Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zapojení zesilovače MWL-5B

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [9]

Téma: Zapojení zesilovače MWL-5B

Mám zesilovač MWL-5B a reprobedny RH 10/2/200P mám problém ze nevím jak reprobedny zapojit pry je to jen mono zesilovač takze sem myslel ze pripojím jednu reprobednu a druhou pripojím paralerne za ni ( do druhe zasuvky na reprobedně) zezadu zesilovače je zelený panel kam se bedny pripojují ale je tam napětí a impedance takze sem zmatený budu rád kdyz mi s tim poradíte
pohled na zadní panel: http://www.rduch.com.pl/produkcja/seria … _200_t.jpg
stranky vyrobce zesilovače: http://www.rduch.com.pl/produkcja/seria_mwl/mwl5b-e.htm

Re: Zapojení zesilovače MWL-5B

Jen si tipnu podle popisu:
jeden drát přijde do nejspodnější sovrky
druhý drát se zapojuje do těch pěti nad ní podle toho jakou tam připojuješ zátež

Takže pokud máš 4R bedny máš smůlu a můžeš připojit jen jednu do vývodu 4Ohm. Pokud máš 8R pak jedna patří do vývodu 8Ohm a pokud chceč dát dvě paralelně pak se zapojuje 4Ohm. Někdy jsou bedny i 16R.
To 50V, 70V, 100V je určeno pro rozhlas po drátě.
To horní bude určeno pro odposlechový reprák.

Tohle je určeno jako ústředna rozhlasu po drátě, ale nechá se to použít i jako zesilovač pro normální repro.Takže i ovládání a možnosti nastavení odpovídají tomu na co je to určeno - tedy že se to jednou nastaví.

Re: Zapojení zesilovače MWL-5B

PavelTl napsal:

Takže pokud máš 4R bedny máš smůlu ...

A co 2x4 v sérii připojit na 8 Ohm výstup ?

Re: Zapojení zesilovače MWL-5B

Naprosto nevhodná kombinace. Nicméně zapojit to jde. Připoj jednu bednu k zesilovači na svorky 4ohm a k té bedně připoj druhou paralelně.

Re: Zapojení zesilovače MWL-5B

krtek: zapojit to sice jde, ale zvukově to nebuide nic moc díky rozdílnosti těch beden (nejsou přesně stejné, což je dáno výrobní tolerancí každé součástky použité v nich). Proto jsem to rovnou zavrhl.

Navíc on psal zapojit bedny paralelně (což některé bedny umí tím že mají dva konektory).

Re: Zapojení zesilovače MWL-5B

big_smile:D není to muj zesilovač ani bedny (majetek školy) co nadelam big_smile:D diky za odpovědi... mám ještě jeden reproduktor (tři pasmový připojení přes reprosvorky bohuzel na nem není žádný štítek takže nevím co je to zač.. jaka je impedance a výkon big_smile) dal by se připojit jako ten odposlechový reproduktor??  btw vubec netuším co je myšleno pod pojmem odposlechový reprák big_smile:D tak kdyz by mi to nekdo vysvetlil byl bych rád...

Re: Zapojení zesilovače MWL-5B

Stádni si návod od toho zázraku a přečti si ho.

Web

Re: Zapojení zesilovače MWL-5B

návod je bohuzel v polštině (polsky neumim) a urcite tam nevyčtu co je to ten odposlechový reprák...

Re: Zapojení zesilovače MWL-5B

Nejspíš ne.
Odposlechový reprák mívá většinou jen pár watt, bývá připojen paralelně na hlavní výstup přes výkonový reostat (ten knoflík vpravo nahoře) abys mohl snížit jeho hlasitost.
Prostě z hlavního výstupu budíš rozhlas po drátě a z toho odposlechu si vytáhneš malý repráček pro sebe na odposlech toho co se tam děje. Ta regulace slouží k tomu aby sis jej mohl různě nastavovat jak zrovna potřebuješ.

Příspěvky [9]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zapojení zesilovače MWL-5B

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£