Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač 2x 80W Tip 142 Tip 147 Výpadky zvuku

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [15]

Téma: Zesilovač 2x 80W Tip 142 Tip 147 Výpadky zvuku

Dobrý den chtěl bych se prosím zeptat: Mám takovou poslavenou stavebnici zesilovače  výkon cca 2x 80W  a poslední dobou se mi začlo stávat že když dám trošku víc nahlas vypadne zvuk a pak zase hraje... je možné že by začlo odcházet trafo ??? Zakoupil jsem to jako pokažené potom jsem vyměnil tranzistory a bylo to vpohodě až teď to začlo dělat tohle co jsem to měl na jedné akci celkem nahlas. Jinak tranzistory jsou tam Tip 147 a Tip 142. Jinak když už tam mám to vybuzení tak když už to vypadne tak vybuzení mi to pořád ukazuje.

Jinak tou červenou je to tam zamalovaný schválně aby jste neviděli mou úžasnou DPS na indikátor vybuzení. smile

Foto zde: http://ulozto.cz/5925151/bez-predniho-panelu.jpg

Trafo je tam 2x 23,7 V 2,17A ( Podle mě celkem slabý )

(upravil e-man 21. 9. 2010 22:24)

Re: Zesilovač 2x 80W Tip 142 Tip 147 Výpadky zvuku

Řekni natvrdo , že jde o slavnou m...u s 7250 . Odkaz ti nefunguje - za chvíli nebude ani ten sebedestrukční zázrak.
Napsaného je tu o tom celá dramatická story , tak si to přečti a hlavně to už NIKDY nezapínej , pokud k tomu máš
připojené 1- slušné reprosoustavy 2-bez ochran ( 1 - 3% ' 2 - 97 % můj soukr. odhad).
Jo a dělat s tím akce by si netroufl ani Sandokan - malajský tigr. cool

(upravil NNNTomas 21. 9. 2010 22:42)

Re: Zesilovač 2x 80W Tip 142 Tip 147 Výpadky zvuku

...asi už zasahaju proudová pojistka. Takže to tak nahlas nedávej, nebo to bude poslední co uděláš.

Re: Zesilovač 2x 80W Tip 142 Tip 147 Výpadky zvuku

e-man - Tak asi funguje kdyžs viděl smile No tak děkuju teda za radu no... no  adá se s tím něco dělat ???

Re: Zesilovač 2x 80W Tip 142 Tip 147 Výpadky zvuku

paul : Nic nemá jen nectnosti nebo klady...vybav si to ochranou repro a používej si to doma na na pár watech, kde to svoji práci odvede ; popisované technické nectnosti to má, ale zvukově není zdaleka nejhorší. Já mám 7250+BDW+protect v garáži, kde hraje do citlivého subu v jednotkách W, a při víkendovém poslechu při bastlení slouží bezproblému několik let (a low-cost stavebnice vždy přehrál). Když se spokojíš se zásadním výkonovým omezením a účelem použití, tak bych s tím házením do kontejneru zas tak nespěchal.

(upravil e-man 22. 9. 2010 22:48)

Re: Zesilovač 2x 80W Tip 142 Tip 147 Výpadky zvuku

Tak si představ , že jsem to vydedukoval z TIP - a odkaz zafungoval až dnes. Jinak viz 1 Kal / 2 konťák.
Když jsem to před chvílí viděl , málem jsem hodil šavli - proč si neseženeš pořádnou silikonovou vazelínu
a prasecky to opatláváš tím bílým humusem ? Dokonalost začíná maličkostmi , inspiruj se třeba
pozlacenými šínami PD a třeba postoupíš z přeboru Horní/Dolní Lhota výš víš ?

(upravil Paull25 23. 9. 2010 10:20)

Re: Zesilovač 2x 80W Tip 142 Tip 147 Výpadky zvuku

sinclair - Díky moc za radu. Já vím je to pravda jenže já zesilovač dostal  " zadarmo "  nefunkční a náhradní tranzistory taky zadax... takže jsem to přehodil změřil pak jsem to dal do hezké krabičky polepil řidal indikaci vybuzení a věci co jsem měl doma.. takže celý zesilovač mě vyšel na cca:

250 kč - zesák i s trafem ( za tu cenu bych asi ani nekoupil toroida 2x 22 V 2,17A
50 kč za dystanční sloupky
10 kč větrák

- to jsou veškerý peníze co jsem investoval


za tu cenu to zas není tak špatný big_smile prostě to byl takovej kup na haluz....

