Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Originál - nebo pajc?!!!

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 26]

(upravil Hordek 22. 6. 2014 19:16)

Téma: Originál - nebo pajc?!!!

.

(upravil Xhibit 30. 11. 2010 20:24)

Re: Originál - nebo pajc?!!!

DPS není originál od P.D., ta je bílá s černým potiskem (tu mám v zesilovači já smile ) http://pjotr.603.sweb.cz/DPA_Trafa.jpg , ale je vyrobená na 99.9% dle originál předlohy (stejné rozložení součástek, propojky, nýtky pro přívodní vodiče.. )

Re: Originál - nebo pajc?!!!

Jsou to originály, dělané pravděpodobně z mých původních filmů. Po uveřejnění jsem nechal dodělat masku a potisk, tyto pak byly ve světle kávové barvě se zelnou maskou a černým potiskem ( ne bílé ! ). Nabízené kusy asi chodí, jsou nicméně udělané dost fujtajblově...

Re: Originál - nebo pajc?!!!

A co říkáte na desky od TomaseT ?

http://www.tomasbalent.cz/dpa380.html

Web

Re: Originál - nebo pajc?!!!

Tak to pak ano, já žil v domění že všechny originál desky od Vás měli masku a potisk.

Re: Originál - nebo pajc?!!!

Ten Tomáš to snad ode mě okopíroval! big_smile Tedy až na krabici a umístění relátka /já ho nemám u vstup. obvodů/, a zadní panel big_smile Ale má to pěkně pěkný!

Re: Originál - nebo pajc?!!!

Viděl jsi snad v Amáru potisk ? smile A Tomáš ? Solidní pečlivá práce... napadá mě, kde jsme mohli bejt, kdyby tu nebyl čtyřicet let bolševik....

Re: Originál - nebo pajc?!!!

A co ty automobilové pojistky tam? Jsou na max. 32V, to je nová forma audiotunningu? big_smile

Re: Originál - nebo pajc?!!!

Mají asi nižší odpor nez trubičková pojistka? smile

TomasT ma každou větev usměrněnou zvláštním můstkem, má to význam? (v originále jsou 4 diody KY711).

Web

Re: Originál - nebo pajc?!!!

Pokud nebude sekundární vinutí bifilární, pak to bude oproti jednomu grécu horší...a to nehledě k dvojnásobnýmu úbytku na diodách....

Re: Originál - nebo pajc?!!!

Mám na jednokomovém EI sekundár vinutý bifilárně (takže obě větve mají stejný odpor)

Web

Re: Originál - nebo pajc?!!!

Osobně nevidím jedinou výhodu v použití dvou můstků.

Web

(upravil reeb 2. 12. 2010 18:41)

Re: Originál - nebo pajc?!!!

Jsou i v Symasym Enhanced...

Web

(upravil Joski 20. 3. 2011 12:40)

Re: Originál - nebo pajc?!!!

Ahoj, neznáte někdo náhodou tohoto výrobce? Nějak se mi nezdají parametry. Prahové napětí B-E = 713mV, B-C = 622 mV. Betu vůbec nemůžu změřit, multimetr se ani nehne - ostatní tranzistory měří dobře. A v jednoduchém obvodu se čtyřmi rezistory mi vůbec nesedí napětí. Díky za postřehy. 

http://s4.postimg.cc/6un1031yx/5227_bd649.jpg

Re: Originál - nebo pajc?!!!

To logo patří firmě Power Innovations, otázka je, zda tyto dotyčné kusy nejsou zpajcované někde jinde a někým jiným a opatřeny podvodným logem. Jinak polovodiče od Power Innovations chodí poměrně slušně.

Web

Re: Originál - nebo pajc?!!!

Díky za informaci. Už mi to funguje - měl jsem špatně spočítané hodnoty rezistorů. Po přepočítání a doladění všechna napětí sedí. Uvidím, jak se to bude chovat v provozu.

Re: Originál - nebo pajc?!!!

Náhoda - v piatok som zohnal presne tieto isté trandy, BD 649/650 s týmto istým logom a tiež som rozmýšľal nad výrobcom. V datasheetoch som pátral po Ft, jediný údaj kt som zohnal, bol v Siemens a to: Ft=7MHz (>1MHz)... dosť chabý údaj, nemáte náhodou niekto niečo presnejšie? Dopredu Dík.

Re: Originál - nebo pajc?!!!

KD649/650 jsou přesnými kopiemi BD649/650, je tedy víc, než pravděpodobné, že údaje z tesláckého datasheetu se budou shodovat se zahraničním vzorem. Jediný rozdíl je v tom, že Tesla dělala tyhle tranzistory i v pouzdru TO3 /KD649T-KD650T/. Ještě ve výrobě se TO3 i TO220 třídilo na skupiny podle Uceo. Standardní KD bez suffixu měly 100V, skupina A měla tuším Uceo 150V a skupina B byla tříděná tuším na 200V. Všechno podle mě pro Vráble, nikdo jiný krom Litovle to nepoužíval.
KD649A/KD650A jsou použitelné na místa budičů do zesilovače Tesla A2200, KD649B/650B jsou podle mě určeny do budičů pro Teslu A2400. Těch zesilovačů tu bylo relativně dost a ještě daleko víc se jich vyvezlo do svazových států bývalého SSSR.
Jako reakce na mou nabídkovou stránku servisních dokumentací Tesly mi chodí maily z Estonska, Litvy, dokonce jeden Kazach chtěl schémata RÚ AUA4712, ale maily chodí i z centrálního Ruska se žádostmi o servisní dokumentaci nebo aspoň schéma nějakého vrábelského výrobku. Museli tam toho vyvézt mraky.
http://katalogy.ic.cz/tranzistor.php

Web

Re: Originál - nebo pajc?!!!

Sinclair velka vďaka za info, hadam sa budu zhodovat...

Re: Originál - nebo pajc?!!!

Při prohrabávání pracovního "bordelu" jsem narazil na několik kousků MJ11015/MJ11016 od ST, viz.
http://cgi.ebay.it/ws/eBayISAPI.dll?Vie … 0581894475

Přemýšlím, jak s nimi naložit, bo silič s TDA7250 už s nimi určitě dělat nebudu (i když tu tyto dva "zázraky" taky někde mám). Zjistil jsem ale, že nemám žádnou náhradu za KD do AZS223 pro případ "ztroskotání". Nešly by tyto konce použít, jako nezničitelná náhrada do tohoto siliče? U KD-ček jsem nikde nenašel ft. U MJ je 3-4MHz, což asi bude jediný omezující parametr. Jsou to vůbec originály? Díky za případné připomínky.

Příspěvky [1 až 20 z 26]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Originál - nebo pajc?!!!

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£