(upravil Otas 5. 7. 2010 11:49)

Téma: LME 49720 od GME - šum

Tak jsem se po desíti letech odhodlal k učení starého psa novým kouskům a přeosadil jsem svůj (některým zde diskutujícím známý) diskotékový mixáček. 
Technologie jde dopředu, nic s tím člověk nenadělá.
Vzhledem k blbě zvolené koncepci (vysokoohmové) jsem šel namísto TL 071, MAC 156, OP 37, OP 27 do OPA 134 (objednané přes EZK). Pohoda, všude pokles šumu o 3 - 4 dB.
Problém nastal u dvojitých NE 5532 na výstupu, které jsem prvoplánově chtěl nahradit výstupními speciály TLE 2142, což sice nebylo nejhorší, ale ne nejlepší. Dále jsem zkusil OPA 2604 (byly v šuplíku) a bylo to odstupem o něco lepší.
Protože jsem v PZ pro mikrofon použil LME49710 (z jiného pramene) a on se ve srovnatelných podmínkách šumově vyrovnal kombinaci (PZ ala Revox - uveřejněno u Actidampů) KC 309F-BC 413B-KC239F, namlsal jsem se a u GME objednal 3 kusy LME 49720 á 120,-Kč.
Zapojení: A = 4,3 (ZV 33/10k), vstupní odpor k zemi cca 45 k, což je - uznávám - na bipolár moc.
Druhý OZ se zesílením jedna (obraceč fáze na sym. výstup - dělič 10k/10k).
ZKLAMAL ABSOLUTNĚ, v šumu především, jeden z kusů byl vyloženě vadný:
Výsledky - srovnání (přibližně uV na výstupu, předchozí zes. stupně staženy na minimum):
NE 5532   - 17
TLE 2142  - 22
OPA 2604 - 16
OPA 2134 - 15
LME 49720  - 44,  48,  cca 300 (kolísání 150 - 450)

Závěr: Jen blbec se spálí dvakrát o stejná kamna.
Teď bádám, co by se tam hodilo, rozhodne poslechový test.

A doplněk: prošel jsem šuplíkové zásoby:

4580 JRC - 16

A ABSOLUTNÍ BOMBA:
Z generátoru impulsů vykuchaná MA 1458, poté co prošla tepelným testem (vražena do objímky opačně, odpory RC členu napájení mi zasmradily dílnu), po nápravě pracovala bez závad, takže:
TESLA MA 1458 - 19

Kam mám zařadit ty LME? No comment, koledoval bych si o ban.

Re: LME 49720 od GME - šum

Ahoj
Já jsem koupil v GM operáky celkem dvakrát,oni ti číňani tam snad místo křemíku dávají psí h.....Z dvaceti NE5234 jsem vybral jeden co šuměl nejméně a zbytek rozmačkal ve svěráku.To byla úleva.Ty operáky byly absolutně nepoužitelné to i klasická 741 byla lepší.Od té doby když jedu kolem toho kramu si zacpává manželka uši.

Re: LME 49720 od GME - šum

Otas pokial chceš, možem ti tie LME49720 poslať na vyskušanie. Ja ich mám priamo s NAtionalu, snaď nebudú chybové. nechaj mi adresu, zajtra ti to hodim do obalky a poslem

Web

(upravil pslava 5. 7. 2010 19:31)

Re: LME 49720 od GME - šum

Já sem taky nakoupil LME z GME a vyhodil jsem kvůli tomu celej pracně dělanej korekčák,když jsem zjistil,že je to těma integráčema,kterejch sem koupil 8 za  150/ks, tak jsem se pořádně třískal do hlavy....

Pokud někdo nabídnete  2kousky  LME49710
                                  a 2 kousky LME 49710  se zárukou,že se nejedná o nějakej šunt ,bych docela bral...