Kal - No jako soráč j to normální teplovodivka od articu která stála cca 80 kč ( měl jsem zbytek doma )  Jinak DPS už byla osazená když jsem to koupil jen jsem si vyměnil tranzistory


Jinak jsem zistil že to zesilovač dělá asi při 75 % hlasitosti... takže je to celkem vpohodě akorát musím sehnat ty ochrany na ty bedny.... Nemáte někdo něco ?

Re: Zesilovač 2x 80W Tip 142 Tip 147 Výpadky zvuku

http://www.aldax.cz/index.php?tab=1&show=spp12

Web

Re: Zesilovač 2x 80W Tip 142 Tip 147 Výpadky zvuku

To, že to dělá /umlčuje/ je "normální", snaží se ti to říct, že už je to na pokraji svých možností -  že máš ubrat volume. smile

Taky jsem to měl, bez problémů asi 2-3 roky, pak to ale 2x do měsíce shořelo...

Re: Zesilovač 2x 80W Tip 142 Tip 147 Výpadky zvuku

NNNTomas - jj děkuju jakože myslel jsem si to ale rači se vždycky ujistím u někoho kdo tomu rozumí víc jak já... No tohle funguje už 4 roky a vyhořelo to jednou jen kůli chlazení..


jinak nemáte někdo naprodej nějaké ochrany popř. co to stojí ?

Re: Zesilovač 2x 80W Tip 142 Tip 147 Výpadky zvuku

http://www.ezk.cz/stavebnice_moduly/xsj3253.htm , tohle jsem k tomu měl, a ochránilo je to vždy. smile Když si to sestavíš sám tak tě to vyjde na 269kč, sestavený o dvě kila víc.

Re: Zesilovač 2x 80W Tip 142 Tip 147 Výpadky zvuku

a Myslíte že to budou mít i někde v brně ??, neche se mi čekat a vyhazovat za poštovné smile

Popř. kdyby měl někdo něco na prodej odsud... jinak v gesu sjem našel tohle: http://ges.cz/stavebnice-g046-ges07800020.html

nemusí to být špatný...

Re: Zesilovač 2x 80W Tip 142 Tip 147 Výpadky zvuku

…to by mne zajímalo, kdyže se ty špatné či pajcované TDA7250 začaly objevovat v různých distribucích…?
Onen „prokletý“ zesilovač jsem stavil někdy v 1993 a jede dodnes, zesilovač mám v současnosti v provozu na pracovišti.
EZK ještě neexistovalo (asi), tam jsem stavebnici nekupoval.
Ovšem, mám i dva ks novějších TDA7250, které jsem prověřil výměnou v patici za původní kus; ano, oba jsou funkční, ale o poznání více topí, než-li ten původní…

(upravil VoluMass 26. 12. 2010 20:20)

Re: Zesilovač 2x 80W Tip 142 Tip 147 Výpadky zvuku

ochrana proti skratu funguje blbo...ak je na výstupe repro s výhybkou (dosť pravdepodobné) s kondenzátorom paralelne na "basáku",pri vyššom prebudení zareaguje ako na skrat,tj na pár sekúnd odpojí koncový stupeň,tých pár sekúnd má akože obsluha na odstránenie skratu,ak po tých pár sekundách skrat pretrváva,koncový stupeň sa po znova spustení opätovne odpojí...hlavne pri 4ohm repro..

Re: Zesilovač 2x 80W Tip 142 Tip 147 Výpadky zvuku

Tieto  zosilňovače som kedysi dávno staval. Postavil som asi 10 kusov. To Boli ešte originály TDA7250. Bolo to asi pred 15 rokmi. Už vtedy k tomu dávali TIP142 a TIP147.
Zničilo mi 6 párov tranzistorov. Potom som tam skúsil dať MJ11015 a MJ11016 a to už potom fungovalo a Uhralo to aj Moju Svadbu. No nikdy som nepoužil napájacie napätie väčšie ako +/- 35v. Toľko moje skúsenosti so slávnym TDA7250 ŠMEJDOM. V modrom A Radiu č2/1997 str12 je tento zosilňovač riešený s budičmi koncových tranzistorov ale toto vyskúšané nemám. Skúsil som však použiť TIP142 a 147 v DPA220 s napájaním +/- 30 v a pri výkone asi 5W  obidve TIP-ká strelili. A ešte dodám,  keď som si pred dvoma rokmi vypočul DPA440 tak som super kvalitné TDA7250 odpálil s kladivom a hodil do šrotu. To bola jeho posledná HIGH- END cesta ako ho uvádzali v dobe pred 15 rokmi.

Příspěvky [15]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač 2x 80W Tip 142 Tip 147 Výpadky zvuku

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£