Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Zosilovac k subu s 2xARN6608

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [8]

(upravil Wili 12. 6. 2010 12:52)

Téma: Zosilovac k subu s 2xARN6608

Mam postaveny zosilovac s 2xARN6608 v push-pull bandbase tak, ze uzavreta komora ma 10 litrov(+silne tlmena) a komora s basreflexom ma 20 litrov (+rezerva na zosilovac cca 2 litre cize celok ma prazdny 22l) a basreflex je ladeny na 69 Hz. Repro budu pravdepodobne paralelne (zalezi od zosilovaca).Potrebujem k tomu nejaky zosilovaci modul a mam dilemu ci mam stavat ALDAX SPV100P co vyjde na cca 100-150eur so vsetkym, alebo mam kupit z bsacousticu hotovy PSB SS7/E co si myslim ze by aj stacilo k tak slabsim reprakom, alebo mozno by stacil aj z dexonu hnoj typu ZS-250...? neviem sa rozhodnut co by bolo najvhodnejsie... samozrejme chcem to cim lacnejsie ale pri zachovani este ako-tak celkom dobrej kvality. Nepotrebujem zase z toho mat nejaky super kvalitny sub ale zase nechcem aby to bolo slabe ako caj... O tych zosilvoacoch som si uz vsetlico v historii fora precital a myslim ze najvhodnejsie vyzera ten z BSacousticu, otazka znie ze ci by to tie repraky prezili, hlastitostou by som narabal s rozumom samozrejme ... alebo su to take slabe repro ze aj ten ZS-250tka by bol dostacujuci? neviem, poradte...

Satelity k tomu su stereo z ARN116-10/4 + ARV078-00/8

Re: Zosilovac k subu s 2xARN6608

BR na 69Hz? nie je to dáko vysoko? ako si došiel k tým dvom 10l a 20l objemom?

Web

Re: Zosilovac k subu s 2xARN6608

to je bandbass ladeny na zisk citlivosti, podla simulacie to da v pasme 52-92Hz(-1dB) celkovy zisk cca 4,5-5,5dB, nechcel som od toho velky rozsah ale akusticky tlak, v pasme od 50-100Hz je toho co sa tyka basov v hudbe asi najviac a od cca 120-150Hz(podla strmosti vyhybky) pojdu satelity tie ARN116-10/4...objem 10 litrov uzavretej komory je aj z dovodu ladenia aj z dovodu obmedzenia vychylky basakov pri nizkych frekvenciach a je to isobaric takze aj preto tak malo...pri 50 Hz a prikone 40W to ma vychylku len 4-5mm...pri 100W 6-7mm cca, aj ked tolko tie repro nevydrzia mozno...su to stare sunty...

Myslim ze Halen stavial podobny sub kedysi akurat ze tam mal 2x6614 co je vykonovo lepsie, akurat pri simulacii tie 2x6608 vychadzali ze zahraju este hlbsie pri rovnakom objeme akurat ten vykon....

Re: Zosilovac k subu s 2xARN6608

dve 6608 pri 100W zhoria, stačí tomu aj 50W@4R, napríklad jožiho uni50. a ten BR by som fakt ladil nižšie.
TSka si meral jednotlivo pre každé repro alebo použil známe hodnoty z webu?

Web

Re: Zosilovac k subu s 2xARN6608

z webu otialto...

Re: Zosilovac k subu s 2xARN6608

to je naprd, nezabúdaj, aké sú to repra staré, rozptyľ parametrov bude veľký, použi návod na zmeranie domarobo http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=15625#prvni

Web

Re: Zosilovac k subu s 2xARN6608

inak vies... ono mne netreba az take super ozvucenie, nejde mi o presnost teda aspon v tomto konkretnom pripade vobec, je to len take buchatko na vonku do zahradky ku bazenu... skor som len chcel poriesit to so zosilovacom, ale kedze ako vravis su na tom tak vykonovo slabo ako su tak asi najlacnejsie riesenie bude OK a postaci nejaka cina...alebo tie rozdiely v TSkach budu az take dramaticke ?

Re: Zosilovac k subu s 2xARN6608

ak chceš robiť pomerne náročnu bedňu, tak áno. inak by som do dal do spoločného 55 litrov, uzavretá bedňa.

Web

Příspěvky [8]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Zosilovac k subu s 2xARN6608

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£