Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Dilema zesilovače

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [14]

Téma: Dilema zesilovače

Ahoj, mám dilema. Mám doma AV reciever SONY DAV-S400. Chci stavět 5.1 s Lab12 v SW. Papírově dává to sony 40W na kanál na SW dokonce 100W. Mám udělat tu labinu v aktivní verzi anebo by stačilo krmit z recieveru. Když jsem zkoušel připojit místo těch chrchlátek co k tomu dávaj staré 3p od tesly tak se basy na předku == 0. Jasně je tam HP filtr a to je to co mě tam docela štve. Tak přemýšlím zdali udělat udělat aktiv SW a zbytek nechat na recieveru anebo nechat vše ne recieveru anebo udělat aktiv sub, extra zes. pro levý pravý přední a zbytek nechat na tom sony. Anebo rozvrtat to sony a přemostit ten filtr.

Re: Dilema zesilovače

K subu s Lab12 udělej určitě aktiv, ať to za něco stojí.

Web

Re: Dilema zesilovače

Ok to jsem potřeboval slyšet. Co radíš na zbytek? původně jsem měl v plánu komplet aldax.

Re: Dilema zesilovače

někdo tu labku snad v bazaru prodává...

Web

Re: Dilema zesilovače

Taky bych to viděl na aldax. SPV250 (nebo silnější) a senior.

Web

Re: Dilema zesilovače

Jasný to jsem měl v plánu, SPV250 + Senior + audioswitch, no ostatní repro, asi udělám pětikanálový zes a bude pokoj. Moc nad tím asi špekuluju

Re: Dilema zesilovače

Na satelity vyměň receiver, nějaký 5ti kanál ať to máš i s ovládáním a tak ... Něco bazarového ...
Na sub určo něco silnějšího, aldax by měl být OK smile

Re: Dilema zesilovače

na LABinu aspoň SPD400 nebo SDA500, teprve tehdy má ten reprák adekvátní pohon.

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: Dilema zesilovače

millano, ale SPV250+ má dosť veľký potenciál ukočírovať aj väčší reproduktor s ťažšou membránov, pre Labinu na domáce zvučenie je to akurát. Zase mladý nejde búrať steny: )

Web

Re: Dilema zesilovače

Díky dbmaxi, no už jsem to vyřešil, postavím si pětikanálový zesilovač, ovládací elektroniku už mám delší dobu hotovou jen ještě řeším toto: dát na všechny kanály SPV100 anebo dát jen na levý přední a pravý přední (jež by byly dva sloupy) SPV100 a na zadky a střed SPS50

Re: Dilema zesilovače

začal bych výměnou receiveru a sub dělal nakonec...

Web

(upravil Solomon 20. 5. 2010 15:11)

Re: Dilema zesilovače

Když eko, tak pouze na zadní kanály, tzn. předek i centr 100 a zadek muže být 50 ...

EDIT:

/hodně/ obecně řečeno sub zes má mít takový výkon, jako mají satelity včetně předků dohromady ...

Re: Dilema zesilovače

Muzu se zeptat jak si k tomu došel? Nikdy sem neměl problém se stejným nebo i menším vykonem subu nez kanal receiveru. Nevím, jak je to možný, ale je to tak. Měl sem dva malý suby s 8" a aby se to dalo poslouchat, tak vzdy gain na cca 20% takže rezerva ve výkonu a xmax byla dostatečná. Kazdopadne na LAB12 je 100W blbost, stejne tak jako ji pripojovat na výše zmíněný šrot.

Web

Re: Dilema zesilovače

Jak říkám, je to hodně obecně řečeno. Četl jsem to někde v teorii, ale nemužu to už dohledat ...
Samozřejmě pokud budeš mít v předu něco extra citliveho a sub v uzavřence, nebude to to samé ...

BTW k te sestavě o které mluví madeiindoma se předpokládá sub s výkonem zesu cca 250 až 500 w, součet kanálu je 400 ...

Příspěvky [14]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Dilema zesilovače

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£