Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 55 z 61)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

  Stránky: ««« 1 ... 53 54 55 56 57 ... 61 »»»

RSS

Příspěvky [1,081 až 1,100 z 1,205]

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Ještě bych se vrátil k nekonečnému tématu - fyziologie. Dostal jsem tříodbokový potenciometr východoněmecký 2x50k lin otočný, kde jedna odbočka byla uvolněná tak, že ohmetr ukazoval nekonečno. Po částečné demontáži jsem kombinačkama nýtový spoj opravil.

Takže bych měl prosbu na ty, kteří tříodbočkový lineární potenciometr (hodnoty obecně) rozumně aplikovali. Co s ním nejlépe podniknout. Např. v tomto vlákně 20.12.2011 11:05 (strana 21 tohoto vlákna) a taky bohatě jinde zde se o něm velice kladně Rozepsal Sinclair.
Chtěl bych si ho zapojit do chystaného malého podvyživeného zesilovače z věcí povalujících se doma a přebytků (trafo, moduly s LM3886, atd.) k počítači, ale jaký vzor zvolit? Zesilovač FERA V150 nebo AZS217 podpořený těmi dvěma kondenzátory zvrchu (výškovými) jak píše Sinclair, nebo B73 s basovými kondenzátory zvětšenými z M15 na M22 jak také už tady někdo psal. Sice na jednu stranu vím, co mám dělat, také jsem ho už trochu potrápil nějakými experimenty, ale na druhou stranu budu rád, kdyby tady někdo sdělil nějaké reference. Vyzkoušel jsem to zapojení AZS217 plus ty dva výškové kondenzátory a hrálo to dobře. Zvuk B73 si také ještě pamatuju. Také ještě projedu schémata, jestli není zvuk přikrášlený už někde jinde v řetězci, aby to bylo opakovatelné pro samotný uzel potenciometru...

Má někdo ověřenou aplikaci s tříodbočkovým potenciometrem, se kterou je spokojen? Uvítám jakoukoliv zkušenost. Pokud možno tak, aby pro kmitočtově závislé členy byly využité všechny tři odbočky a ne že jedna odbočka bude zatlučená pouhým odporem pro zlepšení logaritmizace.

Jinak - nezávisle na tom, co píšu výše, chci konečně dělat i fyziologii s obyčejným jednodbočkovým 2x50/Y, kterou navrhl a odsimuloval s 2x25k/Y feliz navidad (pro některé známou jako "Thaletův"). Ale to, až koupím svitkové kondenzátory 3u3 (i kdybych se rozkrájel, takové doma zřejmě nemám).

Pro úplnost - osobně zkušenosti s fyziologií mám, sice dlouholeté, ale za to s jednoodbočkovými v základním zapojení (basy kondenzátor-odpor, výšky odpor kondenzátor) někdy s vypínáním, někdy bez (jak si to kdo přál). Pro sebe jsem měl také Belzův (v podstatě Jandův) bez odbočky. A také jsem dokonce zkoušel bez jakékoliv teoretické podpory takový experiment - jednoodbočkový plus Belzův jakoby bez odbočky. Ale to byl jenom pokus a už se těším, až koupím ty kondíky a vyzkouším takéé ten od od feliz navidad.

Nepište prosím, abych použil vyhledávání, to jsem už udělal, kvůli skloňování podstatných jmen atd. jsem hojně používal * hvězdičky a také i hodně toho tady našel.

Takže prosím, kdo stavěl něco s tříodbočkovým, napište to sem, budu rád (určitě i jiní). Dík.

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Zdravím zdejší návštěvníky, nedávno jsem si pořídil gramofon Pioneer PL-12D a začal jsem uvažovat následně i o lepším předzesilovači než jsem měl z GME. Jak jsem šmejdil po sítích internetu tak jsem samozřejmě našel dva kandidáty Actidamp Mk.IV ale taky mě zaujal PMA open projekt - http://web.telecom.cz/macura/predzesil.htm - našel jsem zde i sluchové porovnání a v tom PMA vyšel vyrovnaně a trochu lehce nad Actidampem - http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.ph … 121#186121 . Chtěl bych se zeptat zda nemáte někdo možnost sehnat tuto desku? Nebo popřípadě vyhotovit předlohu na výrobu pro Kohouta. Psal jsem autorovi projektu a však už je nemá, je to nějaký ten pátek nazpět..škoda.
Díky za reakce

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Čo tak si navrhnúť vlastnú dosku:) Schéma tam je, je to open project.

(upravil Pech. 19. 9. 2014 23:45)

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Zdravím, hledal jsem četl a študíroval zdejší témata, nicméně moc moudrej z toho nejsem.

Potřeboval bych nějakej dobrej korekčák s fyziologií k dpa 223. Který by za to stál? vykoukal jsem tu BA100, dpa 550, ale vítěze neznám.

Předem děkuji za podněty.

