Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 4)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Typová čísla traf Tronic pro zesilovače Pavla Dudka

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 74]

Re: Typová čísla traf Tronic pro zesilovače Pavla Dudka

Nevieš kde boli vyrobené?

Web

(upravil Xhibit 20. 11. 2010 14:56)

Re: Typová čísla traf Tronic pro zesilovače Pavla Dudka

Jeden člověk je před časem prodával na aukru, že je motal v 90letech sám. Já od něj bral funglovky TE925, víc toho na DPAčka neměl.

Ty mé Tronic jsou níže na fotce, zespod je na nich vytištěný a přilepený štítek s názvem firmy a parametry. Originál ale maí být bez toho přetření plechů černou barvou.

http://pjotr.603.sweb.cz/DPA_Trafa.jpg

Re: Typová čísla traf Tronic pro zesilovače Pavla Dudka

Xhibit napsal:

Jeden člověk je před časem prodával na aukru, že je motal v 90letech sám.

Byli i na bazoši a kdysi v Elektroinzertu..

Web

Re: Typová čísla traf Tronic pro zesilovače Pavla Dudka

Jestli z fotek dobře vidím, tak kurpelm má na fotce jednokomorové provedení, Xhibit dvoukomorové (což je potvruje měkkost dle kazzatele).

Re: Typová čísla traf Tronic pro zesilovače Pavla Dudka

Je to logické, vinutí motané více na výšku,po větším obvodu tak že delší, tj. vetší vnitřní odpor. Nicméně i tak s těmito trafy není nejmenší problém. Tento zesík má nejlepší podání basů co jsem zatím slyšel.

(upravil pslava 24. 7. 2011 19:38)

Re: Typová čísla traf Tronic pro zesilovače Pavla Dudka

Ahoj, potřebuju sehnat trafáky na dva kanály DPA223. Pokud máte na ně taky někdo typ. číslo tronicu budu rád, popř kam na ně?
Díky


edit: opravdu jste si nikdo nenechával motat trafo na dpa223 u tronicu.. řekněme třeba 2x26V 160VA ?

Re: Typová čísla traf Tronic pro zesilovače Pavla Dudka

Chlapci, jednu  pozizivní věc /vlastně dvě a to prvé to, že se bez úhony nechají přetížit i o 150%, takže je velku zbytečné dávat do domácího zesilovače 2x200W trafo  s výkonem např.400W, to je plýtvání materiálem. Druhé pozizivum je velmi nízké rozptyloé pole, nesrovnatené např s EI trafy z modulů auj637. Ty EIčka jou sice tvrdá, předimenzovaná,ale je  to něco za něco. Tím, že mají sycení až na limit plechů, tak "svítí kolem dokola sebe". K tomu přitupuje ještě to, že ty trafa byla vinuta podle staré normy  220V /trafa z některých AUJ637 mají možnost přepnutí na 240V/, dneska máme v síti 235-240v a tak trafa vesele vrčí a vesele topí i naprázdno -  u jednoho  síťáku z AUJ635 jsem naměřil asi rekodrd - odběr 44W naprázdno, to mě tedy dostalo

Web

Re: Typová čísla traf Tronic pro zesilovače Pavla Dudka

sinclair napsal:

Chlapci, jednu  pozizivní věc /vlastně dvě a to prvé to, že se bez úhony nechají přetížit i o 150%, takže je velku zbytečné dávat do domácího zesilovače 2x200W trafo  s výkonem např.400W, to je plýtvání materiálem.

Přetížit o 150% znamená zatížit na 250%. Předpokládám, že jsi to Leoši jen tak neplácl do větru, zapni si proto laskavě nějaký ten toroid zatížený odporem na 2,5 násobek jmenovitého proudu asi tak na hodinku a sděl nám laskavě provozní teplotu toho transformátoru.

Re: Typová čísla traf Tronic pro zesilovače Pavla Dudka

Řekl bych, že Leoš myslel padesátiprocentní, jen se nepřesně vyjádřil...a nemyslel trvalý zatížení, ale běžný krátkodobý a to rozhodně snese....

