Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Pioneer DC-Z73 - oprava?

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [2]

Téma: Pioneer DC-Z73 - oprava?

Dobrý deň všetkým prispievateľom na tomto fóre.

Chcem sa s vami poradiť ohľadom nasledujúceho problému.
Máme u rodičov hifi vežu Pioneer DC-Z73, stereo systém s kazetovými mechanikami + F-Z93L AM/FM tuner + PD-Z73T CD prehrávač. Zostava je kúpená v roku 1990. Chcem sa vás opýtať na možnosť opravy tejto veže, na ktorej sa mi pred niekoľkými dňami vyskytol nasledujúci problém:

Po vypnutí veže sa na displeji FM tunera slúžiaceho ako displej aj pre zosilňovač, rozsvietili červené políčka REC a niekoľko číslic. Po odpojení od elektrickej siete na niekoľko minút som predpokladal, že sa chyba zresetuje. Po opätovnom zapnutí veže veža síce nabehla, no nefunguje správne tuner a ani kazetová mechanika. Pri prepnutí vstupu na FM tuner sa namiesto zvuku FM rádia ozýva iba vrčanie, ktoré sa podobá na sieťový brum plus vyššie harmonické. FM rádio je počuť ale len veľmi slabo na pozadí tohto vrčania. Pri pokuse o preladenie FM tunera sa po každom stlačení tlačidla + alebo - na volenie frekvencie tuner akoby resetuje a po každom sltačení vypisuje úvodnú uvítaciu hlášku "HELLO". Pri prepnutí na vstup kazetového prehrávača a spustení prehrávanai kazety sa takisto v reproduktoroch ozýva len spomínané vrčanie a zvuk z kazety pouť veľmi slabo na jeho pozadí. Pri prepnutí na externý vstup alebo na vstup CD prehrávača je všetko vporiadku, zvuk je čistý bez problémov a vrčania. CD prehrávač a externý zdroj zvuku sú pripojené externými cinch vstupmi zozadu hlavnej jednotky zosilňovača ale vrčiace rádio je pripojené plochým káblom a kazetová sekcia je priamo súčasťou zosilňovača.

Máte niekto podobný systém alebo aj skúsenosť s podobnou chybou? Je to dnes ešte opraviteľná chyba? Bol by som veľmi rád, ak by bolo možné opraviť, nakoľko mám mnoho nahrávok na ešte na kazetách a aj platniach (mám k tomu aj gramofónovú jednotku) a má tak pre mňa stále úžitkovú hodnotu. Ak by som si opätovne chcel vyskladať takýto Pioneer systém z aktuálnych komponentov, vyjde to cenovo zas tak na cca 1000 EUR.

Rodičom to stačí, nemá pre mňa zmysel investovať do novej zostavy, tú si kúpim, až keď budem vo vlastnom...

Ďakujem za rady a postrehy.

PS: Sinclair, ak vás môžem osloviť, máte skúsenosť s výrobkami Pioneer, prípadne je možné to opraviť u vás?

Pekný večer, Adrián

Re: Pioneer DC-Z73 - oprava?

Nové zistenie: Vyzerá to na zaseknutý jeden deck, resp. chybu tam, jedna mechanika totiž nereaguje ani po vložení kazety... Budú to zrejme zaujímavé zimné večery pri jej oprave.

Příspěvky [2]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Pioneer DC-Z73 - oprava?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£