Re: ARN 8608 a co s nim...

Na bmm se koukni na hypexy, myslím, že by nemusely být špatné a cenově nevychází zas tak draho...

Re: ARN 8608 a co s nim...

ivanb_cko: Ondra by možná byl ochotný, napiš mu e-mail.
tady máš ten Hypex https://www.hypexshop.com a tady jsou i střeva http://www.toutlehautparleur.com/module … -2203.html

Web

Re: ARN 8608 a co s nim...

Ahoj, mám doma 2 kúsky toho reproduktoru..
Chcel by som použiť najlepšie oba, ale keby inak nešlo tak by stačil aj jeden. Chcem postaviť z toho subwoofer. Zosilovač ešte nemám k tomu kúpený, ani vybratý..
Z toho, čo som čítal, vraj ten repro je skôr do uzavrenky, a žiadne tlakové systémy sa neodporúčajú..
Je niekto kto ich mám v nejakom inom type ozvučnice a vedel by mi doporučiť ? Ja by som to chcel do auta... Teoreticky si viem predstaviť spraviť bedňu o objeme 55L, po odčítaní objemu dosiek nejakých 49L vnútorný objem.. Ale to by stačilo maximálne tak na jeden nie ?
Alebo spraviť ešte menšiu uzavrenku ? Chcel by som to, aj napriek odhováraniu do auta..

Re: ARN 8608 a co s nim...

to kritik: koupim po novem roce toho Hypex-a a zkusim jej samostatne - na upgrade bude casu vzdy dost smile Kazdopadne dobrej tip. Jinak Ondra je kdo?

MacBook Pro-> Antelope Audio Zodiac DAC/Luxman PD-441 w Nottingham Analogue Ace Space & Sumiko Blue Point/Denon DN-961FA-> DIY tube AMP-> DIY speakers w Fostex FE-206ES-R & Monacor RBT95SQ

Re: ARN 8608 a co s nim...

... ten kdo stavěl tohle http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=8751

Web

Re: ARN 8608 a co s nim...

oh, jasne! jsem vul smile diky

MacBook Pro-> Antelope Audio Zodiac DAC/Luxman PD-441 w Nottingham Analogue Ace Space & Sumiko Blue Point/Denon DN-961FA-> DIY tube AMP-> DIY speakers w Fostex FE-206ES-R & Monacor RBT95SQ

Re: ARN 8608 a co s nim...

muze mi nekdo poradit jak fungovat s WinISD Pro alpha? Mam problem s nedostatecnou databazi reproduktoru! Ty ktere chci nasimulovat tam nejsou a kdyz chci pridat do databaze reproduktor a vypisi vsechny udaje z infosheetu pozadovaneho reproduktoru a nasledne chci ulozit, tak mi program pise, ze mam chybu v tech doplnenyhc udajich??! Nechapu a silene me to rozciluje... POMOC

MacBook Pro-> Antelope Audio Zodiac DAC/Luxman PD-441 w Nottingham Analogue Ace Space & Sumiko Blue Point/Denon DN-961FA-> DIY tube AMP-> DIY speakers w Fostex FE-206ES-R & Monacor RBT95SQ

Re: ARN 8608 a co s nim...

Nesmíš tam psát všechny, některé si to v závislosti dopočítává a tím že je tam napíšeš všechny má pak nesrovnalosti v hodnotách. Jinak se to arnko dá použít na 8608 a 860x pasiv, tak to mám doma já. Měl jsme předtím doma bednu s BR a byla to hrůza. Teď jsem spokojený. Návrh byl diskutován s Mirulem a navrhován pomocí WinISD, závaží podle ucha a poté měření.

Re: ARN 8608 a co s nim...

Dagus, máš na mysli zapojenie, keď 1 reproduktor je napájaný zo zosilovaču a druhý je "len" pasívny vyžarovač ? Teda bez napájanie ?
Mohol by si dať nejaké podrobnosti o tej tvojej bedni ? Objem, rozmery atď ?

Re: ARN 8608 a co s nim...

Jo přesně to mám na mysli smile je to zapojení které není zatím asi nikde. Začal jsem koketovat s pasivama když jsem si ze srandy nechal udělat "sub" s arn 5608 a 560x jako pasivem a celkem to "hrálo". Měl jsem doma 8608 v BR a byl jsem celkem nespokojen a po diskuzi s mirulem, který v tu dobu navrhoval sub k těm joho "mrňousům" také s pasivem, jsem byl rozhodnut. Plusy pro mě byli hezká mohutně vyhlížející plná bedna a věřil jsem, že to zahraje líp jak BR a to se potvrdilo. Návrh v WinISD mohu poslat na mail kdyby někdo chtěl. Rozměry 36x70x41,5 (vzadu 1cm zapuštění kvůli zesíku atd.) přední stěna dvojtá materiál 18mm a v napříč jedna výstuha 4*5cm.

Re: ARN 8608 a co s nim...

