Téma: AZK220 - cudna zavada

Mam AZK220 a uz davnejsie(az teraz som si na to spomenul, ze by bolo dobre nieco s tym urobit smile) som ho pripajal na generator a pri 1kHz ked bol pred clipom a siel do 4 Ohm tak v zosilovaci cosi strelilo ako ked buchne petarda a zadimilo sa, ale zosilovac ide nadalej, nic mu nie je, aj pri budeni generatorom do odp. zataze, aj na repro , proste hraje pekne bez akychkolvek problemov. Netusim co mohlo ale buchnut, stalo sa to len v jednom z kanalov. Snazil som sa problem indentifikovat ale na DPS nevyzeralo byt vobec nic znicene proste ani ohorene ani rozpatlane proste nic - myslim vizualnou kontrolou. Mohol strelit kondenzator v bucherote alebo co sa tomu mohlo prihodit ?

typujem to na nejaky kondenzator ale neviem ktory, kedze nic tam vybuchnute nie je ani osrate tam nic nieje ani nic podobne proste krasne ciste, vsetko ako nove.

Nestretli ste sa s niecim podobnym, co tam mohlo strelit ?

Re: AZK220 - cudna zavada

Netřelil zdrojový elyt nebo odrušovák na trafu ?

Web

Re: AZK220 - cudna zavada

Nie nie zdrojovy elyt urcite nie, myslim ze to by urobilo vacsi bordel, aj ked maju sice tie cuciky dole ale dym hned po vybuchu siel od nekial medzi trafom a DPS jedneho z mostika v jednom z kanalov akurat som skusal rukou teplotu chladicov tak som si vsimol trochu odkial siel dym.

Ale ten odrusovak na trafe to je realne, tam ma nenapadlo ani pozriet big_smile, kuknem na to dnes vecer ked pridem domov...zatial dik

Re: AZK220 - cudna zavada

no konecne som si nasiel cas tak som to otvoril a vsetky odrusovacie kondy co tam su, su v poriadku. nevyzera byt nic strelene, co by to este mohlo byt ? mozem to nafotit ak to pomoze, ked tak neskor sem supnem foto