Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » PA a zvukařina » Tesla A2400

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [7]

Téma: Tesla A2400

Nemáte prosím někdo manuál na zesilovač Tesla A2400 (AZK240) ? smile

Re: Tesla A2400

AZK240 není A2400.
A2400 od Tesly byl sériově vyráběný zesilovač a má označení AZK222 a tudíž má i svůj servisní manuál.

AZK240 byly zřejmě nějaké poslední záškuby Tesly Vráble, protože jak jsem viděl fotky, tak to na mě působí dojmem "každý pes jiná ves" a je to poskládáno z můstkových modulů, které se používaly ve staré AZK220 /A400/. Servisní dokumentace od AZK240 pravděpodobně existovat nebude, nemohli to už stihnout vypracovat při přechodu na TESON, možná u nějakého člověka z Vráblí, který na tom zesilovači pracoval, bude nějaká výrobní dokumentace-bude to chtít ale doslova detektivní práci.
To, že je to nastříkáno tmavošedým matným lakem a má to popis bílým sítotiskem nic neznamená, Vráble měly svoji lakovnu i sítotiskovou tiskárnu.
AZK240 je podle mě šmejd, který zplodilo posledních pár nadšenců z Vráblí a do sériové výroby se to už nedostalo, bude existovat jen několik málo prototypů.
Můj soukromý názor je, že A2400 je daleko modernější zesilovač, na kterém pracovala parta vývojářů, když ještě Vráble fungovaly, mám tu jeden kus, kde je na toroidu nálepka 14.marca 1987.
AZK240 je už jenom slepenina ze zbytků.

Web

Re: Tesla A2400

Taktak, jde mi z toho hlava kolem. Mám tu Teson A2400 ve předu, na štítku AZK240 a nepřijde mi že by to byla nějaká můstková slepenina, kvalitní trafo, kvalitní koncáky a DPS, poctivá skříň. Ty máš na tom tvém na štítku AZK222? Tak sem dej foto štítku a odkrytovanýho zesu z vrchu a porovnáme zesilovače. AZK 240 se do sériovky dostal, mám tu vyražený sériový číslo.

Re: Tesla A2400

Prosím vás nemáte niekto schému zapojenia indikátoru vybudenia pre tento zosilňovač?? Stavám tento zosilňovač ale táto schéma zapojenia mi chýba.

Re: Tesla A2400

Kurnik proč tohle dnes někdo staví? hmm
Je to na vráble moc pěknej zesilovač, poctivej, ale dnes bych našel zajímavější konstrukce.

(upravil marda 23. 1. 2012 13:20)

Re: Tesla A2400

Kecáte nesmysly oba. AZK240 není žádná zmůstkovaná bestie. V Amatérském rádiu B5/88 se hovoří o AZK221 (A2200) a AZK222 (A2400), ale druhý jmenovaný vyjel jako přejmenovaný AZK240 (asi jako kód 2x400W). Ty bastly, co dovnitř skříní AZK240 namontoval bůhvíkdo a bůhvíkde odpovídají dílům AZK220, pravděpodobně aby se zužitkovaly zbytky. Jeden takovýto bastl je k vidění i na Youtube: http://www.youtube.com/watch?v=EkByoPUzlqU
AZK240 má svoji pěknou servisní brožuru, zato od AZK222 jsem žádný ani na hony neviděl.

Re: Tesla A2400

JeF111 napsal:

Kurnik proč tohle dnes někdo staví? hmm
Je to na vráble moc pěknej zesilovač, poctivej, ale dnes bych našel zajímavější konstrukce.

Stavám tento zosilňovač preto lebo mám vetšinu súčiastok a mam ten zosilňovač skoro zadarmo a aj zužitkujem súčiatky.:)

Příspěvky [7]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » PA a zvukařina » Tesla A2400

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£