Re: ARN 8608 a co s nim...

udělal jsem si menší srovnávací tabulku možných basáků do mého "subu" - je použitelná??? Který bas byste vybrali do cca 56l uzavřeného objemu ozvučnice?

http://i269.photobucket.com/albums/jj69/ajwi/Trash/NOVY-BASAK_zps08b4bf4a.jpg

MacBook Pro-> Antelope Audio Zodiac DAC/Luxman PD-441 w Nottingham Analogue Ace Space & Sumiko Blue Point/Denon DN-961FA-> DIY tube AMP-> DIY speakers w Fostex FE-206ES-R & Monacor RBT95SQ

(upravil mechanik 25. 3. 2014 13:30)

Re: ARN 8608 a co s nim...

Tiež mám rád reproduktory zo silnými pohonmi ale takto sa to povedať nedá. Je potrebné zohladniť ako hlobko sa chceš dostať a v akom to má pracovať objeme. "čím nižší tím lepší" ale ked budeš mať Qes 0,30 a mms napríklad 40g tak ti to kludne môže hrať v BR s poklesom už na 45hz. Všímal by som si aj tepelnú kompresiu, odvetranie, maximálnu výchylku.
Hlavne by som kúpil kvalitný zosilňovač v triede AB s vysokým výkonom a kvalitne urobnou zdrojovou častou. Ten conrad je sračka a lepšie je ho nekupovať než polovicu meniť. 1 x 240W / 4Ω? a 2 páry 2SA1941 a 2SC5198? To sú velmi jemné tranzistory s nič extra SOA a vysokou linearitou to sa hodí do kvalitného AB zosilovača na stereo a absolutne nie na sub, to už radšej  2SA1943/2SC5200 ale ani tam by som 2 páry nepoužil ale skôr 3 a to sú o dosť výkonnejšie. Kam už použiť MJL21193 alebo MJL21195 ked nie na sub? Poddimenzovaný toroid, kondenzátory JunFu. Zaujímavé je to možno tak pre sinclaira ked je servisák ale objím sa že cena súčiastok s prácou by nebola nižšia než cena toho modulu. Ešte som zabudol, subsonic 12db na oktávu.

Re: ARN 8608 a co s nim...

Objem je daný jak jsem již uvedl 56l uzavřená (BR ovšem není problém doplnit). Samozřejmě bych rád, aby hrál co nejvíc odspodu, ale důležitější je pro mě kvalita a rychlost - současná Tesla má tendence někdy zahučet a to mi dost vadí...

MacBook Pro-> Antelope Audio Zodiac DAC/Luxman PD-441 w Nottingham Analogue Ace Space & Sumiko Blue Point/Denon DN-961FA-> DIY tube AMP-> DIY speakers w Fostex FE-206ES-R & Monacor RBT95SQ

(upravil mechanik 25. 3. 2014 21:54)

Re: ARN 8608 a co s nim...

Neviem o ničom čo by pracovalo v tak nízkom objeme a zároven išlo hlboko, tiež by to potom mal velmi mizernú citlivosť. Na 12" to chce okolo 100L. Dokonca myslím že aj mnoho 10" potrebuje trochu viac než 56L. Tesla v tom objeme asi tiež ktovie čo nehrá ale ked nemáš väčšie 3 pásmo tak si tým asi tiež trochu polepšíš.

EDIT: opravená chyba, nie 12" ale 10"...

Re: ARN 8608 a co s nim...

Tohle udávají na part-express.com k reproduktoru Dayton SD315A-88
Optimum Cabinet Size *
Sealed Volume 0.87 ft.³ (= 24,6 l)
Sealed F3 62 Hz

Vented Volume2.15 ft.³ (= 60,9 l)
Vented F3 38 Hz
* Enclosure volume/F3s based on BassBox "optimum" calculations

To mi nepřijde tak beznadějné k použití do 56 l s očekáváním slušných výsledků, ne?

MacBook Pro-> Antelope Audio Zodiac DAC/Luxman PD-441 w Nottingham Analogue Ace Space & Sumiko Blue Point/Denon DN-961FA-> DIY tube AMP-> DIY speakers w Fostex FE-206ES-R & Monacor RBT95SQ

(upravil check 25. 3. 2014 17:16)

Re: ARN 8608 a co s nim...

