Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 52 z 61)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

  Stránky: ««« 1 ... 50 51 52 53 54 ... 61 »»»

RSS

Příspěvky [1,021 až 1,040 z 1,205]

(upravil jik 22. 12. 2012 21:13)

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

feliz navidad: jo jo, například mě to jasné je a bylo, že to není Thaletovo zapojení, protože když jsem ho uviděl tenkrát na SE, uvědomil jsem si, že jsem ho už před tím viděl někde rukou namalované na Audiowebu a znovu pak našel. Thales ho jenom patřičně "zpopularizoval", tomu slovu přikládám velký význam  - https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?p … 15#p249615 , protože jsem věděl, že autorem není on. Ale popravdě řečeno - nevěděl jsem, že jsi autorem nejen toho příspěvku na AW (píšu o něm o kousíček výš v tomto vlákně), ale i jeho obsahu - tedy vlastního regulátoru právě Ty. Tak aspoň víme, komu vděčit.

Je teda pravda, že Thales tomu dal celkem pěknou a účelnou mechanickou stránku věci, to mu nikdo nebere, ale je neslušné že Tě na SE jako autora neuvádí, ikdyž tam někde přiznává, že to není jeho původní. A u těch kluků tam je pak Thales skoro Bůh.

Jak budu mít někdy trochu čas a náladu, taky to pro zajímavost vyzkouším. Sice jenom s potenciometry 2x50k/Y které mám, ale to nebude ničemu vadit.

(upravil feliz navidad 22. 12. 2012 21:35)

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Vyzkoušej. Pokud budeš mít poťák 50k, neměla by výstupní impedance předcházejícícho stupně být vyšší, než nějakých 800-1000Ohm na kmitočtech 10-20kHz. Pak už by byly ujeté kmitočtové chrakteristiky regulátoru. Ne sice nějak drasticky, ale s dále rostoucí výstupní impedancí se pak významněji začne odchylovat "výšková" sekce.

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

feliz navidad: Dík, až to budu někdy dělat (pro začátek asi jenom na rychlo na zkoušku jenom ve vzduchu - i když to bude mazec), budu s tím takhle počítat. Akorát mám trochu strach, že se tam bude uplatňovat ve větší míře než obvykle případný nesouběh potenciometru. Uvidíme a ještě jednou dík.

(upravil Thales 31. 12. 2012 0:48)

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Já jsem ale nikdy netvrdil že jsem autorem konstrukce. Dokonce jsem to kolikrát doslovně vyvracel a to hned v několika threadech i soukromě. Marně. Co už někde zakořenilo to nevyvrátíš. Konkrétní autorovo jméno jsem neuváděl proto že ač jsme o tom po mailu mluvili tak od komunikace k realizaci uplynul nějaký čas a jméno jsem si prostě nepamatoval. Pokud pociťuješ nějakou újmu přijmi prosím mou upřímnou omluvu, ačkoliv nejsem na vině.
Co nepopírám je že jsem se snažil konstrukci zpopularizovat jelikož funguje dobře, ty (F.N.) jí nijak komerčně nevyužíváš a ostatně já také ne (stavebnice jsem na rozdíl od jiných neprodával). Co víc mám pro to udělat?

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Chtělo by to ještě tlačítka Alps   http://cz.farnell.com/alps/spuj193700/s … dp/1123858

(upravil DJ_Rix 31. 12. 2012 11:11)

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

To bylo na mě Pavle ? Vím o tom, že ty použité přepínače nejsou nejlepší..... Je to nějaká čína, koupil jsem jich tehdy pytel od Alana Krause, tak jsem je teď použil, každopádně díky za tip, mrknu ještě jestli se to dělá i se šesticí kontaktů (čtyři se používají, zbylý pro indikaci zap/vyp ledkou), udělal bych to třeba ve verzi se SMD odpůrky , ať se ta deska trochu zmenší smile
Zvukově jsem s tím spokojenej a už na tom asi nemíním nic obvodově měnit smile

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

smd odpory ne, víc šumí. 0204 stačí..

Web

(upravil DJ_Rix 31. 12. 2012 12:47)

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

10k Vishay MELF 0204: Current noise: 0,04uV/V
10k Vishay Standard Metal Film Leaded Resistor SFR16 (low noise) 0,1uV/V

O běžně nakupovaném smetí z GESu a GM si nedělám iluze, Yageo údaj o šumu v DS nemá, a modré odpory CYM z GM mají datasheet vytvořený rovnou v GM, opět bez údaje o šumu.

Nemám to ze své hlavy ale ty MELFy jsou na tom šumově ultra dobře smile

(upravil feliz navidad 31. 12. 2012 13:20)

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Axiální Vishay MBB/SMA jsou na tom ještě líp. http://www.vishay.com/docs/28766/28766.pdf

(upravil luta 31. 12. 2012 15:22)

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

smd thick film je na tom špatně. To jsou všechny SMD ges, gme atd. nemusí to všude vadit. záleží, kde se použijí
https://dcc.ligo.org/public/0002/T09002 … _noise.pdf

Web

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Pěknej elaborát,díky za něj Ondro. Jak jsem čekal, Yageo jednoznačně nejhorší z testovaných.

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Do referencnich veci pouzivam po konzultacich s Frantou Siskou S102 smile

(upravil DJ_Rix 1. 2. 2013 17:54)

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Pěkný, ovšem to už musí být spíš nějaký ultra drahý refeneční speciál, když je zákazník ochoten dát 500 za jeden odpor big_smile
Dovedu si představit že v měřící technice mají jistě své místo, ovšem v DIY audio asi ne smile

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Dělám 6-digit referenční zdroje a 500kHz měříci zesilovače, neříkám že je to pro DIY zapotřebí, ale něčím se ty sračky snad změřit musí, ne ? smile
Kromtoho v audiu je debilů dost, co dávaj peníze za různý referenční kabely atp. na rozdíl od měřící techniky, kde se většinou platí konkrétní kvalita, ne nějaký voodoo.

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Ja by som mal dotaz na SP500 od TEB. Podarilo sa mi zohnať TP169 s obdbočkou ako je na obrázku. Má význam ju tam zapojiť, keďže by odbočky mali byť si myslím dve alebo ju kľudne možem vynechať a zapojiť to iba ako tandem?
http://i47.tinypic.com/4k9284.jpg

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Věci někdy nejsou tím, čím se zdají být... Mrkni na tu "odbočku" pečlivě wink

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Pěkná odbočka smile Zajímavý, že je spojená s tím pouzdrem, asi nějaká chyba... smile

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Moja chyba, som si ho poriadne nepozrel smile Nemal som ešte možnosť vidieť potenciometer s odbočkou, takže som to nevedel s čím porovnať. Je to obyčajný tandemový. Díky za ozrejmenie wink

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Ak by som použil do DPA550 namiesto 5K potenciometrov 10K čo všetko by som musel upraviť? ALPS som totiž našiel najnižšiu hodnotu 10K. V prípade normálnych korekcii keď som namiesto 100K potenciometrov dával 10K tak som nemal problém ale DPA550 sú zložitejšie a nechcem ich zmrviť.

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Není potřeba měnit nic.

Příspěvky [1,021 až 1,040 z 1,205]

  Stránky: ««« 1 ... 50 51 52 53 54 ... 61 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£