Re: Typová čísla traf Tronic pro zesilovače Pavla Dudka

U Troniku jsem dal dělat toroidy audio provedení 2 x bifilar 2x27V 2,6A  - celkem tedy 4 sekundáry. Zalitý střed s upínacím trnem M5- nízké provedení průměr cca 145 mm , výška cca 48mm, délka vývodů 160mm. Má však proti správnému barevnému značení přehozen začátek a konec jednoho vinutí rudá(oranžová) - modrá.(bylo to někde blbě popsáno a nezkontoroloval jsem to) Typové číslo je 1001329. Jesti se to někomu bude hodit.

Re: Typová čísla traf Tronic pro zesilovače Pavla Dudka

Jak ti chodí ten čtyřkanál ? smile ...ale umej si to vod kalafuny....

Re: Typová čísla traf Tronic pro zesilovače Pavla Dudka

Jestli to byl dotaz na mne, tak si zatím užívám poslech pouze klasického dvoukanálu s fet vstupy a upraveným obvodem DC serva. Pořád je něco přednějšího na práci. Snad to do konce roku konečně dorazím. Slovy básníka výkonnost klesá únava roste.

(upravil marda 26. 10. 2011 23:23)

Re: Typová čísla traf Tronic pro zesilovače Pavla Dudka

Měřil jsem klidovou spotřebu jednokomorového EI trafa z fotek kurpelma, byla 9 W. Ale i tento výkon umí transforátor dost oteplit, zaplé bylo asi 4 hodiny. Primár je na 220V, v síti bylo ~ 235V.

Re: Typová čísla traf Tronic pro zesilovače Pavla Dudka

Má smysl si nechat udělat stínění primár - sekundár s vyvedeným zemnícím vodičem?

Re: Typová čísla traf Tronic pro zesilovače Pavla Dudka

Taky by mě zajímalo, jak je to s tím stíněním toroidů u provedení pro audio... a zda se to vůbec vyplatí...
Někdo nějaké poznatky?

Re: Typová čísla traf Tronic pro zesilovače Pavla Dudka

už jste někdo objednávali z tronicu na DPA223?

Třeba takhle 200-250VA 4x27V na 2 kanály DPA

nebo vzít jkeltra 2x( 120VA 2x27V )

Web

Re: Typová čísla traf Tronic pro zesilovače Pavla Dudka

Na 223 objednával ondra Ch trafo do 1U,vlákno zde: http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=9853&p=1

Jinak já budu asi nechávat dělat trafa na 223 s odbočkou na primáru na 240/300V pro přepínání mezi 8R a 4R (napájení +-50V vs +-40V) při osazení konců FJP...

(upravil pslava 29. 12. 2011 11:59)

Re: Typová čísla traf Tronic pro zesilovače Pavla Dudka

Tak to já budu muset nechávat dělat dvě trafa 200VA 4x27V na 4kanál. Zatím to vidím na tronic, ještě to má ale čas,jak dlouho jim to asi trvá ?
DJ_Rix: budeš dávat stínění mezi pri. a sec. ?

Re: Typová čísla traf Tronic pro zesilovače Pavla Dudka

Standartní doba na výrobu je měsíc..

Web

(upravil luta 29. 12. 2011 12:38)

Re: Typová čísla traf Tronic pro zesilovače Pavla Dudka

hodil jsem poptávku k tronicu na 250VA toroid s 4x27V bifilárně, bez stínění, se zalitým středem.. čekám, že se mi z ceny udělá špatně cool

pslava: já bych dal 250VA raději. Budu tam mít filtraci jen 2x6m8 panasoniky a rád bych z toho dostal těch 2x70W/4R. Jinak koukám, že máme podobné umysly smile

Web

Příspěvky [21 až 40 z 74]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Typová čísla traf Tronic pro zesilovače Pavla Dudka

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£