Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Tranzistorový zesilovač - vaše názory, kritika

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 28 z 28]

Re: Tranzistorový zesilovač - vaše názory, kritika

Klon je ten poslední, kdo by chtěl stavět BA-200 smile

Thales: Self má spoustu know-how přímo na svým webu, tak šup tam. Já tady nebudu opakovat, proč je zrcadlo lepší, když je to tam jasně a krásně vysvětlené.

Web

Re: Tranzistorový zesilovač - vaše názory, kritika

Taky si přihodím - pokud asymetrická konstrukce tak bych se držel něčeho jako jsou symasymy a podobně - nemám rád tento typ VASu.
Osobně bych raději vycházel z nějaký komplementárně symetrický konstrukce jako výchozí schéma bych si vzal třeba dispre nebo něco takovýho. Zkrátka dva diferáky na vstupu za to pověsit komplementrárně symetrickej VAS třeba s BD139/140 budiče v TO220 a koncáky. chodí to, dobře se to ladí, a málo to kreslí. Představ si něco jako DPA 222 bez emitorovejch sledovačů kaskod a tak a s tím si hraj.
a pokud hraje roli cena polovodičů tak diferáky jsou za 8kč celkem VAS za 10 budiče za dvacku a koncáky podle libosti.

Re: Tranzistorový zesilovač - vaše názory, kritika

Souhlas...Vyjdi třeba ze zesíku Tiger.

Duševně zdravý člověk nebude v dnešní době stavět kvazikomplementární sračku... smile

(upravil Thales 7. 6. 2010 13:14)

Re: Tranzistorový zesilovač - vaše názory, kritika

Já už fakt nevím jak to mám napsat.

NE NEJDE MI O CENU ale o to spotřebovat starý materiál. Alespoň na ty konce.

KDYŽ OBŠLEHNU PŘEDEK Z ČEHOKOLIV TAK TO SICE BUDE FUNGOVAT ALE NIC SE NENAUČÍM (i když mě to samozřejmě napadlo neboť to je nejjednodušší cesta k cíli).

Zatím tu nikdo neřekl v čem mají například na pohon subu výhodu komplementární konce s velmi malým zkreslením a vysokou rychlostí přeběhu když pro sub jsou dle mého názoru na prvním místě výkon, vysoký činitel tlumení a stabilita a zbytek (si myslím) lidské ucho nepozná. Pokud se mýlím vyvraťe mi to. To můžu zkusit zase někdy jindy. Současně je to odpověď na to co psal Sendy.

Každopádně není problém si vyzkoušet klidně víc variant a porovnávat si na vlastní kůži co se jak chová. Ale v tom případě bych rád věděl dopředu co všechno je tady na tom špatně protože jinak mi to zas nic nedá a já to příště zas nepoznám. Když něco dělám nebo nedělám chci vědět proč a ne jen že to funguje.

Kvazikomplement byl vstupní podmínka.

Asi nejsem duševně zdravý člověk a chci se zbytečně tejrat (i vás) ale už jsem prostě takový smile

Co je všechno špatně na té desce?

Re: Tranzistorový zesilovač - vaše názory, kritika

právě jsem ti tam vyčíslil jaká je cena tech polovodičů nových na krámě - a ty furt zkoušíš ty starý šunty  za každou cenu nějak udat.
Copak ti nedochází že i cena kondenzátorů, odporů, dps kabelů, chladičů i šroubků je vyšší a tudíž abys ty sračky spotřeboval vyhodíš daleko víc peněz za zbytek ?
No nic- zjevně to máš hozený jinak. Asi tě baví kvadratura kruhu....

Re: Tranzistorový zesilovač - vaše názory, kritika

Jojo je to takové nechci slevu zadarmo... Hlavní cenu ti beztak dela mechanika a zdroj..

Re: Tranzistorový zesilovač - vaše názory, kritika

Nějaký podobný socprojekt jsem navrhoval v roce 1998, ještě mám jeden plošák... verze se 4-8 TO3 trandy na konci. Chladič a plošák nakonec veškeré úspory zabijí.

Web

(upravil sinclair 7. 6. 2010 14:11)

Re: Tranzistorový zesilovač - vaše názory, kritika

A přesně stejným stylem postupovala firma SEAC, které se podařilo koupit za asi 10Kč/ks 5.000ks tranzistorů MJ15003, dále pak měli v Tipě za desetník tranzistory KF517, KF503, KC308, KC238...tamtéž měli za desetník elyty N.A., blokovací kondy MPTr96 další "lidový" materiál. A tak se milí pánové rozhodli, že z toho udělají stavebnici, 350 nebo 500W přece zužitkuje každý, ne? Jak to dopadlo, víme všichni, kdo se o SEAC trochu zajímali.

Neříkám, že by to nešlo, koneckonců BA200 je také takový "lidový" projekt, ale předpokládá aspoň trochu slušné koncové tranzistory, kterýmžto 2N3055 bůhvíjakého původu rozhodně není.
Já sám jsem si prototyp BA200 osadil materiálem /včetně odporů a kondíků!!/ kompletně vytahaným z různých monitorových a televizních desek - fungovalo to perfektně, ale přece jen koncové tranzistory musely být slušné /minimum KD503, KDY56, KD3442, KD4348, KD3773/, budicí tranzistory bylo nutné koupit z dobrého zdroje a zbytek se našel na těch šrotových deskách.

Thalete, už jednou jsme se o tom bavili na hospodě a já ti řek, že tyhle tranzistory jsou na hovno a že nemáš z toho hovna plést bič, i když to hovno máš doma...Anebo se prostě smiř s 50W/4R, nebo při vybraných kusech 100W/8R s tím, že při 4R to odejde...

Web

Příspěvky [21 až 28 z 28]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Tranzistorový zesilovač - vaše názory, kritika

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£