Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 10)

  Stránky: 1 2 3 ... 10 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 186]

Téma: DPA380

Ahoj
Po stěhování jsem našel v jedné z krabic DPS na tento zesilovač včetně ochran.Bohužel je to znetvořené odříznutím zdrojové části,tak jsem se rozhodl postavit s toho takový kompaktní malý zesilovač jen s jedním párem IRFP tranzistorů.A teď otázka,napájel bych to z trafa 2x29V+pomocná vinutí.Je to ještě přípustné napětí nebo je to na hraně.
Podle datasheetu by to měl snést.Otázkou je jak to je s nynějšími fety,které nejsou určené pro lineární režim.Máte prosím někdo zkušenosti.Díky.

Re: DPA380

DPS našel v krabici? Nebyl jsi to nahodou ty kdo ho před časem prodával,přesně tento ustřižený.. ? smile
Já se teď chystám repasovat DPA380 (v jednom kanále špatně spárované fety),výměny budičů,elytů,zaoxidovaných relé v ochranách apod. Zatím střádám součástky,s koncovými fety zas nebude takový problém,mám IRF640 z EZK (na 9640 ještě čekám),došli me Vishay,mělo by to být to nejlepší co dneska koupíš.Z 15ti kousků jde udělat 5 trojic smile ,z toho 4 z nich sedí s rozptylem Ugs cca. 10mV (dle návodu přitom stačí jejich tolerance 50mV).
To napětí v tvém případě už bude asi na hraně,pro jeden pár koncových tranzistorů..

Re: DPA380

Ahoj
Né to jsem nebyl já.Mám doma DPA220.Kdysi jsem to koupil na elektroburze,tištáky+blány.Ležele to spokojeně
v jedné z beden hezkých pár let.Teď po stěhování dělám pořádek,tak jsem to našel.Taky bych chtěl zkusit srovnání DPA220 s tou 380.Všechen materiál na něj mám částečně z recyklátu,můsel bych koupit snad jen vstupní fety které bych rád vyzkoušel.Mám dvě sady těch IRFP tak to s nimi skusím,když to nevydrží tak tam dám dva páry klasických IRF.Bude to k PC místo LM na malé dvoupásma takže výkon nemusím tak hrotit.Jen jsem chtěl znát názor zkušenějších bastlířu.

Re: DPA380

"...součástky mám z recyklátů... " se z vás po.... nechtěl bys ještě nějakej zázrak z rozebraný flaškový televize ? Nějak to splácáš, bude se ti to srát a pak budeš psát na net, jaká je to nespolehlivá mršba...

(upravil bubu1 8. 5. 2010 9:47)

Re: DPA380

Ahoj
No když myslím z recyklátu,jsou to většinou kousky z prumyslové elektroniky,rozebrané náhradní díly,vyřazené Tesla součástky-zařízení už se nepoužívá vše vlasne nové,atd.Vlastně vše kvalitou myslím předstihuje to co je možno koupit v obchodě dnes.
A je mně líto tyhle věci vyhazovat.Nejsem zas tak úplně neznalý amatér takže vím co si většinou dovolit a když nevím tak se raději zeptám.Asi tak.
PS Pro Kazatele Postavil jsem hezkých pár DPA220,ještě když jste sídlili v Rožnově u náměstíčka na origo tištácích,byl to nejrozšířenější zesilovač na škole.

(upravil reeb 8. 5. 2010 12:16)

Re: DPA380

Na 2x29V ti to v pohodě pojede, jako konce dej po 1ks IRF540 /9540 (Vishay). Tím z toho uděláš 100W DPA386...

Dělat tohle z recyklátů je docela blbost, na to sou tu jiné projekty... lol

Web

Re: DPA380

Kvalitou předstihuje ? Jak jsi na to přišel ? Elyt, kterej dvacet let leží někde ve skladu je dobrej leda tak jako plnidlo do betonu...ale dělej si to jak chceš, ale pak za mnou nechoď brečet....

Re: DPA380

Ahoj
No 8let starý šroubovací Aerovox 15mF po naformatování by měl s přehledem trumfnout Jamicon ,Hitano a jiné běžné značky, nebavme se o Nichiconu ap. Tohle je skutečně pokus k PC sestavě.Oživit to bych snad měl zvládnout,nejsem začatečník a vybavení mám.Jen jsem nikdy nepoužíval v zesilovačích fety,s těma mám zkušenosti spíše z měničů.

