Téma: hdmi

ahojte,

chcem sa spytat HDMI vystup u notebookov je pre audio a video alebo iba pre video?
Konkretne ma zaujima tento notebook Acer TimelineX 5820TG. Skusal niekto pripojit ho cez A/V receiver (napr Onkyo TX-SR604) k TV alebo monitoru? Hral zvuk z reproduktorov pripojenych k receiveru, alebo z reprakov v notebooku?

Dakujem.

Re: hdmi

Zdravím,
mám notebook dell a po hdmi jede i zvuk, ovšem známý má nb od hp (teď přesně nevím typ) a zvuk mu přes hdmi nejde. Někdo zkušenější třeba poradí..

Re: hdmi

IMHO myslím že je to otázka VGA. ATI třeba má standardně HDMI Audio,ovšem nVidia ne.Jestli má GMA od intelu i audio nevím,ale možná novější HD ano.

Re: hdmi

HDMIje multimediany Interface obsahujuci aj data pre audio aj video. Je to kvazi univerzálny bus. Ja mám HP625, takisto mi cez HDMI nejde zvuk, pretože pod XPckom som nenasiel ovladač na zvukový interface.

Pokial su nainštalovane ovladače pre audio a video interface tak ti to pojde bezproblemov.

Web

Re: hdmi

nie všetky hdmi majú aj audio, záleží od grafiky. a aj od verzie hdmi

Web

(upravil DJ_Rix 6. 11. 2010 8:35)

Re: hdmi

HP šestsetdvacetpětka má ATI HD4200,tak by audio být mělo.Ovšem v XP to byl s instalací HD audio vždy boj,nesmí se nechat nainstalovat systém ovladač sám,ale instalovat ten správný separátně.
Jinak je to přesně jak napsal redy.

ato-mic: sežeň co je to za typ NB,jinak se nepohnem.