Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Aký CD prehrávač do 300,-eur

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 31 z 31]

Re: Aký CD prehrávač do 300,-eur

já bych možnost mp3 na svém plejeru chápal jako zneuctění a hluboce bych se za ten nápis na panelu "MP3 tauglich" styděl, kdyby mojí metou byl poslouchatelný zvuk z CD
to jako v hlavě a uších přepneš, když si pustíš na takovém univerzálním plejeru mp3 a řekneš si : to je dobrý, vlastně mi to tak stačí ?
nechápu tuhle obojetnou touhu...ale v podstatě je to spotřební trend : aby to bylo skvělé, umělo to všechno, bylo to značkové a hlavně levné, to je přesně ta prasečina z vlákna "kam to všechno spěje"
nikdy nebudeš mít levné, univerzální a kvalitní audio, na tu chiméru zapomeň
za 300E můžeš mít z ebay velmi dobře hrající CDP ale pokud neslyšíš rozdíl proti mp3 (nebo ho slyšíš a nevadí ti)kup si něco za 300 CZK a zbytek propij s kámošema nebo nacpi do holek a užij si, dokud jsi mladý smile

Re: Aký CD prehrávač do 300,-eur

Milý kal (spolu s fekete), zbytočne sa navážate ohľadom prehrávania MP3, keď nemáte čo k téme dodať, je vás s prepáčením hovno potom, čo budem na playeri prehrávať, je to čisto moja vec. Nie som dieťa multimilionára, aby som si komplet všetky audio disky kupoval originál, alebo celý disk kvôli jednej skladbe. Podpora prehrávania hnoja mp3 (keďže rozdielny zvuk rozpozná každý zažratý audiofil okrem ženy) je len taká čerešnička na torte, ktorú zvládajú všetky moderné prehrávače. MP3ky je len taká ošklivá núdzovka, keď nebude origoš. Keď už som pri tých komprimátoch, aj pri tých sa ojebáva, plný net je kdejakých mp3 skladieb, jedná sa mi o tie, ktoré majú dátový tok 320kbs, množstvo z nich je prekonvertovaných z 128kbs na 256/320kbs, čiže uši neojebeš a výsledok stejne sračkový. Ešte zo stránky avaxhome sá da kdečo stiahnuť a možno veriť.

Web

Re: Aký CD prehrávač do 300,-eur

No promiň,ale taky nejsem milionář,originálky kupuju jen co se mi opravdu líbí celé album(ale to si stejně radši pořizuji na LP)jen si dovedu stáhnout cokoliv ve Flac a dost věcí se najde i MFSL a Japan kopie,pak stačí vypálit jako audio CD,MP3 je teda pro mne zbytečnost stahovat...

(upravil dawsoo 22. 7. 2010 22:13)

Re: Aký CD prehrávač do 300,-eur

dbmax:
Já osobně s tebou souhlasím,jsou žánry muziky (taneční,rocková apod.) kde jde spíše o obsah než o kvalitu... ač jsem taky spíš ten audiofilní magor, co na všem něco hledá,tak třeba 50s-80s Popík a Disco,Rokec a Rock či Bigboš  tzv průměrný a podprůměrný záznamy nebo naopak raritní jinak prakticky nesehnatelný věci , mam nejen kvůli místu taky jen jako MP3,není důvod tyhle nahrávky schraňovat v nějakém lossless formátu a už vůbec ne na plackách který jen zabíraj hafo místa ve skříni... Je zajímavý že těm některým "rádoby audiofilům" co jim MP3 nevoní nevadí třeba minidisc nebo DVD-Video (koncetrty) oba tyto algoritmy (Atrac,AC3) jsou mnohem více destruktivní při stejném bitrate jak kvalitně upečená MP3..  je jen vidět že to je spíš o snobárně a zpátečnictví ...(viz třeba vinyl)  jde to a prakticky se dá dosáhnout podobné kvality jako má průměrný Cédéčko =  tím myslím správně nastavenej lame encoder kterej v konzolový verzi lze nastavit i na tzv free format nad 320kbps+ nebo novější origo Frauhoffer kodek)... Já považuji 256-320kbps nebo VBR MP3 s vysokým bitrate pokud je grabnu sám, za v klidu použitelný. Není MP3 jako MP3 a to platí jak pro encodery tak hlavně zejména i pro decodery !!!  V originále či bezestrátových kodecích uchovávám jen klasiku ,akustickou muziku a velmi kvalitní nahrávky, který převodem do ztrátového formátu slyšitelně zdegradujou nebo si to prostě jinak zasloužej. Hi-Res je kapitola extra pro sebe.  CD a SACD a DVD-A vše z důvodu komfortu mam stejně všechny grabnutý na HDD... a avax znám dá se tam najít spoustu raritníchj věcí co jednoduše při dobrý vůli ani koupit nejdou = takže tě vcelku chápu že s tím nemáš problém.

Jinak dopředu dodávám že Muziku přes PC uspokojivě jedu od doby cca před 12-14 lety kdy ještě nikdo neměl vůbec šajna že nějaký kodeky a kvalitnější železo pro přehrávání pro počítače existuje. Takže konkrétně tohle mám zmáklý dalo by se říci dostatečně,a to včetně rozsáhlejch porovnávaček všech významných kodeků, který jsem dělal kdysi dávno ještě pro Hydrogen Audio který tenkrát zpočátku jako malý fórum pár nadšenců vznikalo.Trend přechodu na tenhle typ nosičů je evidentní avšak tahle jedna z nejzaostalejších a nejskostnatělejších oblastí techniky má prostě díky konzervám výrobcům a spotřebitelům jednoduše a prostě obrovský zpoždění.Možnosti jsou nedozírný.

