Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zkreslující SONY TA-AV581 (COLOSSEUM II)

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [5]

(upravil nex555-penguin 4. 10. 2010 22:38)

Téma: Zkreslující SONY TA-AV581 (COLOSSEUM II)

Zdravím už mě jaksi nebavilo poslouchat starý TESLA kompakt-komplet s MDA2010 a člen rodiny mi věnoval kvuli zkreslování výše zmíněný kousek (zakoupil si novější typ). A zkreslení je slyšitelné na studeném zesilovači už při vstupním vybuzení kolem 0.8V (linkový vstup pro CD , zkoušel jsem i ostatní...) defacto v celém pásmu kde lze zkreslení slyšet (nevíce na nižších a středních kmitočtech) a při přepnutí na DOLBY surround mode SIMULATED je zkreslení ještě více intenzivní. Režim DOLBY surround mode HALL nefunguje vůbec - ticho (při velkém zesílení jsou slyšet silně zkreslené a zatlumené špičky ze signálu. Více zkresluje levý kanál ale jen o trochu. Na velikost zkreslení nemá vliv nastavení master volume na receiveru a pokud připojím sluchátka tak je zkreslení též slyšet......zdrojový signál byl zapujčený RC generátor a zvuková karta v pc (ta nejdříve, tak jsem si pro jistotu zkontroloval jestli ta není původcem toho velkého zkreslení - není).....Receiver byl původním majitelem zaslán do servisu do pardubic kde mu naúčtovali 970 Kč za servisní činnost(nalezení závady) a 6,50Kč za součástku. Ovšem i poté co receiver přišel zkresloval a ještě navíc nefungovaly rear (zadní) repro (což mě až tak netrápí - mám pouze front a SW), bohužel na servis zanevřel a celou situaci nechal plavat - tudíž reklamaci na servisní činnost podat už nelze.

Otázka zní jestli měl někdo s podobným přístrojem podobné potíže.Schéma na požádání zašlu.Já mám podezření buď na surround procesor, selektor vstupu, řachlý OZ nebo na vyschlý kondík. Ale předtím než se do přístroje začnu hrabat s osciloskopem a pájkou jsem se chtěl zeptat jestli někdo nemá s tímto zkušenost.  Otázka míří hlavně na zdejší audiomágy.

Děkuji mnohokráte wink

Re: Zkreslující SONY TA-AV581 (COLOSSEUM II)

Ty já ti nevím. Nevím jak dalece si vybaven znalostmi obvodařini, nechci se tě nějak dotknout, ale já bych být tebou tak do toho nevrtám.
Obrátil bych se na zdejší guru (Sendyho nebo Sinclaira), to jsou servisáci, a domluvil bych si s nimi opravu toho zesilovače.

Re: Zkreslující SONY TA-AV581 (COLOSSEUM II)

no.... jak jsem na tom....elektronice se věnuji od mládí (jako koníček, nyní i studijně) a na oměření zesu osciloskopem bych si nejspíš troufl.....ale to bude chtít si na to udělat čas.....ale spíš ta otázka byla mířená tak, jestli by byl někdo sdílný v tom co často odchází v těchto receiverech co by mohlo způsobit toto zkreslení (konec to dle chování receiveru není)........

Re: Zkreslující SONY TA-AV581 (COLOSSEUM II)

A proč to nedáš do autorizovaného servisu SONY? Náhradní díly pro Sony stejně volně koupit nejdou a jak tak čtu Tvůj příspěvek, mám neodbytný pocit, že bys to dokurvil ještě víc, než to je....

Web

Re: Zkreslující SONY TA-AV581 (COLOSSEUM II)

no dejme tomu že to bylo v autorizovaném servisu(jak jsem již výše psal)....no zkusím to zaslat (zavézt) do autorizovaného servisu v děčíně...

Příspěvky [5]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zkreslující SONY TA-AV581 (COLOSSEUM II)

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£