Re: Srovnání SPV 100 a JPA 100

Pán Bunta, zmeral som alanýzu len pre loopback teda prepojenie vystupu s výstupom zvukovej karty. Neviem ako mi tá arta meria úroveň dBV ale stale je menej ako 0dB. Ak by som to dotiahol na 0,0dB tak by tie vyšie harmonické boli ešte vyššie.   

obrazok je tuna:
http://s4.postimg.cc/vywrpdvsp/1554_loopback.jpg

Web

(upravil BV 30. 8. 2010 20:17)

Re: Srovnání SPV 100 a JPA 100

To meranie je nutné skalibrovať (postup je v manuále k ARTE, pdf na stránke autora, podrobne prečítať a všetko vyskúšať...), 0dBV znamená 1 V RMS, karta určite dáva viac. Koľko je na výstupe pri 0dBFS? Toto je nutné zmerať nejakým AC voltmerom alebo osciloskopom p-p, RMS vypočítať..Každá karta má určité optimum úrovne pre vstup aj výstup, pre najpresnejšie meranie je nutné sa pohybovať tam, úrovne upraviť externými deličmi. Je to v režime 24 bit???
AK je toto všetko urobené výsledok je podľa obrázka, tak je nutná iná zvukovka , alebo ju odskúšať v inom PC. Skús ten obrázok v čiernobielom, exportovať vrozmere 600pixelov do png (sú tam na to príkazy..), aby tam boli všetky údaje o meraní.

(upravil joži 31. 8. 2010 8:52)

Re: Srovnání SPV 100 a JPA 100

Tak som to skalibroval a nameral som toto:
http://s4.postimg.cc/6hed5se2h/1554_po_kalibracii.jpg

áno mám 24bit. režim, Neviem ako sa to exportuje do PNG išlo mi len do CSV alebo Ascii, tam mi na začiatku napísalo k merniu iba:
DFT Spectrum Magnitude Level
Numpoints = 65536
SamplingRate = 192000 Hz
DFTresolution = 1.464844 Hz

Inak to mám nastavené na Window: handling, FS190kHz, FFT= 131072  AVG= none

pre 0dBFS mám  na výstupe 2VRMS, to už však arta v loopbacku nameria 15% THD pri tom napätí.

Pri kaligracii som presne postupoval ako je to v arte. ten RMS odmeraný level som mal 717mV s toho mi vyrátalo 1,4V peak, čo by bolo v poriadku, potom som šiel na vstup, prepojil som výstup z požadovaným vstupom, spustil som generator 400Hz, tam som nameral 680mV zapísal som tam, a s toho mi vyrátalo prebudenie vstupu na 2,38V.

Web

Re: Srovnání SPV 100 a JPA 100

Aká je to zvukovka????0dbFS=2VRMS, THD=15%....

Re: Srovnání SPV 100 a JPA 100

EMU 0404 Naviac ma sere ten ich DSP mixer možno aj tam je zdroj celeho problému, asi to budem musiet skusit naništalovať dako bez neho

Web

(upravil joži 1. 9. 2010 10:26)

Re: Srovnání SPV 100 a JPA 100

Pán Bunta, preinštaloval som ovládače na najnovšie možné, avšak prevádzka bez toho DSP patch mixera= virtualny DSP mixpult pre ovladanie zvukovky, nie je možná. Pokiaľ ho nenainštalujem tak mi nefunguje výstup ani vstup zvkovej karty, hoc sa v HW zariadeniach tvári ako nainštalovana v poriadku. Tu dávam analýzu Loopbacku, maximum je 1,8V viac neskresleného signálu s toho nedostanem: analýza:

http://s4.postimg.cc/yvjspo1mh/1554_preinstalovanie.jpg

Oscilogram s analýzov v osciloskope:

http://s4.postimg.cc/54wo3wgmx/1554_zvkovkan.jpg

Edit: po laborovaní som prišiel na to že ten bordel tam zanáša spínaný zdroj s PC. Stačí ak káblik na ktorom sú výstup zo zvukovky dám blízko zdroja a hneď tam naskáču 50, 100, a 200Hz  a mierne sa zvýšia aj vyššie harminické 2 a 3tia. Vyskúšam to v inom PC. Momentálne to mám v IBM Thinkcentre, Poprípade poradte p. Bunta, aký máte vy zdroj v PC. poprípade konfiguráciu

