Re: ARN 8608 a co s nim...

to chyna.cz: ja to do toho WinISD ty reproduktory co chci simuloat proste nedostanu!!! Zadaval jsem jak jsi mi radil a furt mi to haze hlasku ze vsechny parametry jsou zadany spatne. Nechapu nerozumim sad Nejde ta databaze nejak doplnit/obnovit stahnutim odnekud z internetu??? Neda se sehnat?

MacBook Pro-> Antelope Audio Zodiac DAC/Luxman PD-441 w Nottingham Analogue Ace Space & Sumiko Blue Point/Denon DN-961FA-> DIY tube AMP-> DIY speakers w Fostex FE-206ES-R & Monacor RBT95SQ

Re: ARN 8608 a co s nim...

Qes, Qms, fs, Mms, Sd, Re, Xmax

Re: ARN 8608 a co s nim...

huraaa - DIKYYY

MacBook Pro-> Antelope Audio Zodiac DAC/Luxman PD-441 w Nottingham Analogue Ace Space & Sumiko Blue Point/Denon DN-961FA-> DIY tube AMP-> DIY speakers w Fostex FE-206ES-R & Monacor RBT95SQ

Re: ARN 8608 a co s nim...

Mne neporadí nik ?

Re: ARN 8608 a co s nim...

Chalani, poradte mi nejaku ozvucnicu pre 1 alebo 2 arnka.
Objem okolo 50 litrov. 60 70 maximum..
Ale skor vented alebo nieco take.

Re: ARN 8608 a co s nim...

remusator:
Mas mail

Re: ARN 8608 a co s nim...

to Cripple: tim mas na mysli, ze posles Remusatorovi "recept" a nepodelis se s nami/mnou?
to remusat: poradil bych, ale jak vidis, tak sam nevim. A jak jsem vycetl a pochopil, tak konstrukce kterou navrhujes neni proste vhodna...

MacBook Pro-> Antelope Audio Zodiac DAC/Luxman PD-441 w Nottingham Analogue Ace Space & Sumiko Blue Point/Denon DN-961FA-> DIY tube AMP-> DIY speakers w Fostex FE-206ES-R & Monacor RBT95SQ

Re: ARN 8608 a co s nim...

Ivan, ak som pochopil spravne, tak ten GAIN by mal byt medzi -3 a 0 Db nie ?
A z toho mi najlepsie vyplyva na obrazku ten graf s isobarickym a vented..

Ad, neposlal mi recept. Ponukol mi na vymenu za tie 2 ARNy nejaky jbl reprak.

Re: ARN 8608 a co s nim...

to remusator: ja nechtel prudit, ja byl jenom zvedavy smile To co rikas o grafu je pravda, ale jak jsem pochopil od jinych z prispevku v tomhle vlakne, nemam moc smysl simulovat ARN-ka dokud se nepromeri jejich vlastnosti. A to z duvodu velkych odchylek jiz ve vyrobe...

MacBook Pro-> Antelope Audio Zodiac DAC/Luxman PD-441 w Nottingham Analogue Ace Space & Sumiko Blue Point/Denon DN-961FA-> DIY tube AMP-> DIY speakers w Fostex FE-206ES-R & Monacor RBT95SQ

Re: ARN 8608 a co s nim...

Ivan, to je už meranie s konkrétnym mojim zmeraným reproduktorom, s jeho TS parametrami..

Ešte ale otázka. Nevedel by si mi v skratke vysvetliť aký je rozdiel medzi GAIN a SPL ? Lebo keď som navrhoval, tak pri BR isobaric mi vychádzali ovela lepšie hodnoty GAIN, teda vyššie. Avšak keď som prepol graf na SPL, tak tam mala BR nie isobaric, ale jednoducho obyčajne 2 repráky ovela väčšiu hlasitosť v dB a to aj na nízkych frekvenciach..
Podla čoho mám teda navrhnúť ozvučnicu schopnú doručiť čo najväčšie tlaky, resp. hlasitosť, hutnosť na daných bassových frekvenciách ? Gain alebo SPL ?

Re: ARN 8608 a co s nim...

GAIN nebo transfer function magnitude složí ke sledování TVARU přenosové funkce. 0dB odpovídá jmenovité citlivost repráku, nebo v případě isobaricu je to -6dB. SPL zobrazuje citlivost v závislosti na frekvenci přímo. Vztah mezi objem bedny je přímo uměrný citlivosti a šířce pásma. Pokud zvětšuješ šířku pásma, musíš snížit citlivost nebo zvětšit objem. Pokud chceš vyšší citlivost musíš změnšit pásmo nebo zvětšit objem. Proto koukej na grafy SPL.
V podstatě něco podobnýho je dosažitelná šířka pásma u zesilovačů.

