Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 3)

Audioweb.cz » Ostatní technika » Generátor nebo tvarovač k generátoru sinusu

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 57]

(upravil j_paseka 22. 1. 2012 20:37)

Re: Generátor nebo tvarovač k generátoru sinusu

Reeb: Díky. Jdu pohledat v kterém Amaru to bylo. Pak bych postavil sinus generátor z toho tvého odkazu a v té Flajzarovské stavebnici bych jej naopak vynechal a použil jen tu část s tou TTL logikou pro generovámí pily a obdelníku.
Akorát budu muset zpíchnout vlastní desku, aby to bylo pěkně pohromadě na jedné desce.

Jo jo, dobrý, už jsem to našel.

Re: Generátor nebo tvarovač k generátoru sinusu

Je to v KE96/3 viz foto..

Web

(upravil zuki 22. 1. 2012 22:31)

Re: Generátor nebo tvarovač k generátoru sinusu

J_Paseka: Generátor pily bych nestavěl.  Zamysli se na co ho budeš potřebovat...    Udělal bych hlavně sinus a za něj klopák na obdelník.   Pokud budeš stavět - viz foto - tak bych dal za výstupní IO (OZ3) seriový odpor cca 47R. Vylepší se trochu stabilita do kapacitní zátěže (kabel atd.) a vlastně to i přizpůsobíš do 50R kabelu... smile 

A na výstup OZ3 můžeš připojit nějaký rychlejší operák zapojený jako komparátor (klopák), kterýmu bych dal třeba 1% hysterezi (kladnou vazbu do +IN obdobně jako v #6 operák OZ2). Na jeho výstup zas sériově 47R... nebo bych tam udělal rovnou odporový dělič na výstup cca +-5V (to bohatě stačí).  +-Vcc  napájení klopáku bych oddělil od ostatních IO třeba přes 2R2 (+ blolovací elyty + keramika nebo jen tantaly).  Aby to překlápění nezanášelo rušení  jinam. Případně navázat  (viz sch. na začátku #6) 5V logiku a zase výstupní. 47R smile  Ale asi se ta logika s TTL úrovňí stejně mockrát nepoužije...

Re: Generátor nebo tvarovač k generátoru sinusu

zuki: Díky za cenné rady. Zítra zkusím to schéma - viz. foto - editovat, na jeho výstup zapojím ten klopák plus nějaký tranz. booster pro výkonové posílení toho výstupu a odporový dělič.
Hodím sem schéma v Eaglu a můžete mi jej pak zkritizovat smile .

Re: Generátor nebo tvarovač k generátoru sinusu

Pokud by se stavěl nějakej slušnej generátor,šel bych do toho taky. Zvažoval jsem od UNI-T generátor UTG-9002C
http://www.tipa.eu/cz/generator-uni-t-u … /d-113496/
NEbo potom koupit nějakej hotovej DDS.....
http://www.ebay.com/itm/UDB1103-3MHz-DD … 3a6790ec7e

Máte někdo třeba s tím DDS zkušenosti? Za ty prachy se nevyplatí cokoliv stavět......

Re: Generátor nebo tvarovač k generátoru sinusu

No jo, hotovka sad To není ale bastlení, navíc momentálně nemám tolik peněz. Ale cena je to slušná, budu o něm aspoň do budoucna uvažovat.

Re: Generátor nebo tvarovač k generátoru sinusu

Tak to DDS vyjde na patnáct stovek,myslíš Honzo že za ty prachy ubastlíš něco lepšího??

Re: Generátor nebo tvarovač k generátoru sinusu

Právě do DDS se mi moc nelíbí. Když už, tak bych bral ten z Tipy.
Nemyslím si, že jsem schopen to ubastlit lépe. Ale aspoň pro pocit, že jsem to udělal já.

Re: Generátor nebo tvarovač k generátoru sinusu

Co se cistoty signalu tyce neni nad analog.. pro zacatek bude ten z amara stacit.

Web

Re: Generátor nebo tvarovač k generátoru sinusu

A máte někdo zkušenosti s tím DDS ? Podle mě by to nemělo být špatné......:lol:

Re: Generátor nebo tvarovač k generátoru sinusu

Tak tento konkrétny DDS zrovna moc slávny dojem nebudí. 1% sin je tak na úrovni BM365, na audio merania bieda, 10Vpp pri napájaní 1x5V naznačuje nespojitý regulátor, čo v kombinácii s digitálnou syntézou a lacnotou nehovorí v prospech čistého spektra na výstupe. Ten pravouhlý signál s 30ns hranou by snáď bol použiteľný, aj keď  boh vie do akej záťaže to platí. Podľa mňa to za tú investíciu nestojí.