Web

Re: Srovnání SPV 100 a JPA 100

Jedine znížiť úrovne, vyskúšať kedy to najmenej skresľuje, pohybovať sa potom v okolí týchto úrovní, použiť deliče, vstupno/výstupné káble samozrejme čo najďalej od sieťovej šnúry a zdroja. Skúsiť iný slot v PC (ak je voľný), čo najďalej od zdroja a ostatných dosiek.Inak tá zvukovka je na vážnejšie účely skoro nepoužiteľná. Zdroj mám nejaký "normálny",asi 400W za nejakých 30EUR..Zdroj za to nemôže.Je dobré zrušiť všetky zvuky v ovládacom panele , zvuk a zvukové zariadenia, záložka zvuky,všetko na "žiadne". Ak má karta merať, nesmie ju používať systém.

(upravil joži 1. 9. 2010 18:43)

Re: Srovnání SPV 100 a JPA 100

Viem že tá zvukovka nie je bohvie čo, hoc stala 100€. skúsim ju v inom PC. Systém kartu nepoužíva, ale ako vravím, bez toho DSP patch mixu vobec nefunguje. Takže skúsim ji v inom PC, lebo v tomto je vlemi blízko zdroja

čo sa týka skreslení tak to je rovnaké či je uroven 0,5V alebo maximálna ani tie vyšie harmonické neklesajú

Web

(upravil Jerry19 10. 3. 2011 4:38)

Re: Srovnání SPV 100 a JPA 100

Najlepsie zistis ci ti nejake "kurvitko" ako ekvalzier alebo DSP funguje pomocou napr. youscope dema. Stiahnes FLAC subor, pripojis skop v XY rezime na R a L vystup zvukovky a pustis FLAC v prehravaci. Ked je obraz super nebezi ziadna ekvalizacia ani DSP. smile Inak je to cele rozhodene. Ale treba normalny analog skop na to, alebo fakt namakany digital s rigolom je to na prd.

http://www.youtube.com/watch?v=s1eNjUga … re=related

(upravil joži 10. 3. 2011 13:30)

Re: Srovnání SPV 100 a JPA 100

Ano? nevrav, ešte kde si sa nestrčil. To že mám digital neznamená že nemám aj analog..... Tvoje keci ma unavuju, už ta nebaví zasierať soplweb, tak si prišiel sem?! inak nechápem o čom tu akože prúdiš. Problémom je počitač, cez napájanie sa do zvukovej karty šíri bordel s PC zdroja, Mám totižto IBM Thinkcentre, a tam je to vážne narvané. Zaniesol som to na THD meter, skreslenia korešpondovali. Žial Spektrál nemá hocikto nakolko cenova relacia je niekde okolo 10 000€.... Takže neviem o čo ti zase ide...

Edit: a myslim si že ten Rigol je min 10x lepší ako tvoja ruská rozkalibrovaná sračka za 70€

Web

Re: Srovnání SPV 100 a JPA 100

Taky se mi zdá, že se sem pomalu trousí prudiči ze soplwebu.
Naše zesilovače nejsou porovnatelné, jsou každý odlišně řešený a rozhodlo by patrně jenom ucho. Záměrně mluvím o tom uchu, protože spousta lidí se volně publikovaného Symasymu zbavila jen proto, že byl uřvaný jak malé děcko, přestože měření měl jistě perfektní.

Mě nebaví s někým pořád závodit a už vůbec mě nebaví číst maily od Krčmáře z EZK, kterému někdo nabonzoval, že se tady i na soplwebu pomlouvají jeho zesilovače s TDA7250 a TIPky. Všichni /nebo skoro všichni/ víme, co je to zač, jen já musím číst maily, kde mi někdo vyhrožuje žalobou pro pomluvu jeho výrobků. Kdyby šlo na lámání chleba a naše vs. EZK moduly by šly na EZÚ, vím už dopředu, jak by to dopadlo.
Někdo, kdo mě má rád jak osinu v řiti si ale po mně chtěl porajtovat a proto poslal Krčmářovi pár printscreenů. A nebyl ani natolik chlap, aby se pod to podepsal a uvedl svůj mail....