Re: DPA380

Hrubě nesouhlasím /deset vykřičníků/.
Elyty Tesla TF007-TF013, ty modré, mají i po dvaceti letech a po hrubém naformování daleko lepší vlastnosti, než např. dnešní Jamicon a drtivá většina noname značek, jako je Hitano, CapXon, SamXon a spol., prodávaných v bastl-obchodech.
Neměl jsem dokonce problém s vnitřním sériovým odporem a kapacitou i u 30 let starých elytů TC521 s centrálmatkou.
Nevím, z čeho to tehdy Lanškroun dělal, ale evidentně z lepšího a čistšího materiálu, než jsou současné elyty.
Co si mám myslet o elytu TEAPO /jsou toho plné TV a monitory/ 100uF/400V, který nelze naformovat pod svodový proud 1,5mA? Přitom stejný kondenzátor, TC521 100uF/350V jde naformovat na kapacitu +20% a svodový proud menší, než 200uA...Tak kde je potom chyba a co je špatně?

Web

Re: DPA380

Leoši, mluvil všeobecně o jakémsi šrotu, kterej vydoloval bůhvíodkud...já taky mám ve zdroji starý 6G8, ale ty slouží po ty roky den co den....

Re: DPA380

Hlavně na těch drobných součástkách téměř nic neušetří, hlavní cenu dělá mechanika (skřín, chladiče) a zdroj (trafa, elyty)...

Web

Re: DPA380

Mam nachystany taky modre TF na pripadnou vymenu,k tomu jsem sehnal par kousku nepajenych 4m7 TE925,po naformovani maji svodovy proud cca. 30uA pri 60V !! Nakonec je mozna ani nebudu potrebovat protoze me DPA ma ve zdroji primo tyhle,to uvidim az je zmerim.Jsem zvedavy v jakem budou stavu po 15 letech provozu smile .

Re: DPA380

Jak říká Reeb, daleko víc ušetříš když si seženeš nějakou jetou bednu a trafa než se babrat se starými kondenzátory, které 20 let ležely bůhvíkde... Dneska se nechá sehnat Nippon, Nichicon, Kendeil, Philips, Samwha - a kolikrát ne o moc dráž (někdy i za podobnou cenu) jako to pitomý Hitano...

Re: DPA380

Ahoj
Je mi tak trochu líto jaká se strhla reakce.Samozřejmě že ze šrotu bych zesilovač takových kvalit nestavěl.Myslím ,že jak ho dodělám dám sem foto pro posouzení.

Re: DPA380

Ahoj lidi, mám malej dotaz, je složité předělat DPA380 s IRFkama na laterály, třeba 2SJ162/2SK1058, nebo je stačí jen přehodit?

(upravil reeb 24. 5. 2011 19:58)

Re: DPA380

Je. S laterálama je DPA330..

viz. http://www.mako.webz.cz/DPA.pdf

Web

(upravil dhaman 17. 10. 2012 14:46)

Re: DPA380

Zacal som sa sprtat do DPA380 vymenil som BF472/BF471 za 2SA1540/2SC3955. A zacal sa zosik spravat divne...
napajanie 2x40V + 2x7V
Popis: Bez pripojenych pomocnych napeti svietia obe ledky a zosik sa tvari ze je ok...
Akonahle pripojim pomocne napetia, tak kym sa nezopne rele ochrany vsetko ok.
Akonahle sa zopne rele ochrany zhasne jedna led a ostane svietit len jedna....
znova ked sa rele ochrany odpoji tak svietia obe bleeee bez zataze sad
Na zenerke 15V sad

OB 4 pasmo aktiv 15" H frame ala Linkwitz | rpi4 moode + CamillaDSP | ESI GIGAPort eX | 4x HYPA10 (pasiv KEF LS50 meta | CW DAC1 | HYPA17)

Re: DPA380

No a bez těch pomocných napětí nějak funguje nebo ne?

Web

Re: DPA380

ano bez pomocnych to facha

OB 4 pasmo aktiv 15" H frame ala Linkwitz | rpi4 moode + CamillaDSP | ESI GIGAPort eX | 4x HYPA10 (pasiv KEF LS50 meta | CW DAC1 | HYPA17)

Re: DPA380

A jsou ty trandy originály? (jestli třeba nemají menší Uce než zdrávo)

Web

Příspěvky [1 až 20 z 186]

  Stránky: 1 2 3 ... 10 »»»

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£