Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zdroje signálu » Dolby Digital nebo DTS signál na vstupu stereo DACu?

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [4]

Téma: Dolby Digital nebo DTS signál na vstupu stereo DACu?

Je schopnej mi na tohle někdo odpovět případně v praxi odzkoušet? Jde mi o to, jestli když bych digital out z AVR nacpal na vstup stereo převodníku, tak jestli je nějaká šance, že by si to vzalo signál pro přední repro a normálně to hrálo. A nebo to hrát vůbec nebude?

Web

Re: Dolby Digital nebo DTS signál na vstupu stereo DACu?

Obávám se že ne, aspoň co jsem pochopil... DD/DTS se sice přes S/PDIF dá přetáhnout, ale je to jinak kodovanej signál a "normální" stereo převodník by si s tim neměl umět poradit... Například všechny možný S/PDIF vstupní šváby, např. CS8416, tyhle DD/DTS signály rozpozná, ale hlásí NON-AUDIO nebo zároveň i IEC60870 nebo kolik, abys věděl, že Ti to stereo DAC nepřežvejká, ale že tam nějaký audio data asi jsou.

Řek bych, že běžně, třeba i v DVD plejeru, je nějakej ošklivej nesehnatelnej šváb, kterej ten multikanál sežere a rozežvejká na několik I2S paralelně a to jde do třech nebo čtyřech malejch stereo DACů.

Takže abys normálnim DACem přehrál DD/DTS, budeš potřebovat nějakej "předžvejkávač"

Re: Dolby Digital nebo DTS signál na vstupu stereo DACu?

Tak jestli to je tak (čekal sem to ale doufal v zázrak), tak sem tam kde sem byl:-) Doufal sem, že když je to signál 16bit/44,1 nebo 48khz, že by se s tim třeba popral. smůla no:-(

Web

Re: Dolby Digital nebo DTS signál na vstupu stereo DACu?

ee neporadi si s tym je potrebny DD popripade DTS dekoder.

OB 4 pasmo aktiv 15" H frame ala Linkwitz | rpi4 moode + CamillaDSP | ESI GIGAPort eX | 4x HYPA10 (pasiv KEF LS50 meta | CW DAC1 | HYPA17)

Příspěvky [4]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Dolby Digital nebo DTS signál na vstupu stereo DACu?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£