Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Dílna » tlmiaci material do reproboxov

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 33 z 33]

Re: tlmiaci material do reproboxov

Dneska jsem si dotáhl domů  zadarmo ARS 9218 smile Malé 3p Rok výroby 1990 je tam taková tvrdší bublinková folie. Zkusím ji vyměnit za isover a uvidíme.

Re: tlmiaci material do reproboxov

Schválně! Mě by děsně zajímalo, zda se ti bude zvuk zdát lepší...Já ve svých 2p. Teslách taky vyměnil tu folii, ale za vatelín a basy se najednou zdály takové měkčí, což mi vyhovovalo víc...;)

(upravil Karlos 13. 8. 2007 21:25)

Re: tlmiaci material do reproboxov

No zkusím, ale četl jsem článek na aldaxu že se prý nemá měnit to tlumení za jiné, protože bedny jsou na tom stavěně (měřené) ale já jsem spokojen,ale protože máme v garáži s Glatzem celou roli toho isoveru tak to zkusím a pak přehodím bublinky zpět. Mi se ty bedny zdají zvukově slušné protože mají takové rázné silné basy. Možná to dělá STKčko nevím smile Třeba 226ka nebo podobné 2p byli na AZS co jsem poslouchal dost nevýrazné nebyli vůbec tvrdé.

Re: tlmiaci material do reproboxov

Mám hafo ovčí vlny i vatelínu, kdyby někdo chtěl. Zbylo mi to ze starého projektu. K těm Isoverům a Rockwoolům - není to škodlivé? Mám za to, že jsem to jen tak zaslechl, že uvolňování těch částeček = prášení a následné vdechování je svinstvo ?

Web

Re: tlmiaci material do reproboxov

Stačí to zabalit do látky nebo zatavit do nějaké fólie, pak je po problému.

Re: tlmiaci material do reproboxov

Nebo mít uzavřenou ozvučnici. smile

Re: tlmiaci material do reproboxov

Ja mam dobre skusenosti s vrstvenim
1spodna 3-5mm (po zaschnuti) gumoasfalt+perlit (akusticky umrtvy aj korpus ozvucnice)
2vrstva cca 5mm technicky koberec
3vrstva molitan cca 25mm (povrch posekani ziletkou na nepravid.povrch)
4vrstva ovcia vlna dovyplnany objem podla posluch.testou

Re: tlmiaci material do reproboxov

jaký je váš názor na molitan ?

Re: tlmiaci material do reproboxov

panove,tak sem si udelal pokus,ze svejch bednicek (226,104) sem vyndal provizorni tlumeni-2svetry a dal tam nedavno zakoupeny vatelin...jednu jsem napechoval,co se dalo a do druhe jsem dal tak nejak primerene a rozdil je CITELNE znat!pretlumena bedna mela rozhodne horsi zvuk,nez ta druha..tak jsem to srovnal v obou tak nastejno a jsem s tim velice spokojenej..casem mozna zkusim i to vrstveni,ale zatim si tu zmenu nemohu vynachvalit.takze pro ty,co se rozhodujou jak s tlumenim-urcite to zbytecne neprehanet a hlavne to zkouset,na zvuku je to potom znat!

(upravil mechanik 11. 9. 2007 14:36)

Re: tlmiaci material do reproboxov

no ja asi aj tak zostanem pri tom čo písal KISELIM,on to má určite odskúšané...

Re: tlmiaci material do reproboxov

omg

Re: tlmiaci material do reproboxov

Taky by mě zajímal váš názor na molitan, zvláště pak z jedné strany vlnkovaný molitan:
http://stuff.mirrda.net/repro1.jpg

Re: tlmiaci material do reproboxov

Ty malé vlnky nemají akustický význam, lepší je plný materiál, pokud ten vlnkovaný nemáš zdarma jako odpad. Význam asi mají takové ty metrové jehlany, co jsou občas vidět na fotkách z bezdozvukových komor.

Příspěvky [21 až 33 z 33]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Dílna » tlmiaci material do reproboxov

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£