Není co dodávat...

Re: Aký CD prehrávač do 300,-eur

Jak si krtek pořídil auto na klíček, je mnohem lepší story, než tvoje pohádka  o dortu za 300 s třešničkou mp3. To je pro mne vážně čistá schýza.
Sorry, že jsem dehonestoval vážnost tvé "témy", už mlčím...přeji ti mnoho radosti ze stahování zadarmo a poslouchání datových výtoků 320 kýblů za sekundu z kvalitního CDP.  smile

(upravil dawsoo 22. 7. 2010 22:19)

Re: Aký CD prehrávač do 300,-eur

KAL:
Chápu,jen nevim proč jsi musel komentovat věci kterým nerozumíš... pokud mam bejt upřímnej tak pro mě je daleko větší schýza poslouchat cokoliv přes SPM-250 promiň smile To je zas můj subjetivní názor... a taky nemam potřebu to někomu cpát smile

Není co dodávat...

Re: Aký CD prehrávač do 300,-eur

myslím že kal přes SPM určitě nehraje, on rád sklo smile

Web

Re: Aký CD prehrávač do 300,-eur

On to KAL moc prožívá,... to je jako kdybych řekl, že zahodím PC, protože umí nahrát i Windows místo Linuxu. Moderní přístroje tyto formáty zvládají a výrobce jim dal do vínku FW, který to umožňuje a dělá z toho univerzálnější stroj, já taky na vlajkový lodi Pioneeru PD-D9-J empétrojky neposlouchám a hraju jen CD a SACD. Ten přehrávač to na sobě napsaný nemá (informace že umí mp3 je v manuálu). Ztotožňuji se s názorem Davida, není mp3, jako mp3. Dá se zkurvit jak flac, tak ape a to špatným nastavením enkodéru, stejně tak mp3. Některý internetový flacky taky vypadaj, že sou to převlečený empétrojky.

Re: Aký CD prehrávač do 300,-eur

Pravdu díte pánové, je to tak, moc to prožívám, žvaním a vyjadřuji se k téme mp3, které nerozumím a která není se sofistikovanou redukcí zas tak špatná...špatná pro mne je právě ta schýza : mít GB hudby a - zadarmo, mít "kvalitní" audio bez většího úsilí a - zalevno, mít prázdnou hlavu a - po ruce chytrýho strejdu gůgla atd. Mně vadí redukce všeho druhu z principu a jsem odpůrce redukčních formátů s maskováním z principu i když bych to na PD-D9-J nepoznal. Vím, že se vše pomalu a nezadržitelně k totální lži ubírá, ale zatím se k tomu mohu alespoň vyjádřit a - toto odmítnout.
Zatím je svoboda alespoň na fóru, i když k několika zbožštělým tématům (DPA, SPM etc.) je lepší se tady nevyjadřovat.
dawsoo : děkuji ti za shovívavost, jsi gentleman, SPM ? neznám, ale SPV100 je na pohon (ani malého a prťavého) subu (pro mne subjektivně) nepoužitelná smile
opamp : jawohl ! tak k podzimu ti pošlu fotku mé kreativity, a když budeš hodný i šéma smile
jarouš : zkoušels někdy mrdku 44,1kHz přehnat přes pás ? staší i obyčejná dobře seřízená Tesla B116 - SACD nehraje líp

Re: Aký CD prehrávač do 300,-eur

dawsoo:
skúsil si kvalitne urobené OGG? mne nad 200kbs príde lepšie ako akokoľvek super urobená mp3, najmä na veciach ako činely a mnoho najmä rockových a metalových gitár

Web

Re: Aký CD prehrávač do 300,-eur

Mám taký fajn pocit, že počkám ešte jeden mesiac, predsa v dlhých zimných mesiacov sedím pri hudbe aj tri štyri hodky denne, tak prihodím cash nech to už za to stojí, a predsa pokiaľ sa nič nezmení bude to jarousou Pioneer PD-D6-J, lenže tento model bude problém kúpiť, pretože sa vyrába jeho novšia verzia PIONEER PD-D6 MK2 a ten je v cene 530,- ktorú po obalamutení mozgu rešpektujem : ) A na tie mp3 už serme, nech ide kal povedať výrobcom, aby prestali vyrábať také stroje s podporou komprimátov, čo mu na to povie.

Samozrejme letmo a dlhšie ma trápia ešte zopár kúskov, no musím sa vám s nimi zdôveriť smile
Zamotal sa mi SACD onkyo C-S5VL, ktorý sa nepozdáva až tak zaujímavý, ďalej Onkyo DX-7555, drahý a z fotiek z čriev playeru je to dosť voľaakési sprastené, a v takej cene sa mi pozdáva vyhodené peniaze, možno dobre zahrá, ďalej ma vážne najviac s pioneerom zaujímal harman kardon HD990, jeho zvuk na excelii a slovanete veľmi chvália, mi pripadá v takej cene ako bezkonkurenčný model, ale to, že treba firmware, a neberie akési pálené placky, pár menších problémov s mechanikou ma dosť odráža. Neviem či ho tu z vás niekto doma má a aké mám s ním reálne skúsenosti.

Web

Příspěvky [21 až 31 z 31]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Aký CD prehrávač do 300,-eur

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£