Re: Generátor nebo tvarovač k generátoru sinusu

Hmm....no a ten UNI-T ? Je mně jasný,že většina lidí bude mrmlat jak je taky naprd,ale va dené cenové kategorii......:uui:

Re: Generátor nebo tvarovač k generátoru sinusu

Ten má udávane max skreslenie sin dokonca 2%. Neviem, podľa mňa je už lepšia investícia nejaká semi-profi 192/24 karta napr. ESI Julia, ktorá je (až na rušenie a problémy so zemnými slučkami pri bežne napájanom PC) použiteľná na celé spektrum audio meraní + nejaký starší analógový signálny generátor, prípadne pre pravouhlý signál jednoduchý multivibrátor s rýchlymi hranami + čítač.

Re: Generátor nebo tvarovač k generátoru sinusu

No se zvukovkou radši ne. Už se vidím, jak tahám počítač do sklepa sad . Musí to být samostatný přístroj.

Postavím ten z Amara je to pár součástek no a na to moje měření to bude snad stačit.
Na střední jsme měli takové šikovné generátory myslím to byla Tesla. V béžové plechové skříňce. Nevím ale typ, možná ta BM. Něco v její kvalitě by mi prozatím stačilo.

(upravil DJ_Rix 23. 1. 2012 21:32)

Re: Generátor nebo tvarovač k generátoru sinusu

To byl školní generátor,klasika RC.Nejvíc se mi na něm líbily rozměry.
http://mira2830.net76.net/cms/?Elektron … ener%E1tor
Ten co dával reeb z amara (od Flajzara) mají aji u Chobota za 600 stavebnici......
http://www.gme.cz/stavebnice-generatoru … -p761-401/

Nebo potom něco s XR ???

Zvukovku taky nechci....

(upravil TAZ 23. 1. 2012 21:28)

Re: Generátor nebo tvarovač k generátoru sinusu

j_paseka napsal:

No se zvukovkou radši ne. Už se vidím, jak tahám počítač do sklepa sad . Musí to být samostatný přístroj.

Postavím ten z Amara je to pár součástek no a na to moje měření to bude snad stačit.
Na střední jsme měli takové šikovné generátory myslím to byla Tesla. V béžové plechové skříňce. Nevím ale typ, možná ta BM. Něco v její kvalitě by mi prozatím stačilo.

Ten teslácký asi myslíš BK124, tu je na něho schema pokud chceš, taky sem ho kdysi měl http://www.upnito.sk/subor/fc20917ca97f … 906b7.html Pokud by si kreslil tu desku z amara , sem ochoten jako protislužbu za poskytnutí podkladů tu desku udělat a poslat. Bylo by dobré, kdyby někdo nakreslil desku na ten BK124... smile

Web

Re: Generátor nebo tvarovač k generátoru sinusu

Po XR už bych asi nekoukal, už se nedělaj, jen doprodej a ten sinus z toho není nic moc, pokud se to neupraví. Velmi dobrý generátor vyšel v Elektoru kdysi hooodně dávno, tam byla popsaná i úprava na umravnění sinusu. Pak k němu vyšel dokonce i přípravek, kerý z toho dělal nf wobbler....

Web

Re: Generátor nebo tvarovač k generátoru sinusu

trocha OT : koukal jsem, že je mi ten generátor povědomej, zašmátrám po Belzově knize Operační zesilovače "pro obyčejné smrtelníky" a koukám, že ta KE 3/96 je v podstatě opis knihy nebo naopak smile

Web

Re: Generátor nebo tvarovač k generátoru sinusu

DJ_Rix: Ano to je on smile .

Taz: Já si tu desku na BK124 klidně lajznu. Jen ten tvůj odkaz - nemohu přijít jak to stáhnout "free". Jestli chceš pošli mi to schéma do mailu já se na to podívám.

Ten XRxxx jsem kdysi plánoval postavit. Nakonec jsem to vzdal. Někde bych možná našel předlohu k výrobě DPS.

Re: Generátor nebo tvarovač k generátoru sinusu

Původ toho zapojení z Belzy je v Elektoru.. smile

Web

Příspěvky [21 až 40 z 57]

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Ostatní technika » Generátor nebo tvarovač k generátoru sinusu

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£