Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 3)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Leach cca 400W@4 Ohm

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 53]

Re: Leach cca 400W@4 Ohm

Tú ochranu som počital bez nich. Pokial by si ich tam chcel silou mocou mať tak to prerátam aj s nimi. Ono sa tam spolu s odporom v báze tvoria napatový delič, ktorý trošku inak posuva sklon prúdovej poistky.

Web

Re: Leach cca 400W@4 Ohm

Aha, no nie nemusis, ved ked si to uz vyratal bez nich tak ich tam nedam, moze byt tak ako si pisal vyssie, uz mam aj osadene tie suciastky co si hovoril...k tym diodam som dal 18k odpory (ktore po premerani maju aj tak 17,6k) takze je to presne ako ma byt podla tvojich vypoctov, no a bazove tranzistory su 560R a emitorove mam 0,33R...

Inak este jedna otazka, kedze uplne vsetky plusove MJ15003 budu neizolovane na jednom Lku a vsetky MJ15004 budu na druhom Lku tak celkovo ich napajanie mam istit akymi silnymi poistkami ? Dal som si tam zatial to take vacsie poistkove puzdro a zatial som kupil 15A rychle poistky ale asi treba viac, ze ?

A dalsia otazka ako usporiadat vnutro skrinky kam to pojde... bude to do 19" racku a vyska cca 4U mam nejake navrhy narychlo nacmarane tak ked nieco z toho vyhovuje tak napiste ktora varianta a ak ani jedna z nich tak co zmenit...

http://s19.postimg.cc/6dy58c3xr/1176_zosilovacvnutro.jpg

Re: Leach cca 400W@4 Ohm

... při nerozhodnosti nám naše češtinářka vždycky říkala: "první myšlenka, správná myšlenka" ... občas ale po krátké odmlce dodala: "na 95%" ...  big_smile

Re: Leach cca 400W@4 Ohm

imho nejlepší bych řekl že je verze číslo 4

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: Leach cca 400W@4 Ohm

Mě se naopak líbi 1., je pěkně symetricky.

Re: Leach cca 400W@4 Ohm

8 či 10A poistky stačia.  určite nepouži variantu 3. smile

Web

Re: Leach cca 400W@4 Ohm

Jednička je perfekt..

Mir.ku pěkně smile

Re: Leach cca 400W@4 Ohm

... zesilovač bude určen na PA suby, nejde o hifi ... a ostatní verze by jsi musel nosit za ucho na boku ...

Re: Leach cca 400W@4 Ohm

Nj aj mne sa 1-tka pozdava najviac, takze sa pustim do vyroby krabice, bude to asi konstrukcia zvarena zo zeleznych profilov stvorcoveho prierezu kt. budu tvorit kostru no a to bude oplechovane, bude to vazit asi tak 30Kg tak musi to byt dostatocne pevne smile Potom postnem foto ked bude nejaka cast hotova... DPS uz mam skoro celu osadenu az na zopar tranzistorov, uz len dotiahnut tu konstrukcnu cast smile


Este sa opytam len ci nahodou niekto nevie: Tie trafa co sa pouzivaju v AZK220 maju dve pomocne vinutia kt. maju 20V je to povodne na napajanie ochran...otazka je aky vykon je mozne odoberat z jedneho tohto vinutia ? Nevie to niekto nahodou ? Ide mi o to ci to dokaze rozbehat 4 ventilatory(jeden ma cca 5-6W) bez toho aby to bolo zbytocne pretazovane.

Re: Leach cca 400W@4 Ohm

Jedno to pomocné 20V vinutí je typově určeno na odběr 0,3A, což je při 20V nějakých 6W...

Web

Re: Leach cca 400W@4 Ohm

Potrebujem nakupit koncove tranzistory, kedze mam len MJ15004 a 03 nemam dostatok, tak som pozeral na e-shopoch a chcem sa opytat kde zozeniem original ON semiconductor - motorola ? pozeral som na www.gme.sk a tam mali napisane ze su to originaly a stali aj okolo 4e/ks a pozeral som aj v www.sos.sk a tam maju tie iste za cca 2,2e/ks a telefonoval som im tam a vraj su to tiez ON semiconductor tranzistory, ma niekto s tymto nejaku skusenost v tychto shopoch?

(upravil NNNTomas 22. 9. 2010 15:23)

Re: Leach cca 400W@4 Ohm

Koukal jsem, že teď GME bere trandy od více výrobců a je na každém co si koupí... ale je ONSemi od nich opravdu ON Semi - cenou ale odpovídá oproti jejich "no name" ekvivalentu?

Já trandy zatím beru ze Semicu... smile

Re: Leach cca 400W@4 Ohm

Ja ked som kupoval tie s SOS, tak som luckal čipy. 1-2 roky dozadu mali skutočne originály za cca 80sk či kolko vtedy stáli. Niekde nájdem aj fotky lúskaných tranzistorov.

Web

(upravil Wili 2. 10. 2010 11:45)

Re: Leach cca 400W@4 Ohm

Prave sa snazim nejako to cele napchat do skrinky a ked to chcem usporiadat podla varianty 1. (= najlepsie rozlozena vaha a este kopec inych vyhod...) tak L profil na ktorom su koncove tranzistory je cca 1-2 cm od vinutia na transformatore. bude to nejako prekazat ? Ono to vinutie na trafe je tienene medenym plechom ale co ja viem ci sa tam nieco nenaindukuje ?

Re: Leach cca 400W@4 Ohm

No uz mam hotovy zosilovac a pri napajani 2x74V naprazno s 5-parmi to dava 2x450W@4Ohm a 1x900W@8Ohm(120V spickova hodnota) ale len v pasme od nuly po cca 1kHz, potom mi vykon klesa spolu pri zvysovani frekvencie. Nie ze by to vadilo,pretoze subwoofer bude pouzivany len na subbasy, ale vadi mi to z dovodu lebo tak sa zosilovac chovat nema. Zosilovac je nejako frekvencne zavisly a neviem cim to moze byt. Pri pusteni cez repro to ma efekt ako by som to pustal cez nejaky LP filter. Leach som robil podla KE02/2004 a vsetko som prekontroloval a nenasiel som zavadu a na vstupe ziadny podobny filter nie je. Cim to moze byt sposobene ? bude to pravdepodobne len nejaka prkotina lebo zosilovac nekmita a je stabilny a ide krasne.

(upravil Hordek 28. 6. 2014 11:46)

Re: Leach cca 400W@4 Ohm

.

Re: Leach cca 400W@4 Ohm

Asi jsi se spletl v hodnotě nějakýho kompenzačního koďanu...tipoval bych o dva řády...

Re: Leach cca 400W@4 Ohm

alebo si vymenil vstupný rezistor 1k2 za 12k. Ten potom spolu s 390p kondikom tvorí VF filter ale podstatne nizsie ako 220kHz.-)

Web

Re: Leach cca 400W@4 Ohm

Jj mali ste pravdu - zavada odstranena, bola chyba v tom vstupnom filtri, v radioamateri mi predali zly keramicky kondenzator a ja blbec som si to nevsimol a namiesto 390p tam bolo 390n... Teraz to uz hraje krasne a je to riadny kotol big_smile odber zo siete pri max vykone je 6A big_smile

Re: Leach cca 400W@4 Ohm

... cukrík vyhráva kazzatel ...  big_smile

Příspěvky [21 až 40 z 53]

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Leach cca 400W@4 Ohm

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£