Téma: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

Chtělo by to oprášit téma přidávání magnetů.
Kterým, že sme se to nakonec dohodli směrem přidávat? Jaké rozměry může přidávaný magnet mít (vzhledem k původnímu)? Co se bude dít se zkreslením?

Web

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

proboha.....
radši si kup pořádnej reprák!

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

taky bych řekl....buď se reprák na něco hodí nebo ho žádnej woetuning nezachrání

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

tak ten směr zkus prakticky a poznáš. nebo možná taky.... nepoznáš big_smile
zahoď to starý plandátko a kup reprák smile

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

Srovnej si parametry různých Seasů s tímto. A taky 226-05 vs 07.
Průměrově by měly být stejné nebo mírně menší. Výsledek bude záležet na určitém typu magnetu, parametry můžeš změnit podstatně ale i skoro neznatelně.

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

Podle mě je to blbost, prostě to chce pořádnej repro a nebo nic.

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

jestli chces, tak sem hod ty pindy, co jsem ti psal na mail, urcite jsem neco poplet, nekdo neco poopravi, neco k tomu doda... az se k nejakymu vysledku dopracujem smile

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

kde vemeš levnej magnet? nejakej toroid kvůli jádru... docela mě to zajímá big_smile

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

Vzhledem k tomu, že magnety stojej pakatel, ze srandy to zkusim. Nějaký zázrak nečekám, ale některým měničům chybí k dokonalosti ten ždibíček.

Luikas napsal:

Klesne Qes, tim padem i Qts, vzroste Bl, vzroste citlivost. Vysledny vlastnosti nedokazu predem presne urcit. Zmeni se frekvencni charakteristika, zrovnatak se zmeni zkresleni (pokud se trefis presne, tak nejspis na nizsich kmitoctech poklesne, ale jelikoz u modernich repro je vse navrhovano tak, aby se jednotliva zkresleni navzajem kompenzovala, nelze cekat zazraky). Reprak bude stineny. Magnety se davaji tak, aby se odpuzovaly a nepridaval bych magnet vetsi nez ten puvodni, optimalne stejnej(ale tady si nejsem uplne 100% jistej). Pridavnej magnet musi bejt prstencovej a otvor v prstenci vetsi nez prumer kmitacky. Bylo by zajimave experimentovat i s neodmiovejma magnetama (treba opacne orientovanej nez prstenec dat do toho prstence,nebo pokusy s hexa usporadanim apod.). Je to hodne experimentalni zalezitost. Zrovnatak muzes experimentovat se zkracovacimi prstenci... To samy bude platit i u vejskacu.

Web

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

2 Check: ty jsi takovej malej Cimbala smile)

Web

(upravil check 12. 7. 2007 12:16)

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

To bych se ale nad sebou měl kurva zamyslet (pokud sem si dobře zařadil Cimbalu).

edit: Ondro tvůj, současně smazaný, příspěvek mi neuniknul smile.

Web

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

Crashpc: CO ŽE?

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

Obchod s magnety

Web

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

A jak to budeš měřit ?

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

KIN-LOOP: dobrej vtip

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

Mates: coby? vented core! big_smile

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

Karlos: Změřím to vyčtením parametrů z impedanční křivky
KIN-LOOP: Předpokládám, že, když se něco nazve magnetem, má to magnetické účinky a tedy bylo to již zmagnetizováno. U reproduktorů předpokládáš, že si je každej bude zmagnetizovávat (fuj) sám?

Web

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

proč? dyť píšou že jsou. nebo ne?

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

narážel jsem na tvoji myšlenku: nějakej toroid kuli jádru....
až na to, že to neni magnetický tak pohoda smile

Re: Přidávání magnetů --> +Bl, +SPL, -Qts

oni tam ale doslova píšou že to JE magnet. myslím v tom obchodě. ne nějakej vyštrachanej....