Web

Re: ARN 8608 a co s nim...

Takže ak chcem ozvučnicu, ktorá mi lepšie zahrá 30Hz, tak sa treba orientovať podľa grafu SPL, hej ?

Re: ARN 8608 a co s nim...

No co to je "lépe zahraje" bychom asi mohli diskutovat dlouho. Ale porovnávej opravdu SPL. GAIN/transfer funtion je graf SPL mínus jmenovitá citlivost.
Nepovažuju ISOBARIC ozvučnici za přínosné řešení, protože jdeš s citlivosti o 6dB dolu a to už je dost nepříjemně znát. Hledal bych takové ladění BR, kdy hrb nebude větší než 1dB. Pokud vyjde ladění br někde mezi 20-30 je to pořád v pohodě a rozhodně lepší řešení než uzavřenka. Do bandpassu se radši nepouštěj, je to už složitější konstrukce, zase tak moc navíc toho nepřinese a nebudeš mít vizuální kontrolu nad výchylkou membrány.

Web

Re: ARN 8608 a co s nim...

Porovnával bych porovnatelné a to je stejný výsledný odpor, tedy 1x8604 v 60l vs 2x8608 v 30l isobaric a to jsou -3dB.

(upravil remusator 12. 12. 2010 21:53)

Re: ARN 8608 a co s nim...

A čo vadí, ak pri gain, mi napríklad pri 100Hz vyskočí aj o niekoľko dB hore, a potom ďalej zas klesne..
Chalani mám na vás otázku.
Čo je lepšie v tomto prípade ?
U jednej ozvučnice je celková hlasitosť menšia, avšak je vyrovnanejšia. U tej druhej je celkovo vyššia, avšak je tam strašný hrb..
http://farm6.static.flickr.com/5130/5255351140_3e7c188be7.jpg
ktore by remusator, on Flickr

Re: ARN 8608 a co s nim...

pohral jsem si s navrhem bedny - uzavrena 55 l vnitrni objem, steny tloustky 25 mm (premyslim, ze by drevotriska mela stacit) v rozich podelne vyztuzena hranoly 4 x 4 cm a dovnitr nainstaluji v pulce hloubky bedny jeste vnitrni vyztuhu - perforovanou desku... Zesilovaci modul bych videl asi toto: www.europe-audio.com/Product.asp?Product_ID=4707

http://i269.photobucket.com/albums/jj69/ajwi/Projects/ARN-8608_01.jpg

MacBook Pro-> Antelope Audio Zodiac DAC/Luxman PD-441 w Nottingham Analogue Ace Space & Sumiko Blue Point/Denon DN-961FA-> DIY tube AMP-> DIY speakers w Fostex FE-206ES-R & Monacor RBT95SQ

Re: ARN 8608 a co s nim...

tak jsem nechal zmerit ten muj ARN 8608 (za coz dekuji Jurawood-ovi!) a vypada to takhle:

http://i269.photobucket.com/albums/jj69/ajwi/Projects/ARN8608_mereni.png

a uz je snad vse dulezite po kupe na letni projekticek..:)

MacBook Pro-> Antelope Audio Zodiac DAC/Luxman PD-441 w Nottingham Analogue Ace Space & Sumiko Blue Point/Denon DN-961FA-> DIY tube AMP-> DIY speakers w Fostex FE-206ES-R & Monacor RBT95SQ

Re: ARN 8608 a co s nim...

tak uz se to rysuje...

http://i269.photobucket.com/albums/jj69/ajwi/Projects/prvni-nahled.jpg

MacBook Pro-> Antelope Audio Zodiac DAC/Luxman PD-441 w Nottingham Analogue Ace Space & Sumiko Blue Point/Denon DN-961FA-> DIY tube AMP-> DIY speakers w Fostex FE-206ES-R & Monacor RBT95SQ

Re: ARN 8608 a co s nim...

tak a je hotovo! Vnitrni objem pres 50 l, sub modul (www.conrad.cz/aktivni-vestavny-zesilovac-150-w.k301044), jeste dodat gumove nozicky - zitra zapojim a pak uz jen poslouchat big_smile Jsem celkem zvedavy jaky to bude.

http://i269.photobucket.com/albums/jj69/ajwi/Projects/IMGP0395.jpg

http://i269.photobucket.com/albums/jj69/ajwi/Projects/IMGP0392.jpg

MacBook Pro-> Antelope Audio Zodiac DAC/Luxman PD-441 w Nottingham Analogue Ace Space & Sumiko Blue Point/Denon DN-961FA-> DIY tube AMP-> DIY speakers w Fostex FE-206ES-R & Monacor RBT95SQ

Re: ARN 8608 a co s nim...

Pěkný subík. Doporučuji modul poslat na tuning ...

Web