Téma: bedýnky Genius 5005

Zkoušel někdo nějaký upgrade nebo měření těchto bedýnek s původními repráčky..
Nemam možnost je  změřit,ale alespoň nějaká jednoduchá vyhybka by jim třeba bodla.
Nechce se mi to vyhazovat,protože jsou jako nový a do ložnice stačej,přesto do výměny repro třeba za tvm bych asi nešel.. Jde mi hlavně o přední a centr...
Za každou dobrou radu budu rád...

Zatím jsem jen zacpal díru po basreflexu a přidal trochu vaty,...lepší než to hučení...

Re: bedýnky Genius 5005

Trochu jsem se kutal v jiných geniusech, pomohlo to..i když je to spíš o dobrém pocitu. Nějaký výraznější tuning se nevyplatí. Foto vnitřku napoví..

http://www.svethardware.cz/art_doc-B640 … ABDC1.html

Web

(upravil pslava 11. 5. 2010 19:38)

Re: bedýnky Genius 5005

No to,že je to šit je jasný....mě jde jen o ty bedýnky ...ten subwoofer,pokud se to dá tak nazvat už dávno nemám.
Je to jen na tichej noční poslech v ložnici.. smile bastlem 3x tda 2050 napojený na dvd panasonic S49 s 5.1cinch ven.

Re: bedýnky Genius 5005

Výhybka je tam jeden noname elyt, čili min. nahradit svitkem, bipoláry jsou i v signálové cestě...

Web

Re: bedýnky Genius 5005

...a má vůbec smysl při ceně těch repráků a požadavcích uživatele uvažovat o nějakém " upgrade"?

Re: bedýnky Genius 5005

Já myslim, že ne. Aposň u předchozí verze - 5000 - což je prý skoro stejná, hnusně duněl subáč. To bych já osobně první ladil smile

Re: bedýnky Genius 5005

Pokud bys do toho měl cokoliv kupovat , nevyplatí se to. Z šuplíkových zásob lze lecos poléčit ...

Web

(upravil pslava 12. 5. 2010 16:59)

Re: bedýnky Genius 5005

V šuplíku se mi toho válí docela dost, tak mě zajímá jestli to taky někdo nepokoušel...
5000 má kámoš komplet stále u počítače a musím říct,že ty bedýnky z 5005 maj takovej měkčí  závěs a zdá se, že hrajou drobek níž...

Nemáte ty bedýnky někdo změřené,nebo po ruce a možnost je změřit?  Zdá se mi tam nějakej divnej propad,kolem děličky ...nešlo by to zachránit?

O víc mi asi u takovejch šuntů nejde....je to jen o volným času a o tom,že je to zadarmo,takže když to nevyjde,tak pujdou  do věčných lovišť. Požadavky jsou rovny nákladům...to je jasné.
Raději ještě jednou zopáknu,že mi jde jen o bedýnky ...subwoofer šel dávno do domovního svozu odpadu..

Pročetl jsem upgrade geniusů od mirula http://mirulu.borec.cz/GeniusHT/genius.htm 
Jenže  jsou starší a nevím,jestli maj s 5005kama stejný vejškáče...

Re: bedýnky Genius 5005

Zdravim mam doma genius 5005 odešlo mě trafo a bylo tam 2x27.5v + 2x 12v asi 150w  ja jsem mněl navic doma jeden torojid 2x29v + 2x12 v  400w s rozebraneho zesilovače dal jsem ho tam a hraje si to lepe i když přednost davam lepšimu aparatu do tohodle bych cpal jen to co někde přebejva xD

Web

Re: bedýnky Genius 5005

Já sem se kutal v SP-HF1250X test viz zde : http://www.digilidi.cz/recenze-2-0-repr … tar-rs-214

V rámci ceny a možností k PC hrají slušně, bedna je poctivá- obě váží přes 10kg...

Web

Re: bedýnky Genius 5005

Ta recenze je nahovno. Ty Redstary máme doma, a hučí ne mírně, ale naprosto nesnesitelně. Někde mam ještě změřená TSka, Qes těch redstarů je snad někde mezi 2-4. Naprostej běs. Zesilovač těch redstarů je také hůře napájen slabším trafem s menším napětím, je tam mnohem menší chladič. Prostě všechno o třídu a kus horší.
řiká se mi to blbě, ale Genius Rulez!