Fúha, to je vyše 100 litrová bedňa.
To asi do auta nenatrepem, aj napriek tomu, že mám pomerne veľký kufor (Xsara Picasso). Predstavoval som si niečo okolo 50-60L vonkajšie rozmery, aj to už je vela sad

A vysvetlíš mi prosím jednu vec ešte ?
Ak som správne pochopil, tak pasív hraje v protifázi nie ? Jeden repro sa vtiahne do bedne, čím vytvorí tlak a vylačí ten druhý von nie ? Nie je potom lepšie ich aj v takejto koštrukci ozvučnice zapojiť paralelne a v protifázi ?

Ten BR si mal ako spravený ? A čo to znamená, že si nebol spokojný..

Re: ARN 8608 a co s nim...

jo pasiv doporučuji, ale nevím jestli zrovna druhý 860Xbude dobrá volba. raději bych použil větší membránu z 15". a nebo nějaky tipa repro co ma vetsi zaves a dovoluje vetsi rozvinuti zavesu - Xmax.

pri zadavani parametru postupne vyplnuj Qes,Qms,Fs,Vas,Mms,Bl,Sd,Xmax zbytek se dopočte sám

Web

Re: ARN 8608 a co s nim...

Zobral som WIN ISD, a tam keď vytváram nový driver, tak MMS nemám kde zadať..
Xmax sa dá ako zistiť ?

Re: ARN 8608 a co s nim...

pokud neviš, tak jí nezadávej. mms je hmotnost membrany a udává se v gramech. najdi si to.

Web

(upravil dagus 5. 12. 2010 22:22)

Re: ARN 8608 a co s nim...

chyna.cz: s pasivem 860x není problém, jelikož není problém chodit s výchylkou do mechanického maxima, které je o celkem dost výš než u normální 8608. Nakonec bedna vypadá krásně, když jsou dvě 12" arnka nad sebou.

Jediný co mi dělalo problém je těsnost, problém dělali i vypínače takže jsem musel všechno co profukovalo polejt tavící pistolí. Hold tlaky tam nejsou zas tak malé, a s tou protifází nemáš pravdu, díky závaží to nejde v protifázi(teď tam mám okolo 100g a podívej jakou mms ma 8608čka). Velikost bedny 100l je vnejší a je to vykoupeno konstrukcí, vniřní je 70l.

Re: ARN 8608 a co s nim...

Hej to viem, dokonca aj LIMP mi ju vypocital..
Ale neviem kde vo WIN ISD ju mam zadat..
Momentalne mam problem, ze neviem nasimulovat ziadnu poriadnu bednu..
Mam tam strastne poklesy na nizsich frekvenciach. Ci uz VENTed alebo CLOSED

Re: ARN 8608 a co s nim...

já už jednou pasiv s 860X používal, ale k tomu sem měl aktivní repro 8" dayton, takže to bylo super. tady bych se toho asi bál, ten zavěs neni kdo ví jak velký, ale na domací hraní to snad stači.

Web

Re: ARN 8608 a co s nim...

Dagus mohol by si mi prosím poslať fotku tej tvojej ozvučnice ? Prípadne nejaké ďalšie veci atď..
Môj e-mail je remusator@gmail.com

Inak vyšla mi celkom zaujímavá simulácia 2x ARN ako ISOBARIC do VENTED 50L ozvučnice.
Nemá s tým nikto skúsenosti ?

Re: ARN 8608 a co s nim...

taky bych rád fotky čistě ze zajímavosti. chyna.cz zavinac centrum.cz diky

Web

(upravil remusator 6. 12. 2010 10:55)

Re: ARN 8608 a co s nim...

Chyna, ty by si nevedel poradit čo s tymi ARNkami ?
Lebo ako sa snažím, tak sa snažím, tak pre objem 50L je ďaleko lepšie dať tam 1 repro ako keď mám dať 2... Ani s objemami okolo 100 to nie je ružové.
A ten ISOBARIC, počul si už o spojení dvoch ARN dokopy takto ?
V simuláci to spodné frekvencie krásne potlačí hore, ale neviem si predstaviť aby mi zo SUBu trčal reprák von big_smile A pridávať ďalší objem len kvôli tomu aby bol schvatý..

Ešte otázka. Robil som nejaké merania, resp. siulácie. Obrázok to lepšie vysvetlí.. Čo je podla vás lepšie ? 50L vented box a do toho izobaricky 2 ARNká, alebo 25L box vented a také 2 spojiť fyzicky do 1 krabice ? - v strede bude deliaca priečka..
Myslím tým, čo vytvorí väčší ak. tlak..
Tu sú merania
http://farm6.static.flickr.com/5046/5237562390_dc95f790c6.jpg
dake_merania by remusator, on Flickr

Ešte mi napadlo spraviť 50L box, v strede rozdeliť priečkou, na ktorej by boli izobaricky uchytené tie ARNká.. Pričom každá strana boxu by bola vented..
Ale to už neviem v programe odsimulovať..
Nieco na tento sposob asi :
http://images.the12volt.com/12voltimages/isodualrefbpass.gif