Téma: STK 4244 MK-5 - zkušenost ?

Dobrý den všem chci se zeptat má cenu něco s tímhlě stavět ??? V obchodech stojí kolem 400, můžu ho mít za pár šušňů. Tady jsem o něm nic nenašel. Můžu ho mít i s trafem a něakejma korekcema neznámýho původu

Re: STK 4244 MK-5 - zkušenost ?

Dobrý den , doma mám zosilovač Pioneer A-117 s STK 4152 II čo bude niečo podobné ale nie som si istý lebo datasheet som nenašiel... a zvuk s tohoto zariadenia sa podla mna vyrovná dobre spravenému a overenému koncu s LM-3886... za cenu okolo 15 eur cca 370Kč (bez zdroja a krabice) takže radšej by som šiel bud do LMka alebo skor do dobre hodnoteného konca s trazistormy a kvalitným zdrojom.. ( nejaká schéma sa určite najde prípadne niekto skúsenejši poradí ) ale tam sa už cena bude pohybovat niekde inde ale nemusí.. Takže ak máte chut, čas , investície a hlavne nejaké tie skúsenosti tak by som sa v klude a istote pustil do stavby zosilovaču napr. zo spomínaním LM-kom kde som si istý že keby sa aj v budúcnosti nejaká chyba vyskytla vzhladom na popularitu a jednoduchost zapojenia by sa dala rýchlo riešit... za prípadné preklepy a chyby sa vopred ospravedlnujem !

Re: STK 4244 MK-5 - zkušenost ?

no de o to že je k tomu aji DPS trafo korekce komplet. mělo by to mít kolem 2x 100W

Re: STK 4244 MK-5 - zkušenost ?

No s reálnym výkonom 2x100w by som bol radšej opatrný. Aj ked Sanyo či kto tento konec vyrába je čestná firma aspon z mojho pohladu. Ale zaujímalo by ma prečo sa snaží predávajúci tohto konca zbavit aj s trafom ktoré pri danom výkone ,,2x100W,, svoju penažnú hodnotu má a dalo by sa výhodnejšie predat zvlášt.. Chcelo by to nejaké foto prípadne schému podla ktorej by sa dalo presnejšie určit s čím máme dočinenie. A na záver ste si istý či je všetko v poriadku napr.  Chrastenie potenciometrov pri preladovaní, odpálený jeden kanál na konci.... Už som sa nejeden krát nechal napálit podvodníkmi s ich ,,výhodným,, tovarom.. Skúste pozriet ak máte možnost či na doske nie je niečo prepálené prípadne niečo nechýba. Ale len obyčejným pohladom sa chyba zistit nemusí nech ste akokolvek skúsený. Skúste zohnat nejaké foto. prípadne schému a uvidí sa čo dalej....

Re: STK 4244 MK-5 - zkušenost ?

Mno tak schěma neseženeme protože to je z něaké hifivěže něak kuchlý a korekce jsou tam s LM1036... momentálně dokonce za 500 kč. No jakože ze 2x 100W taky nepočítám ale těch 60 - 70 by mi asi bohatě stačilo... je to i v něaké bedně která teda nevypadá moc od hifivěže... borec to prodává protože to prostě nechce. Bedna akorát není hotová nemá přední panel... je to prostě takovej polobastl a polohotový mno... asi to od něj vemu....

Re: STK 4244 MK-5 - zkušenost ?

Kolik tedy za to chce? Nahoď fotky ... zeptej se ho odkud to přesně je .. jestli chce za to 500 tak za ty prachy nic lepšího nepostavíš. Jestli je to nějakej šit vytaženej z plastový věže od Sony ... tak sice to bude lepší než nějaké TDA z bedniček genius ale nečekej zázrak ... bude to podle mě hrát nějak "normálně obyčejně" nebude to nic extra ani průser ale je to IO .... Být tebou postavím si diskret nebo LM3886 tam máš jistotu, že to spolehlivě hraje a plno lidí ti řekne, že LM3886 hraje slušně  .. ale diskret je diskret ....

Re: STK 4244 MK-5 - zkušenost ?

jj spýtajte sa o aké zariadenie pred tým išlo... ak predajca nevie tak to bude nejaký shit ktorý koluje už ktovie ako dlho.. inak ak to má povodné trafo správne dimenzované na daný výkon tak si myslím že za tú cenu sa už len to trafo oplatí. skúste pozriet kondíky na DPS ak to budú kvalitnejšie značky ako NIPPON CHEMI-CON , NICHICON, ELNA, je zrejmé že to bude z nejakého kvalitnejšieho zariadenia ale len podla kondíkov kvalitu nezistíte ak je zle navrhnutá napr. DPS prípadne niečo iné tak vám nepomože skoro nič. Prípadne ak ste sa rozhodli o kúpe nechajte si zosilovač poriadne predviest zo všetým čo má. (hlavne už spomínané škrkajúce potenciometre vedia dost nahnevat). Skúste pustit nejakú pesničku ktorá dobre odtestuje Horné pásmo (výšky) pretože na vyššie harmonické skreslenie je ludské ucho najviac háklivé. Ale skreslenie pri zosilovačoch záleží od viacerých faktorov...

(upravil Paull25 10. 5. 2012 11:07)

Re: STK 4244 MK-5 - zkušenost ?

smazat vyřešeno