Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 47 z 61)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

  Stránky: ««« 1 ... 45 46 47 48 49 ... 61 »»»

RSS

Příspěvky [921 až 940 z 1,205]

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Někdo by tady mohl ještě navrhnout BA bedýnky a bastlilo by se až do aleluja.

Jestli se můžu zeptat, jak simulujete ty charakteristiky? Protože s multisimem jsem nikdy nebyl kamarád (jestli tam máte ještě nějaký plugin, nějak jsem tam nenašel nic, co by zaznamenalo frekvenční charakteristiku) smile Chtěl bych si pro porovnání odsimulovat moje upravené korekce z PW8010, které jsou pro mě zatím nejpříjemnější, jaké jsem kdy slyšel. Taky už pracuju na vlastní desce pro ně.

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Dohnalíku, kdybys četl pořádně, tak se dozvíš, že reprosoustavy BA-400 už byly dávno vytvořeny - bohužel byly v uspořádání Appolito a v každe byly dva reproduktory ARN188/07-8 a výškáč DT300. Bohužel TVM lehlo popelem, takže i když použiju nějaké levnější středobasy od Monacoru, už to nebude BA, protože k ceně ARN188/07 se téměř žádný z Monacorů ani nepřibližuje,

Web

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

P.S.: Ať hledám, jak hledám, civilní Lutovo a Rixovo jméno nemůžu nikde najít.

Rixi, prosímtě, pošli Mirkovi to upravené schéma /hlavně kvůli tomu upravenému subsonicu, ten jsem neviděl ještě ani já/, Mirek mírně překopne jednu - původní verzi desky a Ty s Lutou už vlastně druhou desku na upravenou verzi máte, nicméně chtěl bych do pdf dokumentace k celému projektu BA zapracovat obě verze schémat i desek-bez poznámek či hloupých řečí - prostě tam bude napsáno "Korekční předzesilovač BA100 byl vytvořen ve dvou verzích, verzi 2 vytvořil a odladil DJRix a Luta, má zesílení 1 a tyto a tyto parametry" a šlus. Proto už kvůli autorství potřebuju Vaše civilní jména, nicky jsou na hovno.

Web

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Stečí klepnout na jeho přezdívku vlevo nahoře..

Web

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Dohnalik: A je problém si to celý normálně změřit? smile
Jinak takový "bare ass" d´appolito jsem stavěl loni v létě...akorát basáky nebyli Tesla a nevím, jak dlouho ještě budou v BSA dostupný.
https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=14369

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Reebe, a Ty proč tam nemáš civilní jméno? Stydíš se za něj nebo co? Já taky nemám bůhvíjaký jméno a příjmení, ale mám to tam a nestydím se za to...Co povíš? Anonymita webu? Rejpnutí si do kohokoliv, aniž by Tě kdokoliv byl schopen identifikovat, nebo proč teda?Já vím, že je to každého věc, jen mě to prostě zajímá.

Web

(upravil reeb 31. 5. 2012 0:03)

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Ach jo, mam tady přece už od začatku odkaz na mé www stránky kde je nejenom mé jméno (bez titulu, na to si nehraju) ale i veškeré kontakty...

Web

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Reebe sorry,, toho odkazu na www jsem si nevšiml. Stránky máš ale kurevsky pěkné, normálně Ti sprostě závidím smile

Web

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

sinclair: četl jsem pořádně a vím to, proto jsem psal, že by někdo mohl navrhnout bedýnky, avšak s něčím jiným, než TVM. Je to sice BA, ale těch pár stovek by nemuselo někoho vyloženě zruinovat.

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Dík. Já nejsem drzej, jsem jen upřímnej wink

Web

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Škoda, že tzv, „zůčastnění“ členové a zájemci kolem projektu BA-100, BA-200 nebydlíme poblíže sebe. Dal by se pak udělat možná nějaký sraz s poslechem yikes

Já na ten komplet nedám dopustit, protože hraje opravdu „živě“. A troufnu si tvrdit, že s klasickými reproduktory mi ta internetové rádia v komprimovaném formátu - jazz, ambient, lounge, jež tady v práci u sebe denně poslouchám přes tento zesilovač - hrají příjemněji na poslech, nežli přes dvoupásmové bedýnky s ARN568+ARV168, které tu mám taky odložené pod stolem. Nynější sestava v chodu je: - pod velkým pracovním stolem tvaru L dva samostatné subíky 50 litrů s ARO711, druhý ARZ711, s indukčností 2,3mH. Na stole jsou položeny plasťáky s ARO6604 doplněné ARV161 přes kondenzátory, prachjednoduchá 6dB vyhýbka.

