(upravil Martin 9. 11. 2010 20:32)

Téma: Denon PMA 1520

Ahoj kluci.
Koukám po mém novém zesilovači a narazil jsem na tento kousek, co na to říkáte, zde  ? Mám možnost vzít ještě od Servita PMA-925R, ale přece jen vyšší model je pro mě výzva.
Budu ho používat s 3.p. sloupy, na které ještě šetřím smile.
Chci se zeptat, jestli ty peníze za to stojí, nebo mám vzít raději tu 925R ? Popřípadně co v dáne kategorií vyjde nejlépe.
PS: hledám výkonný a kvalitní zesilovač na takové to domácí pohodové žvýkání + občasné ujetí na dobrém koncertovém videu smile.

Re: Denon PMA 1520

vzal bych 925...

Re: Denon PMA 1520

PMA 1520 je dělo, ale jestli nemá dálku tak bych ho nechtěl. Zesilovač bez d.o. je pro mě nepohodlí big_smile Ta cena PMA 1520 mohla být nižší (je to přeci jen dříve vyrobený zesilovač). Taky bych se přikláněl k PMA 925, už jen proto, že to je od člověka tady z fóra a má d.o. smile

Web

Re: Denon PMA 1520

Je mi to blbí vůči Servitovi, že se snažím najít i jiný zesilovače, i když ten jeho je určitě ve výborném stavu, ale chci za dané peníze to nejlepší...
Našel jsem ještě za moc pěknou cenu  980 R
DO nepotřebuji, bude to nastálo připojeno k PC a ovladač se dá koupit i univerzal smile

Re: Denon PMA 1520

A ty to cítíš jak? Který Ty by jsi chtěl?

Web

Re: Denon PMA 1520

Volal jsem na tu 1520 a velice ochotný pán mi sdělil, že to stáhne z bazaru, protože si ho chce nechat smile. Už jsem si ho chtěl vzít, ale hold není. Pak tu je 980 za míň jak 925r, tak já nevím no. Chci nejlepší v ceně.

Re: Denon PMA 1520

A nechceš raději nový big_smile  Cena hraje taky roli, rozhodnout se musíš sám smile

Web

Re: Denon PMA 1520

Ted se tu v bazaru vali i Yamaha AX890. Mel jsem model nad ni - AX1090. Solidni stroje myslim...zvaz i tuto moznost.

(upravil Martin 10. 11. 2010 23:08)

Re: Denon PMA 1520

zde je ta 980r není ta cena nějaká malá?
EDIT: ooh Pafe, díky za rozšíření obzoru, teď na ní koukám AX 890 . Vypadá moc hezky a dokonce je i výkonnější smile. Akorát nevím proč, ale mám zaregistrováno, že yamahy jsou agresivnější ve zvuku... Mám fakt dilema, buď od Servita Denon 925 r za 6500, nebo to AX 890 za 5000, nebo Denona 980R za 4700 . Pokud možno se tu někdo znalý vyjádřete ať můžu dát majitelům těchto starších a krásných strojů vědět o koupi smile.
EDIT 2 : Tak pánové, hodinu jsem zde študoval zpětně topicy a hlavně koukal na sinclairovi příspěvky, našel jsem pár topiců kde vcelku opěvuje denon devítkové řady, čili 925R a 980R je jasná volba... Obvolám si majitele a za nějakej tejden se pochlubím mým novým strojem smile smile

Re: Denon PMA 1520

AX890 jsem neslysel, ale ta co jsem mel agresivni urcite nebyla. Od Denonu jsem slysel jen asi 3 receivery v cenach 8 - 60tis a byt to nebylo vubec spatne tak me vyhovuje jine podani. Urcite vylozene neprohloupis ani v jednom pripade.
Rozhodnout se musis sam.

(upravil Kritik 11. 11. 2010 14:42)

Re: Denon PMA 1520

Ta Yamaha má spotřebu jako Denoni (925, 980), takže výkon bude zhruba stejný. Cena u 980 jak jsem psal je docela dobrá. Moji 920 jsem prodával před 6 lety za 5500 Kč.

edit: servit slevil 925, neváhej a ber wink

Web

(upravil Martin 11. 11. 2010 22:48)

Re: Denon PMA 1520

Teď mi psal majitel 980, že je zesilovač technicky v hodně dobrém stavu a užívá ho už přez 2 roky bez sebemenšího problémů... Čili se přikláním k té 980, je to vyšší model a pán to prodává skoro o tisíc korun levněji. To je hrozné toto, já nevím smile.
EDIT: Já se picnu, celý se to tak točilo a motalo, až jsem vzal tu 925R od Servita. Příští týden tu máte foto tohoto seriózního dědečka smile

Re: Denon PMA 1520

Jestli DENON tak PMA 1500, zvuk oproti 9-stovkám úplně jinde, vím o čem mluvím kamarád měl 915R (rychle se ji zbavil) a já mám 1500R, 915 měla až nehezky studený zvuk, ploché ale přesné basy, 1500 je měkčí, lépe zvládá špičky a jde mnohem lépe do hloubky. Objem nejhlubších basů je vynikající, 915 je nezahrála vůbec....

Re: Denon PMA 1520

No jo, ale cena 1500 je úplně jinde, než chci já... Navíc nikdo netvrdí, že je to zesilovač na celý život. Chci s ním začít smile.
Navíc chci ke stereu subwoofer, už vidím ty kecy tady, ale chci smile,

Re: Denon PMA 1520

Budeš spokojen s Denonem. Taky mám ke stereu subwoofer, ale momentálně ho mám jen na ozdobu smile

Web

Re: Denon PMA 1520

Achjo, tak ten zesilovač od Servita taky nebude, nakonec prodej stáhl. Kouknu ještě po tom typanovi co prodává tu 980... Sakra a to jsem se tak těšil smile

Re: Denon PMA 1520

To mas teda pech. Priste tolik nepremyslej a rychleji jednej. wink

Re: Denon PMA 1520

Počkej, nic Ti neuteče. Bude lepší nabídka zesilovačů wink

Web

(upravil Martin 13. 11. 2010 0:57)

Re: Denon PMA 1520

Kritik: s tím taky počítám smile... Ale tak když už je to tu tak hezky založené, tak co se dá sehnat opravdu za slušný starší kus železa? Něco jako ten 925 R nebo 980R, to jsou celkem celkem děla co se týče výkonu  a to se mi moc libí smile. Zvuk snad bude taky hodný značce Denon smile
EDIT: http://hifibazar.cz/ kluci na těchto stránkách je zesilovač NAD 319. Vím, že je to celkem solidní značka, ale tenhle starší kousek absolutně neznám... Pokud to za ty peníze stojí, vzal bych ho. Můžete mi prosím někdo o něm říct více??? Sinclaire???? sad smile

Re: Denon PMA 1520

2x125 W/8ohm. To, už je solidní výkon! Za ty peníze to určitě stojí, Sinclair bude vědět víc ...

Web