Téma: Problémy s novým nezahraným L18RNX/P

Dnes jsem dokončil reprosoustavu. Při určité hlasitosti se mi zdá, že membrána u basáku drnčí.  Je to podobné jako když na membránu dám jemně prst... Je to v pohodě nebo je špatný? Když jsem ten samý zvuk pustil do ARN188 nic podobného nebylo slyšet...

Web

Re: Problémy s novým nezahraným L18RNX/P

bych to projel generátorem

(upravil acoustic 19. 7. 2007 21:46)

Re: Problémy s novým nezahraným L18RNX/P

Projížděl jsem to testovacími zvuky... Ale je to až při vyšší hlasitosti... Nenapadlo by mě to zkoušet, pokud bych to nezaslechl občas i při muzice... Když jsem zkoušel druhý reprák mimo bednu tak mi přišlo, že také drnčí...

Edit: vyzkoušel jsem generátor a nedrnčelo to. Jen strašně slabounké drnčení, skoro nepostřehnutelné... Ale u těch zkušebních zvuků to bylo dost slyšet...

Web

Re: Problémy s novým nezahraným L18RNX/P

Nechápu jak může membrána! drnčet, jó kdyby cívka, to je jiná. Taky nechápu "Je to podobné jako když na membránu dám jemně prst..." ...a co s tím prstem pak děláš?

Re: Problémy s novým nezahraným L18RNX/P

Možná nedrnčí membrána, ale cívka. Nepoznám to... Přiložil jsem prst a částečně tím "brzdil" membránu a jak narážala do prstu, tak to znělo podobně... Ale při generátoru to bylo ok

Web

Re: Problémy s novým nezahraným L18RNX/P

Sinusem toho moc neodhalíš. Každopádně cívkou to být může, podobný problém jsem měl s ARN-150, u jednoho kusu nebyla přesně vystředěná cívka a ta při větším rozkmitu narážela o stěnu magnetu - resp. vrchního nástavce. I v bedně při běžné hudbě to šlo slyšet.
Pochybuju ale, že by se toto stalo u Seasu, a to ještě dokonce u obou kusů, náhoda je ale blbec.

Re: Problémy s novým nezahraným L18RNX/P

Nestalo se to u velké výchylky, právě že ne... Ale při frekvenci, u níž moc membrána nekmitá... Mám zatím jen jednu bednu a tak jsem druhý nemohl vyzkoušet v ozvučnici... Zkoušel jsem ho jen tak na zemi s napojeným kabelem...

Web

Re: Problémy s novým nezahraným L18RNX/P

"Když jsem zkoušel druhý reprák mimo bednu"...kámo,pokud to zkoušíš volně mimo bednu tak se nedivím,páč tomu dáváš jistě pokuř a von ten reprák není moc slyšet co?buď v klidu,podle mě překračuješ max.výchylku a až to strčíš do kysny tak se nic dít nebude.Pochybuju že bys měl smůlu hned na 2 zmetky zároveň.

Re: Problémy s novým nezahraným L18RNX/P

Jeden reprák mám v bedně a druhý jen tak zkoušel...

Web

Re: Problémy s novým nezahraným L18RNX/P

dokken: Tak tím to chlape nebude, tyhle repra pumpujou neslyšně i při Xmax.

acoustic: I malá výchylka by stačila na pazvuky proudícího vzduchu kolem cívky, ale jak už jsem psal, tohle se u těchto Seasů neděje. Děje se to i když repro zvedeš ze země (uvolníš chladící otvor)?

(upravil dokken 19. 7. 2007 22:13)

Re: Problémy s novým nezahraným L18RNX/P

v tom případě pech....ještě mě tak napadá jak je to vůbec v takovým případě s reklamací? pájený přívody atak..

(upravil acoustic 19. 7. 2007 22:18)

Re: Problémy s novým nezahraným L18RNX/P

Budu to ještě zítra zkoušet. Nemůže to být tím, že je nezahraný?? Možná se tomu taky stalo něco cestou z USA z hromadné objednávky...

Web

Re: Problémy s novým nezahraným L18RNX/P

Rozehráním tomu zcela jistě nepomůžeš.

(upravil acoustic 19. 7. 2007 22:47)

Re: Problémy s novým nezahraným L18RNX/P

Teď jsem to rozebral a pustil testovací zvuk znovu. Drnčení pochází asi když přívody k cívce naráží na středící membránu. Nevím, jestli je to možné, ale opticky to tak vypadá...

Web

Re: Problémy s novým nezahraným L18RNX/P

tak je zkus nějak přihnout-odehnout opatrně

(upravil dawsoo 19. 7. 2007 23:20)

Re: Problémy s novým nezahraným L18RNX/P

Acoustic:
Neboj se... já vím co to dělá... dělá to moc dlouhej drátek od cívky k terminálu měniče ,při vyšší výchylce ťuká o membránu...zní to hrozně jak kdyby narážela cívka o magnet natvrdo.... léčil jsem již takhle více měničů... stačí ho buď jinak vytvarovat nebo zkrátit smile a bude po problému

Není co dodávat...

Re: Problémy s novým nezahraným L18RNX/P

My jsme s opampem vyléčili takhle nemocnou ARN-116 kouskem vaty smile

Re: Problémy s novým nezahraným L18RNX/P

to je ale pěkná blbost

Re: Problémy s novým nezahraným L18RNX/P

raz som mal tiez podobny problem a nakoniec osm zistil presne to co pise dawsoo smile chyba odstranena tongue

Re: Problémy s novým nezahraným L18RNX/P

Přívody vytvarovat, pochybuji ale, že to budou způsobovat ony, zvlášť při nízké výchylce. Pak je tu ještě možnost že to dělá nedolepená část buďto středícího nebo okrajového závěsu.