Ještě poznámka k BA-100, když jsem tehdy před 2,5 roky (nebo déle?) osazoval desku korekcí, nebyly zrovna po ruce předepsané kapacity kondenzátorů. Po předešlém „povyku“ na několika stránkách linku výše, jsem ze zvědavosti zjišťoval, kteréže to kapacity jsem dle původního schéma nedodržel? Takže u potenciometru 22k Basy jsou M22 2x, na vstupech taky M22, čímž jsem se nevědomky přiblížil (až na hodnotu dvou, tří odporů) Rixovým nekonečným simulacím smile

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

jen tak naokraj (nemam do toho co kecat, protoze jsem BA100 ani nestavel, ani nesimuloval - to ani neumim) ale napada me - pri simulaci asi SW pocita s presne udanymi hodnotami odporu a kapacit v korecnich clancich, kdezto pri realnem  mereni realneho vzorku mohou byt odpory a kapacity s odchylkou +/-10 az 20%, coz muze udelat docela dost rozdil, ne? Konec koncu zkuste si zmerit Teslacke TP289 potaky, jaky ze maji presne odpor cele drahy... Nevim jak ALPSy, tam to mozna bude trochu lepsi, ale Tesla TP28x potaky s 3dB soubehem se od nominalni hodnoty lisi celkem dost... Docela by me zajimalo, jak se projevi pri simulaci rozdil hodnoty potaku 20kOhmu misto 25kOhmu v korekcich...

Web

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

pzwak, simulace jsou prave na to, aby jsi si odzkousel vliv hodnot na vysledne vlastnosti.
Nacpat to do simulatoru a hejbat hodnotama snad zvladne kazdy bl..., kde jsou ty doby, kdy se takova zapojeni musela vymyslet hlavou, delat teoreticky prenosova charakteristika, kterou ji pak rucne spocital na kalkulacce (drive na logaru), aby jsi ji pak rucne prenesl do grafu, ktery jsi pro paradu prolozil tvarovatelnym krivitkem.
A pak jsi to stejnym zpusobem omeril, stovky nepresnych hodnot prolozenych podle krivitka, ktere jsi si vlastnorucne priohnul smile

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Odpory jsou dnes standartní 1% a pokud to chceš mít aspon trochu přesné koupíš si 5% kondenzátory a z těch ještě vybereš (aspon já to tak dělám). A je vidět že co naměřil TheLastUnicorn se prakticky shoduje se simulací Rixe..

Web

(upravil pzwak 31. 5. 2012 12:49)

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

ok, ja se jen ptal... ja jsem zvykly to delat po staru - tak jak pise danhard, spocitat, vyzkouset a promerit... a umeni bylo udelat opakovatelny vyrobek s odpory s toleranci 10%, o kondech nemluve smile Pokud jde o ty potaky, ted jsem kouknul na ALPS a u svych High-quality-audio Type uvadi Total resistance tolerance ±20%, takze ty 1% odpory  kolem to uplne nezachrani... wink Ale nechci aby to vyznelo, ze mam neco proti simulacim, urcite usetri spoustu casu pri priprave, jen si myslim, ze konecne mereni je taky na miste a posuzovat zapojeni jen podle simulace asi taky neni idealni....

a opet na okraj - vyber kapacit s vetsi presnosti nez 5% merenim je docela problem, vetsina soucasnych beznych multimetru ma absolutni presnost prave tech 5%, malokdy lepsi... Jedine snad dekadu a mustek... ale to je zase docela zdlouhave a kazdy to nema k dispozici.

Web

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

pzwak merim kondy s HM8118 a jde to docela rychle, musis jit trochu s dobou smile

(upravil pzwak 31. 5. 2012 13:05)

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

nojo Hameg je s presnosti (ale i cenou) nekde trochu jinde smile
koukam, nejakych 2300USD smile na doma bych si to asi dovolit nemohl sad

Web

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Tak jsou obvody, kde sestavení a změření na uni desce, nebo kont. poli zabere možná míň času, jako simulátor...ale u složitějších zapojení je simulátor velmi užitečná pomůcka. Trochu problém bývá třeba u výkonových simulací s mosfet trandama, kde simulátor kupř. nepočítá s parazitní kapacitou na gate.

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

On se výrobce jistí a uvádí max. hodnoty odchylky, výsledek bývá o dost lepší, a to se týče i souběhu. Tet jsem změřil ty malé zelené ALPSy a jedna sekce má 19,87kOhmu druhá 19,79kOhm. Druhý 19,66k / 19,67k..odchylky si spočti..
S těmi měřiči kapacit to neni tak uplně pravda, jsou dnes dostupné i poměrně levné které měří kolem 1% např. co tady nabízí Bobobrod za pár stovek..Porovnáno v práci s úředně kalibrovaným měřičem Agilent. Ono když se chce, všechno jde..

Web

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

…když jsem tehdá dával korekce do krabice, potenciometry TP28x bylo nutné chtě nechtě z desky vytáhnout a nahradit je čínskými B25, kterých je všude nejvíc. Odporová dráha ale 25kOhm ve skutečnosti nemá tuto hodnotu.
http://www.ges.cz/cz/pc1622n-xxxx-GES05313343.html

http://www.imagewoof.com/view_thumb/6db30650/BA-200,k01.jpg

..teď jsem si všimnul, že i blokovací kondík na vstupu je osazen 220pF – fialová barva na vršku – místo předepsané hodnoty 150pF

Příspěvky [921 až 940 z 1,205]

  Stránky: ««« 1 ... 45 46 47 48 49 ... 61 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£