Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

mechanik: BíSíčka prej nejdou urvat big_smile
Zorg: Na demu jistě, ty LA měly mnohem vyšší akustický tlak než basovky. K basovkám se dalo normálně chodit a očumovat, aniž by se ušiska nějak enormně trápili. S uchem na reproduktoru při Xmax nemusí být vždy problém, a to je právě to co řeším - když doma nemusíš používat subsonic, a chceš dole vytřískat poslední decibely, no tak ten reproduktor rozhýbeš. To nemá s uměním použití nic společného. To je kompromis velikosti, ladění a příkonu. Venku zas potřebuju ty decibely nahoře, tak to nemůžu ladit ve 150l budce na 30Hz. Ano, není to dvakrát korektní použití, ale třeba konkurence od RCF je na tom o úplně jinou ligu dál, a nedělá jim to takový problém ani přes Xmax.

Příspěvky [261 až 280 z 303]

  Stránky: ««« 1 ... 12 13 14 15 16 »»»

Audioweb.cz » Reproduktory » Scan-Speak 26W/8861T00 Poznáš lepší 10"?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£