Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Levný čínský Class A Integrated Tube Amplifier YAQIN MC-10L EL34

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 25]

Téma: Levný čínský Class A Integrated Tube Amplifier YAQIN MC-10L EL34

Měl jsem tu čest ho slyšet, jenže na pro mě do té doby neznámých bednách (JBL Ti5000), hudbě kterou neznám a neposlouchám. A to navíc v bi-ampu, na basy byl pouzit tranzistorový zesilovač, tento elektronkáč živil pouze štředo-výškovou sekci repro. Hrálo to pěkně, aspoň na ten krátký poslech co jsem měl možnost ho slyšet.
Nemá s ním někdo zkušenost? Lze sehnat od asi 6500-8000kč ,což je teda až podezdřelá cena.
Našel jsem i schéma jeho zapojení, mě bohužel moc neřekne.. Schéma zde: http://pjotr.603.sweb.cz/10L%E6%9C%BA.jpg

Re: Levný čínský Class A Integrated Tube Amplifier YAQIN MC-10L EL34

To je skvělá ukázka naprostýho idiotství, Tribite: "...slyšel jsem to chvilku, na bednách co neznám, muziku co neposlouchám, hrálo to jen vejšky - a to vše hrálo skvěle...přestože o tom vím hovno a jsem úplně hluchej... "...pak sem ještě frkneš idiotský klasický schema, ve kterým je notabene chyba...
A tímhle chceš rozpoutat diskusi ? Kolik frťanů už jsi dnes měl ?

Re: Levný čínský Class A Integrated Tube Amplifier YAQIN MC-10L EL34

Ptám se právě proto že o tom vím kulové, elektronky jsem doposud viděl akorát tak z dálky. Tohle je první elektronkáč co jsem vůbec kdy slyšel a ještě tak blbě jak píšu výše, proto si z toho žádný závěr neudělám. Jen to jak na mě zapůsobil na první krátký dojem.   
Schéma mě taky nic neřekne, dávám ho sem proto že je tu spousta lidí co se flaškama zabývá, tak mě třeba řeknou že je tam něco naprosto blbě a nemá cenu se tím zabývat..

Re: Levný čínský Class A Integrated Tube Amplifier YAQIN MC-10L EL34

Potkal jsem něco podobné, typ už si nevzpomenu. Driver na 6N1P, konec FET. I za podobnou cenu
Hrálo to.
Laciný komponent pro chudého hifistu...

Re: Levný čínský Class A Integrated Tube Amplifier YAQIN MC-10L EL34

Bobobrod: podobnou koncepci mají kytarové zesilovače Randall. Taky to docela chodí, pěkně to kurví sinus už na 1 kHz bez ohledu na výkon..
Apropos: žlut´ácký flašky mají tak závratnou kvalitu, že se mnohdy ve zdraví nedožijí ani cíle cesty, o životnosti raději nemluvě (zkušenost záručního servisáka..). Takže po koupi takovéhoto zázračného superhifi doporučuji je vyměnit ihned, stejně se moc dlouho neohřejí.. Ale ono se nám to "HiFi " tím nějak prodraží..

Web

Re: Levný čínský Class A Integrated Tube Amplifier YAQIN MC-10L EL34

Co se týče čínských flašek je mě to jasné, už jsem slyšel i z jiných zdrojů že jsou k ničemu, nic nevydrží. Tak že k těm 6.500 ještě cca. 2000kč na nové flašky. Pořád je to ale dobrá cena. Jenže asi i tak risk co to vlastně bude zač.. Za kolik by šlo koupit něco rozumného, dejme tomu těch 50W na kanál,nějaký tip na konkrétní přístroj?
Jednalo by se opět jen o využití na pohon středovýškové sekce už zmíněných Ti5000, ty změnily majitele jímž jsem teď já smile. Zatím je mám na DPA380, zvuk i tak supr. Ale pokud se mě ještě pořád nevytratil dojem z poslechu od člověka co jsem je kupoval, tak s těma flaškama na středovýškách to mělo takovou větší "jiskru" , nevím jak jinak to popsat..

Re: Levný čínský Class A Integrated Tube Amplifier YAQIN MC-10L EL34

Ech....jestli máš třistaosumdesátku,tak nic neřeš!!.:) Ta jiskra byla pravděpodobně způsobena nehumálním zkreslením těch čínských výstupáků,někde tu psal nedávno Sendy,že nějakýmu čínskýmu zázraku neleze THD pod 1% ať se dělá co může....

Re: Levný čínský Class A Integrated Tube Amplifier YAQIN MC-10L EL34

Slušný lampostroj dělala Tesla a jmenuje se MUSIC70. Pro stereo jsou potřeba dva.

Web

Re: Levný čínský Class A Integrated Tube Amplifier YAQIN MC-10L EL34

A co stotřicítka?? smile

Re: Levný čínský Class A Integrated Tube Amplifier YAQIN MC-10L EL34

Xhibit psal něco o 50W na kanál wink Jinak proč ne smile

Web

Re: Levný čínský Class A Integrated Tube Amplifier YAQIN MC-10L EL34

Psal jsem 50W jelikož ten původní lampáč co jsem měl na mysli má takovýto výkon a pro pohon středovýškové sekce musí určitě stačit.
Jinak o Tesla Music už jsem tu i dříve přečetl hodně, otázka..  Chodí to asi dobře dle Vašich zkušeností, ale jsou to celkem škaredé krabice smile , taky bych to musel někomu poslat na kontrolu a repas když už bych sehnal nějaké starší kusy. S lampama nemám opravdu vůbec žádné zkušenosti. Jinak jak teda asi předpokládám nějaký tube amp renomovaného výrobce zřejmě nezaplatím..   

to DJ_Rix: Kdoví čím to bylo způsobeno že jsem měl z poslechu takovýto dojem,jestli nadmíra zkreslení smile .Každopádně mě to zasadilo červíka do hlavy, když už nic aspon bych chtěl poslechnout jaký by byl rozdíl když bych to pustil s nějakým rozumným lampovým zesíkem. PS: Původní majitel mého DPA380 právě skončil u lamp, no varoval mě před nimy smile.

