Re: Jaké emitorové odpory?

No a když mám více párů koncáků, tak je lepší snímat napětí z jednoho + předpětí z šíny nebo udělat součet (např. DPA) ?

Web

Re: Jaké emitorové odpory?

PMA, máš pravdu. A jsem rád žes to upřesnil, že u CFP je to jinak.

Wwsly, pokud jsou ty trandy cca stejné (dejme tomu z jedné štangle), jsou mezi nimi tak malé rozdíly, že lze snímat jen z jednoho. Platí za předpokladu, že se třeba vlivem studeňáku neodpojí z obvodu právě ten trand, jehož proud snímáme. Takže, kdo raději používá opasek i kšandy, snímá všechny a sčítá (pardon průměruje).

Web

Re: Jaké emitorové odpory?

opamp: souhlas, jde o důraz na spolehlivost. V tomto ohledu je Pavel D. excelentní.

Re: Jaké emitorové odpory?

Mám tu ještě jednu otázku do pranice. Lze jeden pár 2SC5200 + 2SA1943 při napájení z testovacího zdroje +-28V zatížit výstupní impedancí 2 ohmy, aniž by se pracovní bod dostal mimo SOA? Chtěl bych jenom něco vyzkoušet a nechci si testovací vzorek hned zničit. hmm

Re: Jaké emitorové odpory?

keď to je v SOA tak áno. ale som zvedavý, ako presne to zariadiš smile

Web

(upravil zuki 19. 6. 2010 12:51)

Re: Jaké emitorové odpory?

V pdf je pro 5200  a DC zatížení (vše i viz dále při měření s pouze odporovou zátěží) a cca 14V úbytku na tranzistoru asi tak 9A. A při "saturaci" max I=15A -> to je pro 2R nad 28V. Takže by to mělo být těsně v SOA, ale známe výrobce - občas si tu realitu trochu přikrášlí je to ... V pulzním (AC) režimu se zátěží (opakovačkou) kratší 100ms bys neměl mít problém. Ale bude to slušně topit, takže bacha na dobré chlazení.... protože ta SOA platí pro 25°C. Občas některý výrobce uvede některé parametry např. pro 60°C na pouzdru a jsou to trochu jiná data....

viz PDF - Curves must be derated linearly with increase in temperature.

Pokud se v něčem pletu, tak mě opravte...

Re: Jaké emitorové odpory?

Little nebudem držgroš, ja ti niečo s teorie prudoveho istenia dám. nech sa ti páči. Anglicky dúfam vieš

www.zosilnovace.eu/Prudovky.pdf

Web

Re: Jaké emitorové odpory?

zuki: Mockrát díky. Tak v tom případě zkusím snížit napájecí napětí někam na 22V a mělo by to být OK i s nezanedbatelnou rezervou.

joži: Díky, pročtu a snad pochopím.

Re: Jaké emitorové odpory?

Jaký výkon z toho chceš tahat?

Web

Re: Jaké emitorové odpory?

V ostrém provozu do 4 ohmů zhruba 100W/pár tranzistorů plus mínus autobus. Teď do těch 2 ohmů je to vcelku jedno. Nemám ještě k dispozici druhý modul, ani nemám čas, abych ho postavil, tak to chci řešit takhle provizorně, abych alespoň věděl, jak to hraje a zda se to nechová nějak nepředvídatelně. Chladič mám ten klasický z AX1310, pro jistotu mám připravený i ventilátor, kdyby bylo potřeba. Snad to dobře dopadne. hmm

Re: Jaké emitorové odpory?

K těm proudovkám, je to brané jen z pohledu buzení harmonickým průběhem ...

(upravil sinclair 21. 6. 2010 2:43)

Re: Jaké emitorové odpory?

Vašku, to se u běžného audiozesilovače jaksi předpokládá, není nejspíš myšlen kytarový zesilovač, jímž procházejí různě zprzněné průběhy.
A máš pravdu, taky jsem si u jednoho tranzistorového kytarového konce s proudovkami nabil hubu a stálo mě to pár párů koncáků.

Web

Re: Jaké emitorové odpory?

Pokud vím, tak se do zesilovače nepouští jenom sinusovka.
Pusť si tam zlimitovanou padesátku, to je dostatečně pravděpodobnej signál.