Re: LME 49720 od GME - šum

Závěr akce s LME 49720 od GME: 22. 9. mi naskočilo 360,- Kč na účtu, složitel GME.
Ale musel jsem to urgovat a informoval jsem je přitom, aby nedělali hlouposti, že mám právní vědomosti poněkud prohloubené pomocí VŠ. Trochu jsem tam naznačil, že reklamační podmínky jsou součástí závazkového práva a jsou tudíž právně (tedy soudně) vymahatelné.

(upravil pslava 5. 10. 2010 18:25)

Re: LME 49720 od GME - šum

wwsly napsal:

49710 i jiné mám - originál. pokud někdo bude chtít tak mi napište.

Tož tak ...od wwslyho jsem si pon příspěvku #9 vzal na zkoušku nějaké LME49720NA.
Byli to nachlup ty samý,co jsem koupil v GME (stejná série ER94AB).....zvukově paráda .... šum jak kráva...další prachy v prdeli...
vyletoval jsem z jednoho starýho krámu NE5532,není to tak čistý na výškách,ale šum je o půlku menší..
Znovu riskovat nebudu ...co mi doporučíte,jako akceptovatelnou náhradu???

Re: LME 49720 od GME - šum

LM833 z dobrého zdroje, třeba od Quarta.

Web

Re: LME 49720 od GME - šum

LME berte z Digikey nebo od Farnella. Případně, pokud ještě mají Dawsoo, Pistole nebo Jarous. Ti měli vždycky dobré kusy.

Web

Re: LME 49720 od GME - šum

Mimochodem, ani od GME nemusí vše šumět. Objednal jsem si s tou nešťastnou várkou i LME 49710 a tenhle pajc (zřetelně od téhož výrobce, shodné vady potisku jako ten dvojitý) vrazil do mikrofonního PZ - za druhý obvod stejného typu, a byl dokonce cca o 5 % lepší (měření). Před těmito obvody tam byl (origo) OP27 - horší, před ním prastarý NE 5534 AN portugal ještě o něco horší (srovnávacím poslechem s druhým kanálem, v té době jsem neměl měřidlo).
A zkusil jsem do téhle pozice postavit PZ s diferenčákem s 2SK170 (od GME) (s tím OP27) a šuměl cca o 50 % víc, než ta LME. Jenže tam si nejsem jist, zda jsem něco nezmršil na zapojení. Ta % jsou v napětí.

Re: LME 49720 od GME - šum

Záleží na tom, kdy a kde byly LME 49720 v GME kupovány. Na dřív koupených byl potisk jiný než na těch, co mají teď v Praze. Já kupoval letos v létě a je na nich hodně dokonalá napodobenina značky NS (není pozvolné zeslabení ocásků loga), ale další popisy značící dobu a místo výroby neodpovídají tomu, co NS používá. To jsem bohužel zjistil až při zkoumání po nákupu.

(upravil Jurawood 23. 1. 2011 22:22)

Re: LME 49720 od GME - šum

Odešla LM3886 z GME, nevydržela cca 25W do skratu. Po cvaknutí ochrany zůstala trvale chrčet a už se to nespravilo, tak jsem test opakoval až ztichla úplně, reklamace zamítnuta - pájeno, 160kaček v p***
Koupil jsem další v Gesu a úplně jinej potisk, ta šlape. Ještě jsem byl u Bůčka a tam mě dával šváb se stejným potiskem jako ten pajc z GME.

Teď potřebuji nějaký operáky mezi nimi i LME a TPA6120, můžu to koupit na TME.eu ??

Re: LME 49720 od GME - šum

A jak ti Hippo ta kopie hraje? Je to rozpoznatelný?

Re: LME 49720 od GME - šum

Bral jsem naštěstí jen jeden kus a ještě jsem ho nezkoušel. Mrskl jsem s ním naštvaně do šuplíku hned poté, co jsem si zjistil, že označení na pouzdře neodpovídá značení NS.

Re: LME 49720 od GME - šum

Podle tenkých potisků těžko soudit, s tím značením je to průkaznější. Já mám z EZK:
LM4562NA drsný matný povrch, série ER89AB, logo se zužujícími se ocásky,
LME49710NA hladký lesklý povrch, série EC84AB, logo bez zužujících se ocásků.

(upravil Hippo007 27. 1. 2011 20:19)

Re: LME 49720 od GME - šum

Já mám z GME LME49720NA, série JR03ACE3. A značení série je nějaký podivný. Nenašel jsem, že by takto značila své série NS
Povrch drsný, matný.
EDIT: podobné značení série mají LF411 on NS koupené u EZK. Až se k tomu někdy dostanu, tak porovnám šum

Re: LME 49720 od GME - šum

Oba moje LM4562NA od EZK jsem dnes poslouchal na sluchátkách, se zesílením 10 a zkratovaným vstupem. Šum nebyl slyšet, nepostřehnutelný. Porovnal jsem to s MA1458 a rozdíl v šumu byl velký. U LME49710NA jsem na vážkách, potřeboval bych to s něčím porovnat.