Re: Levný čínský Class A Integrated Tube Amplifier YAQIN MC-10L EL34

to opamp : tak jak to dopadlo s tebou ? vrátil ses k pevné fázi DPA po tripu s M70 ? smile to by mě fakt zajímalo ! jinak v lampovým hájentu už několik let letí trioďáky s tou zvláštní ruskou bání z Miga, jak má ty charkteristický skleněný čepičky nahoře ; to prej je žrádlo ! prej se to s těma našema pušpulákama 2x34 nedá srovnat ; na ebay z těhle lamp nabízel nějakej rusák celkem slušně vypadající stavebnici SE asi za 400 éček ve stereu, brousil jsem kolem ní, ale pak to ten maník stáhnul...no, stejně jsem na to neměl prachy, ale straší mně to v hlavě pořád smile

Re: Levný čínský Class A Integrated Tube Amplifier YAQIN MC-10L EL34

6S33 se občas objeví i na aukru,zatím mi vždycky unikly. Mají brutální žhavící příkon,ale na pohled je to hezká báň.:)

Re: Levný čínský Class A Integrated Tube Amplifier YAQIN MC-10L EL34

Vrátil jsem se velmi pokorně k DPA (protože lampové THD je sice hezký, leč furt to je THD a ne čistý zvuk) a nyní jsem postavil vzorek vlastního MOSFETu, který je ještě čistší a transparentnější (vokály, výšky). Na lampy jsem ale nezanevřel, v M70 překopu vstup na triodové zapojení abych stáhl vstupní citlivost a vyzkouším nějakou formu lokální nfb v koncáku. Až bude čas... Bude to taková aparatura pro radost a vybrané skladby wink

6S33 je krásná záležitost smile

Web

Re: Levný čínský Class A Integrated Tube Amplifier YAQIN MC-10L EL34

V tom schématu jsou chyby, taky nevím proč tomu říkají Class A., ale za ty peníze by to mohla být celkem rozumná volba.

(upravil Sendy 17. 11. 2010 12:08)

Re: Levný čínský Class A Integrated Tube Amplifier YAQIN MC-10L EL34

Proč by to nemohlo být class A ? Ty snad vidíš, kolik jsou tam klidové proudy ?

Je celkem zajímavé, že kupa čínských výrobců má schémata kreslená téměř stejně, že by používali stejný návrhářský systém ?

Web

Re: Levný čínský Class A Integrated Tube Amplifier YAQIN MC-10L EL34

Akorát těm EL34 bych nevěřil ani pozdrav.
Ono je to totiž s EL34 momentálně tak, že i Jurčo stříká tak tenkou emisní vrstvu, že i nic moc namáhané jeho EL34 jsou za půl roku do prdele. Vlastní zkušenost, chtěl jsem vsadit na "domácí" značku a šeredně jsem se spálil. V blbém Musicu 130, kde nejsou EL34 nijak namáhané /jsou tam dvě a dvě paralelně/ vydržely ani ne celý rok a byly bez emise.
Proto je taková sháňka po tesláckých EL34, páč ty vydržely ve výše zmíněném zesilovači i deset let.

Web

Re: Levný čínský Class A Integrated Tube Amplifier YAQIN MC-10L EL34

opamp napsal:

Vrátil jsem se velmi pokorně k DPA (protože lampové THD je sice hezký, leč furt to je THD a ne čistý zvuk) a nyní jsem postavil vzorek vlastního MOSFETu, který je ještě čistší a transparentnější (vokály, výšky). Na lampy jsem ale nezanevřel, v M70 překopu vstup na triodové zapojení abych stáhl vstupní citlivost a vyzkouším nějakou formu lokální nfb v koncáku. Až bude čas... Bude to taková aparatura pro radost a vybrané skladby wink

6S33 je krásná záležitost smile

Tak o tohle jsem se už jednou pokoušel a nedopadlo to moc slavně. Třeba budeš úspěšnější....

Web

Re: Levný čínský Class A Integrated Tube Amplifier YAQIN MC-10L EL34

6S33S je dost nepříjemná elektronka, s anodovou ztrátou se asi deformuje systém a celkem pěkně ujíždí pracovní body atd. Trápit ji nadoraz je asi možné jenom v servosmyčce.

Web

(upravil Xhibit 17. 11. 2010 12:30)

Re: Levný čínský Class A Integrated Tube Amplifier YAQIN MC-10L EL34

No, co teda z této debaty vyplívá.. ,ten YAQIN by nemusel být až takový průser, to jeho lampy ale každopádně smile .Trafa budou třeba ok, váží 23kg tak tam nějaké železo musí být. A za to co ho nabízí třeba tady: http://cgi.ebay.co.uk/Yaqin-MC10L-EL34- … 3a605c780a

A to sem si zrovna minulý týden rozchodil paypal big_smile.

Příspěvky [1 až 20 z 25]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Levný čínský Class A Integrated Tube Amplifier YAQIN MC-10L EL34

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£