Předně bych chtěl upozornit, že Qes, Qms, Qts, Fs jsou provázané s Vas a nemají tedy takto samostatně žádný smysl.
Síla motoru je určená Bl/SQRT(Re) a udává citlivost na nizkých kmitočtech v BR. Na vysokých kmitočtech (2-3 násobek  rezonance BR) je citlivost omezená plochou a Mms. V uzavřené ozvučnici je pak citlivost pouze shora omezená plochou a Mms, síla motoru zde ovlivňuje akorát Q, na kterém ale zase tolik v případě uzavřenky nezáleží. U uzavřenky záleží více na rezonanci. Toliko humpolácky na lopatě v kostce.
Buď tam dej Dayton RSS315HF-4 v uzavřence nebo BR 22-25 Hz. Br o odpovídajícím 100mm průměru se ti tam nepovede nacpat - délka 75-55cm. Takže jedině použít dva 12" pasivy na boky.
Dayton UM12-22 by šel taky použít, ale má ještě nižší citlivost. Na tvoje použití bych viděl nejvhodnějši RSS315HF-4 a k tomu dva 12" pasivy.
Ostatní repráky nejsou pro tvoji ozvučnici vhodné.

Web

(upravil ivanb_cko 25. 3. 2014 16:22)

Re: ARN 8608 a co s nim...

Děkuji za rady a tipy.

Ty 12" pasivy jakékoliv..?

MacBook Pro-> Antelope Audio Zodiac DAC/Luxman PD-441 w Nottingham Analogue Ace Space & Sumiko Blue Point/Denon DN-961FA-> DIY tube AMP-> DIY speakers w Fostex FE-206ES-R & Monacor RBT95SQ

Re: ARN 8608 a co s nim...

Stačily by dva pasivy Dayton SD315-PR, jsou pěkné.

Web

Re: ARN 8608 a co s nim...

tak jsem zlehka prolezl NET a zjistil, že nejlevněji se Dayton Audio dá koupit na Part Express, ale doprava je jednou tolik, takže je to nerealizovatelný (navíc kdo ví co clo) a v EU jsou ty repra otřesně drahý!!? Kde se dají rozumně koupit?

Jinak musím "našpórovat" ...

MacBook Pro-> Antelope Audio Zodiac DAC/Luxman PD-441 w Nottingham Analogue Ace Space & Sumiko Blue Point/Denon DN-961FA-> DIY tube AMP-> DIY speakers w Fostex FE-206ES-R & Monacor RBT95SQ

Re: ARN 8608 a co s nim...

Z Europe-audio ta doprava není zase tak drahá...

Re: ARN 8608 a co s nim...

Europe-audio nemá drahou dopravu, ale cena je oproti Part-Express dvojnásobná sad Navíc ten s prominutím zkurvenej kurz koruny...chjooo, takže šetřit! Neva, aspoň je další z mnoha cílů...

MacBook Pro-> Antelope Audio Zodiac DAC/Luxman PD-441 w Nottingham Analogue Ace Space & Sumiko Blue Point/Denon DN-961FA-> DIY tube AMP-> DIY speakers w Fostex FE-206ES-R & Monacor RBT95SQ

Re: ARN 8608 a co s nim...

intertechnik.de

Já objednávám z velkoobchodu (ne EA ani IT) jednou za pár měsíců.

Web

Re: ARN 8608 a co s nim...

to check: a kdy budeš zase objednávat pokud bych se mohl přidat? Plus jaké ceny jsou velkoobchodní?

MacBook Pro-> Antelope Audio Zodiac DAC/Luxman PD-441 w Nottingham Analogue Ace Space & Sumiko Blue Point/Denon DN-961FA-> DIY tube AMP-> DIY speakers w Fostex FE-206ES-R & Monacor RBT95SQ

(upravil check 29. 3. 2014 2:57)

Re: ARN 8608 a co s nim...

No zrovna Daytony koukám za stejný peníze jako jinde, dováží to Intertechnik do Evropy a dovoz je drahý - pošta. Objednávám fakt jednou za několik měsíců a teď zrovna asi až do léta nic nebude (mám dost slušné zásoby). Takže promiň ale radši si to objednej nakonec sám nebo se tady s někým domluv na rozložení poštovného.

Web

Re: ARN 8608 a co s nim...

to check: každopádně díky za radu a jak došetřím peníze, tak se jí budu stopro řídit wink

MacBook Pro-> Antelope Audio Zodiac DAC/Luxman PD-441 w Nottingham Analogue Ace Space & Sumiko Blue Point/Denon DN-961FA-> DIY tube AMP-> DIY speakers w Fostex FE-206ES-R & Monacor RBT95SQ