Re: LME 49720 od GME - šum

Joži, jsi hodný, ale věřím, že jsou skvělé (oproti OP27 udělalo nasazení origa LME u PZ mikrofonu s citlivostí 2,5 mV a EQ +12dB vše skoro 2 dB a ten OP27 byl zřetelně lepší, než NE5534AN). Teď na výstupáku zkouším nalevo 2134 a napravo 2604. Nebudu-li spokojen (typ zvuku u 2604 a zkreslení při zátěži u 2134), LME to bude jistit. Máš-li je případně prodejné, určitě se domluvíme.
Při zkoumání nátisku (foťák na makro jsem věnoval a nemám, nemohu přiložit foto) a porovnání se zmíněným originálem měly pajcy číslice tvaru 49, zatímco origo má čtyřku nahoru otevřenou a devítku dolů rovnou. Lehce jiný byl i znak.

(upravil pslava 6. 7. 2010 8:46)

Re: LME 49720 od GME - šum

zejtra hodím foto jednoho z těch šumáků,třeba to pomůže...

Tak nehodím,jak se zdá, všechny šli do komunálního odpadu.

Re: LME 49720 od GME - šum

Polovodiče v GM nekupovat, pořád se to tu omílá.... smile

Web

Re: LME 49720 od GME - šum

Otas ja ti jeden , či dva kludne dám. mám ešte aj J-fety TLE 2082 a Di-Fety OPA2111 ak by si chcel na skušku. ja nič netuningujem, povačšinou robím PA takže mne tam zvukovo lepšie sedia stare dobre TL072/74, 82/84. LME 49740 a OPA4228 ma velmi sklamali. majú otrasný zvuk

Web

(upravil wwsly 6. 7. 2010 8:31)

Re: LME 49720 od GME - šum

49710 i jiné mám - originál. pokud někdo bude chtít tak mi napište.

Web

Re: LME 49720 od GME - šum

On to Otas ve své upřímnosti napsal poměrně trefně - jen hodně blbé dítě se dvakrát spálí o stejnou plotnu smile

Vycházejte z logiky věci - co se nejvíc vyplatí pajcovat? No určitě ne levné součástky v cenách řádu centů, ale drahé operáky, drahé elektrolyty, drahé výkonové tranzistory, procesory atd., tedy věci, na kterých je při pajcnutí největší vejvar...Jsem 100% přesvědčen, že v GME moc dobře ví, kde a od koho ty šváby nakoupili a za kolik.

Web

Re: LME 49720 od GME - šum

Joži,
do disko aparatury (v jednom profi mixu jsem už provedl kompletní výměnu, maká i v mém nástavci v PZ RTG 800/600) se mi jako náhrada za 072 apod., které opouštím, hodily OPA2134, fakt zní dobře, resp. nejsou slyšet. Lidé s netopýřími slechy hovoří cosi o lampovém zvuku nebo naopak negativa, mně stačí, že když je zařadím do řetězce, neslyším rozdíl. Je samozřejmě otázka, co jsem při svém věku slyšet schopen...
Občas se mi bohužel přihodí, že DJ si dá mou půjčenou aparaturu (CD přehr., mix a mikrofon) před své hifi a to je pak v některých případech sakra laťka a výsledek pojímám dost prestižně (můj problém, nemám být ješitný).
TLE jsem zkusil typ 2074, je to dost fofrník a v nepříliš dobře navrženém PZ Tenglerova zesiku jsem ho musel brzdit kondíkama. Bohužel OPA4134 bych si musel objednat tisícikusovou várku, aby mi to v pouzdře DIP 14 dodali a tak neznám dostupnou přímou významně lepší náhradu za TL 074. Jinak díky za nabídku, pokud mi testované výstupy nevyhoví, určitě se ozvu a dva kousky odkoupím.
K údajům v uV
- do nich je nesena určitá hladina šumu z PZ (samé OPA134), korektory na nich byly vraženy do minima (-12dB) a panorama dolů (-6 dB). Lze předpokládat pro objektivnější porovnání obvodů odpočet cca 10 u každého údaje.
Sinclaire,
začal jsem být optimista - po žádném negativním ohlasu na informaci o nabídce LME u GME jsem si řekl, že šli do sebe a nebo že je trh naučil. Jinak si zakázkově polovodiče objednávám u EZK, kvalitní věci jsem kupoval i v inzerci od ing. Šlosárka. GME testnu teď reklamací a dám vědět, jak mne odkopli... 
Stále platí Murphyho zákon, že optimismus je obvykle jen nedostatek informací, respektive (M. Kundera:) pesimista je jen o něco málo lépe informovaný optimista.