Web

Re: Srovnání SPV 100 a JPA 100

sinclair napsal:

Taky se mi zdá, že se sem pomalu trousí prudiči ze soplwebu.
Naše zesilovače nejsou porovnatelné, jsou každý odlišně řešený a rozhodlo by patrně jenom ucho. Záměrně mluvím o tom uchu, protože spousta lidí se volně publikovaného Symasymu zbavila jen proto, že byl uřvaný jak malé děcko, přestože měření měl jistě perfektní.

Presne Leoš s týmto suhlasím. každý zosilnovač ma iný zvuk, aj ked može byť papierovo velmi podobný. Dokonca je počuť aj zmenu osadenia. Napr. na leachu ked som použil MJE340/350 v napatovom zosilnovaci a predbudici som nameral presne tie iste parametre ako ked som tam dal KF469/470 no charakter zvuku bol inak podfarbený a rozdielny. Preto si myslím že najlepšie je si podľa zvuku pri posluchu vybrať zosilnovač

Web

(upravil Jerry19 10. 3. 2011 16:18)

Re: Srovnání SPV 100 a JPA 100

Jozi, Jozi, nechapem co sa hned rozculujes. Predpokladal som ze mas aj analog a mozno ich mas aj viacej. Len konstatujem fakt, ze to demo ide najlepsie na analogu alebo na nejakom namakanom digitale, na lacnejsich digitaloch to demo neide dobre.

Uz som tu registrovany dlhsie, len som proste moc neprispieval.

A este ta poprosim aby si sa ozyval ku mne normalne a nie stylom ze ja som majster sveta a ty si nikto. Uz som aj na soplwebe pisal ze nemam rad tento povysenecky idiotsky styl pisania. A mimochodom som aj o par rokov starsi ako ty.

Je fakt ze nejaky rigol je v mnohom lepsi (v dolezitejsich veciach) ako moja Francuzka sracka za 70€ ale je aj fakt ze konkretne na toto demo je na hovno a na mojej sracke ide to demo v pohode.

Islo mi len o to, ze som chcel napisat ako sa da jednoducho zistit ci zvukovka pouziva nejake DSP alebo nieco na "vylepsenie" zvuku. Nic viac. No a ty si zjavne na mna nastvany, ale nemas preco.

Re: Srovnání SPV 100 a JPA 100

Jerry19, nie sme na soplwebe, takže nebudem na toto reagovať. stačí tam nazrieť a ostatní si spravia názor o tebe....

Web

Re: Srovnání SPV 100 a JPA 100

Uz si skoncil ? Alebo este planujes aj dalej sa do mna obuvat ? Fakt by som chcel vediet co konkretne ti vadi a aky mas problem.

(upravil laco 17. 3. 2011 12:55)

Re: Srovnání SPV 100 a JPA 100

Bol som medzi prvymi ktori kupili SPV100. Je to pomaly zosik s dost velkym skreslenim.
Navyse, dosky su zle navrhnute ohladom odstupov, napajanie zo spolocneho sekundaru je des.
JPA100 ( ale aj 100W zosilnovace.eu) je urcite lepsia volba. Dnes by som SPV nekupil ani za 100 korun. smile

Re: Srovnání SPV 100 a JPA 100

laco, ty seš fakt ...  LACO!

je to už několikrát napsaný, SPV 100 je BLBUVZDORNÁ stavebka, je zatlučená aby byla za všech okolností stabilní. Víš hovno co je zkreslení a jen blbě pindáš, SPV 100 nezkresluje ! Odstup S/N  100dB se ti zdá málo ?!

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: Srovnání SPV 100 a JPA 100

jen pro info, co je sopl web a kde se tu ty lidi vzali? Dexon 4um?

Web

Re: Srovnání SPV 100 a JPA 100

1KHz 4Ohm 16W

http://img692.imageshack.us/img692/6097 … 0right.png
http://img851.imageshack.us/img851/6692 … 00left.png

No teraz budte mudri, poradte mi, ci s tym smile

Re: Srovnání SPV 100 a JPA 100

hoď sem ještě loopback  toho signálu 1kHz  smile

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web