(upravil reeb 20. 9. 2014 13:52)

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

výborná fyziologie http://www.ulozto.cz/x7yW6rr9/fyziologie-f-moskala-pdf

přepínač sehnat jde (aukro) nebo i já mám..

DPA550 je určitě výborné
http://svetelektro.com/Forum/korekcni-p … 27117.html

BA100 je jednoduché.. záleží s čím se ti chce hrát
http://luta.7u.cz/index.php?str=22

Web

(upravil Pech. 21. 9. 2014 0:56)

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Děkuji za podnět. Ten přepínač bude ale asi problém sehnat. Ten korekčák, nemáte tip na typ?

Ještě jednou děkuji za přidané odkazy. Ty korekce BA100 bych mohl spojit s udanou (nebo i jinou) fyziologií, která je pasivní?  předpokládám nějaký útlum, počítá se s tím u BA100, nebo musí mít fyziologie svůj OZ?

Ještě K OZ, ty LME49710/LME49720 kde koupit aby to byly origo? Stačí v EZK?

(upravil Pech. 21. 9. 2014 21:02)

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Jinak jsem se tedy rozhodl pro DPA 550.. Děkuji za nasměrování smile

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Tak po určitých peripetiích, některých způsobených mými chybami jsem dokončil korekčák DPA550...

Zkoušel jsem to zatím jen tak, že jsem tam hlan signál z PC, a přes prastarý kabely co mi zbyly zpátky do provozní upravený AZS, kde bylo loudness vypnutý... a jsem poměření i zkoušce velmi spokojen, sinusovka z toho leze čistá jak lilium, rezonanční mód korekcí se mi líbí (menší zdvih,jen okraje pásma) možnost vyřadit hloubkovou i vejškovou fyziologii zvlášť, to byl můj sen, attentuátor mám nyní vypnutej, je pak o dost větší cit v hlasitosti, když je to ztlumený... Subsonik pro mne přínos příliš nemá, nicméně má tam bejt, tak tam je... 

Jsem štěstím bez sebe, že jsem to konečně dodělal a děkuji za nasměrování ke korekčáku, jenž je po funkční stránce ztělesněním mýho snu smile uvidíme jaký to bude až se za to pověsí pořádnej konec, kterej zatím spí ve skříni a čeká na trafa a bednu smile

Ještě jednou děkuji.

http://www.jpeg.cz/images/2014/11/03/KLN.th.jpg

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Paráda, nehodíš nejaké merania (odstup, THD/CCIF, fchar pri vypnutých kor., fchar pri korekciách v min/max polohe, obdĺžnik)?

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

nemám generátor, jen program v PC, takže bych musel dostat tip na nějakej Free co krom sinusu generuje i obdélník smile víc už asi nezměřím krom zisku v mV při různejch frekvencích..

Já jsem toto zapojení nevytvořil, jen jsem vyrobil další kus, již jinými používaného korekčáku:-)

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Obdélník z PC ani nezkoušej smile sigma-delta z principu moc dobré obdélníky negeneruje. Frekvenční charky jdou změřit přes obyč PC zvukovku. Zkreslení asi ne. Odkud jsi?

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

šumava

(upravil Pech. 8. 11. 2014 12:19)

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

já spíš úplně něchápu fyziologii, zdvih je, řekl bych do vyšších frekvencí, než bych chtěl..

Vzhledem k tomu, že jiný kus se chová stejně, tak mojí chybou v zapojení - to snad není..

Jinak je to ztělesnění mýho snu, rezonanční režimy jsou super, attentuátor se taky šikne.

Fyziologie vyřešena, blbě uvedený jednotky u jednoho kondu.

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Actidamp Mk3 už burácí big_smile

https://i.postimg.cc/p9Hvx1HG/2193413.jpg

Web

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Toš pěkné to je smile

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Pěkná práce smile byly nějaké komplikace při oživování?

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Jelo to na první šup..

Web

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Tady se probíralo, že jsou s tím při oživení trochu problémy...  to už je vyřešený... nicméně já si asi stejně nechám stávající A4 smile

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Čítal som o priamych zvukových porovnaniach. Vyšli v prospech mk3. Skúšal ich niekto z vás porovnať? Jasné - mk4 môže aj MC, pričom mk3 iba MM. Mne sa jedná práve o MM prenosky, takže rozhodnutie medzi mk3 a mk4...keďže mi NAD PP2 tak nejak z ničoho nič umrel... sad
Inak takto urobenú mk3 by som bral okamžite - pekná, čistá práca... smile

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Já se na tento Mk3 moc těším. Podle všeho to bude opravdu pecka. Problémy s oživením a celková stabilita jsou tu opravdu vyřešený, takže jen osadit a pak se jen pohodlně usadit a poslouchat smile

Web

Příspěvky [1,081 až 1,100 z 1,205]

  Stránky: ««« 1 ... 53 54 55 56 57 ... 61 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£