Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Stavebnice zesilovače

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [14]

(upravil kofejn 4. 11. 2010 23:19)

Téma: Stavebnice zesilovače

Máte někdo zvukové srovnání stavebnic JPA100/250 a Aldaxích SPV100/250 ve vzahu k Dudkům (DPA222), případně mezi sebou? Rád bych si nějaký postavil. Nebo jsou-li JPA/SPA zvukově lepší, než DPA280.
Je ještě běžně k dostání jiná stavebnice zesilovače z diskrétních součástek, kde dostanu "pod nos" desku, všechny součástky i návod k oživení?
Škoda, že stavebnice DPA222 jsou už bohužel minulostí, asi bych měl vybráno sad.

Web

Re: Stavebnice zesilovače

Z mojej strany nie je problém poslať zostavenu vzorku JPA100 takisto aj JPA250 ak si to chceš vypočuť a porovnať s DPA. pokiaľ si zabezpečiš napajacie zdroje, nie je problém. V prípade zaujmu ma kontaktuj emajlom

Web

(upravil kofejn 4. 11. 2010 23:19)

Re: Stavebnice zesilovače

Dík za nabídku, bohužel "pořádný" bedny nebudu mít dřív než na jaře. Zdroj mám jen 400VA +-50V k Dudkovi a výrazně slabší zdroj z napájení LM3886 (tuším+-40V). Pokud to bude po zimě ještě aktuální tak se ozvu. Zatím budu provozovat tu 280tku, ale výhledově chci postavit zesilovače i pro napájení domácího kina. A řeším jestli nechat 280 na stereo, či ji rozebrat do subu a dialogového kanálu. A pokud ji rozeberu, tak co na stereo, pokud ne, tak co do centru a subu? Efekty bych pořešil asi nějakým integráčem, JPA/SPV100 by bylo asi škoda smile.

Web

Re: Stavebnice zesilovače

OT;
díval jsem se na tvá letadla, to je tedy něco parádního yikes.... ušlechtilá konstruktérská vášeň!

Re: Stavebnice zesilovače

Dík, snad nezpychnu. Ty, se svými zesilovači nasazuješ laťku taky pěkně vysoko wink.
Do pošty se mi ozval jeden uživate, že mu přebývají dvě sady 222 z Aldaxu, tak se snad domluvíme smile. Akorát jsem teď lehce na pochybách, stačí-li mi výkonově do obýváku 3,6x6m a beden 8ohm o ciltivosti dané DEXONem IRB20/100/01,8 (má dle datasheetu ošklivý propad mezi 50-60Hz asi na 82dB).

Web

Re: Stavebnice zesilovače

Ahoj.Kdyby jste nedomluvily ohledně těch sad 222 tak mu prosím tě řekni ať mě kontaktuje...Děkuji.

Re: Stavebnice zesilovače

Návody na zesilovače řady DPA vyšli v červeném A radiu asi před dvěma lety myslím, jestli budete potřebovat konkrétní čísla mužu se optat

(upravil reeb 9. 3. 2011 23:52)

Re: Stavebnice zesilovače

K DPA vyšlo jen tohle

http://www.mako.webz.cz/DPA.pdf

, před článkem "DPA po 17 letech" (autor Jan Aišman) z AR 4/2010 (a následujících AR) varuju, jsou tam evidentní chyby ve volbě součástek, špatně navržené plošné spoje...

K výběru zesilovače:

http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=13108

Web

Re: Stavebnice zesilovače

to sú tie "DPA po 17 letech" fakt až tak zle navrhnuté ? ...  nedala by sa skúsit aspoň jedna z verzii 440 alebo 380 ?

Re: Stavebnice zesilovače

Je to špatné technicky i morálně.

Web

Re: Stavebnice zesilovače

neostáva mi nič iné len veriť múdrejším ...ak je to cele "zle" tak sa teda definitívne lúčim s myšlienkou že si postavím "veľké" (330, 380, 440) DPA sad

Re: Stavebnice zesilovače

Sleduj bazar tady na fóru, desky i celé moduly se tam objevují.

Nebo si postav LVA od Vasiho, je to obvodově podobné a taky kvalitní.

Web

(upravil sinclair 13. 3. 2011 7:15)

Re: Stavebnice zesilovače

Kompletní návody, byť přepálené z Pavlových CDR jsou Vám na hovno, pokud nemáte originál desky. Pajcům, které kdosi drze nabízel ns Slovanetu bych se vyhnul velkým obloukem.
Kdo má zájem o dvě orig desky DPA222+hranolky, tak za 2.500 je celý komplet k mání. Dvě sady mi tu zbyly a já to stavět nebudu, nemám na to bohužel čas.
To, co vycházelo v PE jsou zprzněniny, nemající s původními DPA žádnou podobnost. Stačily mi ty darlingtony v DPA220...

Web

Re: Stavebnice zesilovače

Leoši měl bych o ty desky s hranolkama zájem.Napsal jsem Ti mail.

Příspěvky [14]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Stavebnice zesilovače

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£