Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač OF-praskání v driveru

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [7]

(upravil Dorien 10. 10. 2010 13:01)

Téma: Zesilovač OF-praskání v driveru

Dobrý den.
Mám takový problém se zesilovačem Crest CPX 1500.
Při vypnutém zesilovači mi praská v 1 driveru (konkrétně v sestavě EM151 s Deltou 15LF a Selenium D220ti).
Když vytáhnu zesík ze zásuvky,tak praskání ustane.
Vzal jsem multimetr a měřil střídavé napětí na výstupech.
Na výstupu Kanálu B jsem naměřil napětí kolem 100 mV při vypnutém zesíku.Kanál A 15mV.Bez připojených reproduktorů.Nebude asi dobré pro ten driver,aby do něj furt něco šlo.
Vypadá to jako kdyby napětí na výstupu nabijelo kondenzátor ve výhybce a po 3 minutách pustilo do driveru.
V driveru šumí neustále.Už to pozoruji asi týden.
Prosím pomoc.

Re: Zesilovač OF-praskání v driveru

Zcela bezpečně je příčinou odrušovací kondenzátor na síťovém spínači, nebo některý jiný prvek v síťovém obvodu. U řady CPX je vypínán pouze jeden pól /fáze/ napájení, takže najít chybu nebude tak těžké. Pozor jen, ať není zesilovač v záruce, jsou tam "neviditelné" plomby, které záruční servisní technici znají a přišel bys svým zásahem o záruku. Pokud ale v záruce není, dej to opravit někomu, kdo má s Cresty zkušenosti, jinak to dopadne špatně.

Web

Re: Zesilovač OF-praskání v driveru

Díky moooc Sinclaire.Zesilovač je 3 roky starý,tudíž bez záruky.Neznám nikoho,kdo by opravoval Cresty.
Pokusil bych se to spravit sám.Mám doma RLC můstek a měřáky,osciloskopy a atd...
vyhláška 50§6 taky je,tak uvidíme.
Proměřím kondíky a případně vyměním.

Re: Zesilovač OF-praskání v driveru

Jen opatrně, je to poměrně složitý krám, tak ať nenapácháš víc škody, jak užitku.
Cresty CPX používám /resp. jsem používal/ a u jednoho CPX1500 se vyskytovala přibližně podobná závada. Dlužno ale podotknout, že to byly přístroje roku výroby 2002, takže ty současné už mohou vypadat vevnitř jinak. Jestli se Ti s tím nechce babrat, tak mi to pošli, nebo jestli nejsi zdaleka, tak přivez.
Kontakty najdeš na http://www.electronicservis.cz .

Web

(upravil Dorien 22. 10. 2010 11:10)

Re: Zesilovač OF-praskání v driveru

Díky za nabídku.Pro mě to krám není.Ale jsem z daleka a zesilovač používám každý výkend.
Dnes jsem to otevřel a zjistil,že před primárem trafa není žádný kondík,jen 2 termistory k omezení proudového nárazu.Kondenzárory jsou až na sekundáru trafa a to před můstkama napajení zesilovačů a operačních zesilovačů.
Stačilo by napájet paralerně na primár trafa nějaký ten svitkový kondenzátor?
Když už,tak jak velký?
Předem velice děkuji za radu.


/EDIT/:Závada odstraněna!
Bylo mi divný,že fáze procházela přes nulu.
Na zásuvce klasicky vlevo.
Fáze šla nulou přes termistory a přes primární vinutí toroidu.
Když jsem zkoušel další napájecí kabely,tak až 6 kabel šel do zesilovače jak má.(fáze přes zapínač)
Kabel Longwell-made in USA.
Zbytek kabelů sama čína.

Re: Zesilovač OF-praskání v driveru

Ježišmarja co a jak to píšeš?
Já vím, že Cresty nejsou žádné krámy, ostatně je doporučuje jeden z nejlepších výrobců LA systémů, francouzská firma NEXO jako ke starší řadě Alpha, tak k řadě Geo a Geo-T, samozřejmě ne jako jediné /ještě je tam myslím  Camco a RAM/, ale o něčem to svědčí.
Měl jsem v opravě zesilovač CrA typu CA18 a věřím tomu, co slyším a co se o nich povídá. Křišťálově čisté výšky a basy, které by Vám při trošce neopatrnosti polámaly žebra.
Tomu ovšem odpovídá i cena a složitost tohoto daného zesilovače. Cresty CPX jsou taková "light" verze.

Web

Re: Zesilovač OF-praskání v driveru

Vidím,že o tom něco víš.škoda že tedka Crest podražil sad
Měli super zesy za málo peněz.
Tak to předtím bylo jen nedorozumění smile
Pěkný den přeji.

Příspěvky [7]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač OF-praskání v driveru

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£