Re: LME 49720 od GME - šum

Sinclair, je-li to tak je to trestuhodné ..doslova. Kdyby kdokoli z nás doma pálil CDčka a prodával je ,tak ho zavřou..   a u těchle OZ se taky nejedná o pár kaček.. navíc pokud je to takovy šrot..nemam slov.  :-/

Re: LME 49720 od GME - šum

GME je asi nejhorší krám co znám... koupil jsem tam LF411 do DC serva a neuvěřitelné se stalo skutečností šváby tam kmitaly a když se mi to povedlo zatlouct tak offset byl cca 90mV !!!

Není co dodávat...

Re: LME 49720 od GME - šum

Vyfotil bys je pls?

Web

Re: LME 49720 od GME - šum

nestrašte mě proboha... já je mám v DPA223 taky... sad

Web

Re: LME 49720 od GME - šum

V GESu jsem kdysi nouzově 2ks bral a chodí ok..

Web

Re: LME 49720 od GME - šum

Ges je bez problémů zatím jsem nenarazil na takhle ujetý věci,ale GME fakt již nikdy více!! Jedinný co od nich ušlo byly BD139/140 sice měly kapacity zhruba dvakrát tak velký Ft raději nemluvit ale snesly Uceo nad 130V... asi náhoda na dobrejh vrh big_smile  ty LF bohužel jsou tak rok dva zpět foto nemohu sloužit páč šly hned z patic do koše.Představa že by tam člověk koupil třeba OPA627 nebo i ty LME za víc by mě asi nedala spát.

Není co dodávat...

Re: LME 49720 od GME - šum

Trandy 2SC2240 z Gesu místo katalogových Uce 120V měly s bídou 90V-na 100% pajc.
Pak jsem tam koupil tuším 2SA1371/2SC3468 a jedny z nich (tuším že ty SC) měly místo 300V s bídou 180V.... na první pohled byly ty SA a SC rozdílné,nevím už ale jestli u nich byl uveden výrobce,když se dívám na stránky gesu teď,je u obojího uvedeno Sanyo. Ty 2SC2240 jsou bez uvedení výrobce.
2SC2547 které jsem koupil místo těch 2240 opět v Gesu mají uvedeno Hitachi a na Uce jsou OK,z 10ks co jsem bral tak mají všechny nad 160V,ale mám tam taky asi 3 různý provedení popisu....

Příště už asi opravdu polovodiče brát jinde,GME vůbec a GES velmi obezřetně na co to člověk má,jinak je to vyhazování peněz.

Re: LME 49720 od GME - šum

Nevíte jak  je na tom PS electronic?
Nakupovat nebo nenakupovat?

(upravil dawsoo 15. 7. 2010 12:17)

Re: LME 49720 od GME - šum

Já nakupuju v Semic-u / exotiku a víc spešl věci v AME v Semic Trade už maj i e-shop takže jednodušší to být ani nemůže... Ges alespoň přizná že není originál a v případě japonců 2Sxxxx mam zkušenost že se dá zboží v klidu vrátit...

2SA1371/2SC3468 to ještě jde ,v GME bylo Uceo 39V!!! a druhá polarita 120V!!! a TME např. jedna originál a druhá asi stejný (snad kambodža nebo laos) původ jak GME 39V závěrný napětí je neuvěřitelný (to není snad už ani ta čína big_smile) co si dovolej tu prodávat. Já od jistý doby měřím nedestruktivně Uceo a kapacity jinak se to bohužel nedá... když něco vyhoří kvůli součástce mimo specifikaci škodu nikdo nenahradí.Dopadne to tak že tu bude šedej trh s originálama N.O.S. za mnohem vyšší peníze,a klasika pultovej prodej pomalu pude do kytek,můžou za to prodejci a překupníci,protože ve všech kšeftech obchodníci maj nůž na krku s nákupníma cenama = kam jsme to došli hrůza.

Není co dodávat...